Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Modifikacije vozil
Uporabniški avatar
Tadej
Prispevkov: 3232
Pridružen: 27 Nov 2005, 16:30
Kraj: Kočevje

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a Tadej »

domzikales napisal/-a:
lukeatluke napisal/-a:Sam imam pa 1.6 16v in smo namerili 107.4 8) Tako, da super za vas z 1.4 16V :wink:

Lahkonapopate kakšne grafe, da vidim krivulje?
To ti je toliko pokazalo na serijskem avtu?
Meni je pri tunercu z obema avtomobiloma (stock bencinarja) več KM pokazalo... Lantra je pokazala 135KM, v tovarni pravijo da jih ima 128KM, Octavia pa 156KM, tovarniško jih ima pa 150KM. S tem da sta imela oba avtomobila čez 200000km. Lantra mislim da je bila okoli 220kkm, Octavia pa 250kkm.
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a domzikales »

lukeatluke napisal/-a:
domzikales napisal/-a:To ti je toliko pokazalo na serijskem avtu?
Ja, vse original, od zračnega filtra do izpuha.
Potem ti je dokaj realno pokazalo. Nevem zakaj bi pri nekaterih potem tako odstopalo. Dobro max. 5KM, ampak, da toliko pol pa res nevem.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a obi »

Nisem prej zasledil teme. Tako kot je Drmo povedal prvi 1.4 16V imajo več konjev kot novejše različice, predvsem gre razliko pripisati (tako kot je Drmo povedal) drugemu ecu in pa mehanski loputi pri starejših letnikih. Kar pa drmo ni vedel da smo pri meni testirali na valjih različne kombinacije original filter, športni filter, vgradni športni filter....
rezultat je na spodnji sliki (morm še enkrat pre skenirat)
Slika
Drugače v tej obliki kot iman nareto sedaj je pokazalo največ kW 84 (112Hp) pa drobiž, pa nekje 143 če se ne motim navora. Vse ostale zadeve so bile slabše. Najslabša varianta je bila odprt filter brez kake cevi za dovod hladnega zraka.
Sicer pa sem nekje nekoč pisal ta spoznanja v eni temi vendar je ne najdem, če se komu da iskat jo naj prilepi.

V kateri smeri bi se splačalo še kaj delati?
De montaža lopite za mašino in montaža dovoda hladnega zraka z filtrom direktno na intake kot to kaže spodnja slika sicer je clio I samo je pa mašina oz. princip enak.
Slika

Nekaj v smislu te predelave
http://home.vr-web.de/seegi/Umbau/Umbauengl.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Štrom for wife, UPS for life.
Uporabniški avatar
lukeatluke
Prispevkov: 660
Pridružen: 18 Maj 2010, 17:46

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a lukeatluke »

Obi, imaš kakšno kvalitetnejšo sliko grafa?
Uporabniški avatar
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a obi »

Kot sem rekel moram najdet original kar pa pri gori papirjev ki jih še imam za poštimat odkar sem se preselu (ja štimam jih že dve leti) zna trajat :D
Štrom for wife, UPS for life.
Uporabniški avatar
monaco
Prispevkov: 54
Pridružen: 13 Dec 2006, 20:51

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a monaco »

Koliko sploh pride cipiranje takega motorja pri tunercu? Odpre ecu ali dela preko kabla?
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Pokkliči in prašaj. odvisno od motorja do motorja, ker dvomim da je kdo kdaj dal optimizirat elektroniko na 1.2/1.4 motorju, če ni bil glih dirkalnik. :)
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
domzikales
Prispevkov: 243
Pridružen: 18 Jul 2008, 22:05
Kraj: Velenje

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a domzikales »

monaco napisal/-a:Koliko sploh pride cipiranje takega motorja pri tunercu? Odpre ecu ali dela preko kabla?
Pokliči ga. Jaz sem svojega cliota čipiral pri njemu in še danes laufa normalno, čeprav že ni neki časa v moji lasti ampak ga ima prijatelj, tako da vem. Če te pa še kaj zanima pa samo vprašaj.
Kar te ne uniči, te okrepi!
Uporabniški avatar
monaco
Prispevkov: 54
Pridružen: 13 Dec 2006, 20:51

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a monaco »

Sem ga klical, pa mi je rekel naj mu dam podatke na mail in se kar po mailih dogovovoriva naprej... na maile pa ne odgovarja... :(
Uporabniški avatar
veso46
Prispevkov: 81
Pridružen: 04 Jun 2015, 22:23

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a veso46 »

Eno čis amatersko vprašanje..koliko je smiselno oz. ali se kaj pozna če bi dal čipirat čisto stock 1.4 16V cliota? :)
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Re: Renault clio 1.4 16v -čipiranje

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Ne, ne splača se.
Enigma motorsport
Odgovori