Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Modifikacije vozil
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a domzikales »

Pozdravljeni.

Zanima me če je že kdo na forumu dal čipirati svojega konjička in sicer Clio 1.4 16v.Namreč nikjer nisem zasledil karkoli napisanega o tem. Zanima me kakšni so bili kaj rezultati na valjih?

Hvala.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
frankie
Prispevkov: 318
Pridružen: 30 Okt 2005, 23:31

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a frankie »

Pozdravljen!
Takega avta ni dal noben cipirati, zato ker ni obcutnega efekta. Dejstvo pa je, da na valjih pokaze 2 konja vec med 6000 in 6200 vrtljaji. Poraba je tudi vecja za slabega pol litra, ce ga peljete v visjih obratih.
Tadahalan Clio? NO WAY:)))
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a Drmo »

tunerc napisal/-a:
Drmo napisal/-a:Mislm da je Erc v eni od tem na tem forumu napisal da se da dobiti nekje 5 konjev in nevem 8Nm navora. Mislim da bi se z drugimi odmičnimi gredmi že dalo kar nekaj dobit. Samo to vse stane več kot 100€ in realnost je taka da je zelo malo ljudi ki bi bili pripravljeni dat toliko denarja.
Nisem čist tako napisal kot ti interpretiraš. dobiti se da več kot 5 konjev, rekel sem samo da večina ponudnikov ki ponuja tako storitev ne pridobi več kot 5-6 km...
Nekateri pravijo da je motor tudi zelo zadušen na izpušni strani, tako da nekaj bi se sigurno dalo še pridobit z modifikacijami v tej smeri.
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a domzikales »

frankie napisal/-a:Pozdravljen!
Takega avta ni dal noben cipirati, zato ker ni obcutnega efekta. Dejstvo pa je, da na valjih pokaze 2 konja vec med 6000 in 6200 vrtljaji. Poraba je tudi vecja za slabega pol litra, ce ga peljete v visjih obratih.
No jaz sem ga dal in morem rečt, da sem izredno zadovoljen. Delo mi je opravljaj tunerc. Temo sem pa odprl zato, ker me zanima koliko so še drugi pridobili. Meritve so pokazale 112KM (original 98KM) s tem, da nisem imel vredu narejeno za dovod hladnega zraku. Če bi imel še to narejeno bi še malenkost več pokazalo,ker je avto konkretno zalivalo in je avto pri višjih prestavah zelo padel, še slabše kot pri začetnih meritvah. Imel sem kar vgradni filter in potem nobene cevi naprej, tako, da je avto samo bolu in nič drugega :) Pri porabi se malenkost pri višjih obratih pozna, ker se avto tudi sedaj drugače odziva. Na avtocesti se avto ne matra več toliko in je poraba nižja. Tako, da tako zadevo priporočam vsem.

lp.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a franko »

Sigurno ste merili tudi pred posegom. Koliko je pokazalo? Kar originalnih 98 KM?

Poveš še koliko te je to prišlo (lahko tudi na ZS)?
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
Nos
Prispevkov: 3656
Pridružen: 25 Mar 2010, 19:04
Kraj: Šentjernej-Kranj

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a Nos »

športni lonec in itg vgradni filter na valjih pri ercu lani pokazalo 109KM in 139Nm navora. 1.4 16 clio.
.::Fiat-crap:: Nissan-cool:: Renault-renault:: VW-boring:: Renault-again:: Renault sport-sporty:: BMW-mmmmm::.
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a domzikales »

Nos napisal/-a:športni lonec in itg vgradni filter na valjih pri ercu lani pokazalo 109KM in 139Nm navora. 1.4 16 clio.
Pri meni je bilo 142Nm navora. Moram se še enkrat oglasit pri njemu, ker mi je rekel, da si naj še vredu zrihtam za dovod zraka in bo še nekaj malenkost več pokazalo. Bom pa dodal tudi slikce.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a schik »

Koliko si imel pa imel konjev pred posegom? Meni je lani pri Tunercu pokazalo 108 KM na meganu 1.4 16V ki ima serijsko 95KM. Gor je pa športni lonec in vgradni filter K&N.
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a domzikales »

schik napisal/-a:Koliko si imel pa imel konjev pred posegom? Meni je lani pri Tunercu pokazalo 108 KM na meganu 1.4 16V ki ima serijsko 95KM. Gor je pa športni lonec in vgradni filter K&N.
Pokazalo je 105KM. Imam pa byfabiani izpuh in je bil tunerc mal presenečen ko je pokazalo tolko samo z izpuhom. Tako, da sem malenkost premal pridobil, ker nisem imel zrihtanega dovoda za hladni zrak oz. nasplošno cel sistem za zrak.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Ta stari 1.4 16V motorji večinoma pokažejo več konjev kot novejši, kot so recimo v Clio B2. Obi-ju je tudi pokazal povsem serijski clio B1 z 1.4 16V motorjem okoli 107hp pri tunercu. Razlika je v ECU-ju in elektronski loputi. Tako da schik, tebi je pokazalo toliko kot pokažejo serijski.
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
lukeatluke
Prispevkov: 660
Pridružen: 18 Maj 2010, 17:46

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a lukeatluke »

Sam imam pa 1.6 16v in smo namerili 107.4 8) Tako, da super za vas z 1.4 16V :wink:

Lahkonapopate kakšne grafe, da vidim krivulje?
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a domzikales »

lukeatluke napisal/-a:Sam imam pa 1.6 16v in smo namerili 107.4 8) Tako, da super za vas z 1.4 16V :wink:

Lahkonapopate kakšne grafe, da vidim krivulje?
To ti je toliko pokazalo na serijskem avtu?
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a domzikales »

Drmo napisal/-a:Ta stari 1.4 16V motorji večinoma pokažejo več konjev kot novejši, kot so recimo v Clio B2. Obi-ju je tudi pokazal povsem serijski clio B1 z 1.4 16V motorjem okoli 107hp pri tunercu. Razlika je v ECU-ju in elektronski loputi. Tako da schik, tebi je pokazalo toliko kot pokažejo serijski.
Da bi lagal za 9Hp za tega ko si napisal. Kvečjemu bi moral majn pokazati. Ker meni se je,ko sem izpuh zamenjal, kot da bi sedel v drug avto. Ko se vsedem v serijski avto 1.4 16v 2003 letnik, ki ga imamo v lasti se mi zdi da sem se vsedel v čisto drugi avto (pospeševanje ipd.). S tem, da imam jaz 17col., tam so serijske 14.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
lukeatluke
Prispevkov: 660
Pridružen: 18 Maj 2010, 17:46

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a lukeatluke »

domzikales napisal/-a:To ti je toliko pokazalo na serijskem avtu?
Ja, vse original, od zračnega filtra do izpuha.
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a Drmo »

domzikales napisal/-a:
Drmo napisal/-a:Ta stari 1.4 16V motorji večinoma pokažejo več konjev kot novejši, kot so recimo v Clio B2. Obi-ju je tudi pokazal povsem serijski clio B1 z 1.4 16V motorjem okoli 107hp pri tunercu. Razlika je v ECU-ju in elektronski loputi. Tako da schik, tebi je pokazalo toliko kot pokažejo serijski.
Da bi lagal za 9Hp za tega ko si napisal. Kvečjemu bi moral majn pokazati. Ker meni se je,ko sem izpuh zamenjal, kot da bi sedel v drug avto. Ko se vsedem v serijski avto 1.4 16v 2003 letnik, ki ga imamo v lasti se mi zdi da sem se vsedel v čisto drugi avto (pospeševanje ipd.). S tem, da imam jaz 17col., tam so serijske 14.
Ja, tako kot sem napisal. Na žalost/srečo je tako. Mogoče je razlika tudi na samem izpuhu, nisem še primerjal izpuhov med sabo.
Enigma motorsport
Odgovori