16" OZ Titan na Megane II - homologacija?

Vse o videzu avtomobila
Odgovori
Uporabniški avatar
Ali212
Prispevkov: 40
Pridružen: 06 Feb 2016, 21:46

16" OZ Titan na Megane II - homologacija?

Odgovor Napisal/-a Ali212 »

Pozdravljeni, s menjavo na letne gume sem planiral na 2005 Megane II namestiti alu platišča 16" oz titan s 205 55 16 pnevmatikami. Zdaj pa me zanima kako je s homologacijo, ali je ta potrebna? Dimenzija 205 55 16 je navedena v prometni, tako da odgovarja. Edini razliki od originalnih alu platišč sta ET37, 7J in seveda proizvajalec, je zaradi tega potrebna homologacija, čeprav to ni nikjer navedeno?
Pravtako nimam papirjev od OZ platišč, kar bi predstavljalo še dodaten problem pri homologaciji. Nisem še nameščal aftermarket platišč na avto, tako da je vsak nasvet dobrodošel.
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: 16" OZ Titan na Megane II - homologacija?

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Ni potrebna. Gledajo samo cole in dimenzije pnevmatik.
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: 16" OZ Titan na Megane II - homologacija?

Odgovor Napisal/-a smt »

zal je potrebna homologacija. vedno je bilo potrebno vse spremembe vpisati v kartoncek, tudi et...J.... se je pa manj gledalo po tehnicnih prej. je pa potrebno imeti VSE spremembe homologirane in vpisane. ne samo za policaje, tudi zavarovalnica lahko zavrne placilo skode zaradi takih zadev.
Uporabniški avatar
Ali212
Prispevkov: 40
Pridružen: 06 Feb 2016, 21:46

Re: 16" OZ Titan na Megane II - homologacija?

Odgovor Napisal/-a Ali212 »

Torej kaj zdaj? Se da mogoče to kje vprašat? Na AMZS, najverjetneje lahko pričakujem odgovor da je potrebno, saj s tem tudi služijo, sem pa že drugod slišal da ni potrebno, tako da sem res malo izgubljen. Ni mi problem dati tistih 30e, vendar je problem najti TUV.
Uporabniški avatar
smt
Prispevkov: 282
Pridružen: 05 Nov 2008, 17:51

Re: 16" OZ Titan na Megane II - homologacija?

Odgovor Napisal/-a smt »

jaz sem ti napisal kako in kaj po zakonu. ti pa sprasuj po gostilnah, ce ne verjames.
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: 16" OZ Titan na Megane II - homologacija?

Odgovor Napisal/-a zakumi »

@Ali212
..ko boš prišel na tehnicni pregled z vozilom ti noben nebo gledal kakšen je ET, če kolo nebo gledalo iz blatnika ven. J pa sploh ne gledajo. Tko, da brez strahu natakni feltne katere omenjaš in si ne delaj nepotrebnih stroškov.
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
damir87
Prispevkov: 22
Pridružen: 03 Mar 2014, 23:20

Re: 16" OZ Titan na Megane II - homologacija?

Odgovor Napisal/-a damir87 »

Jaz sem tudi namesto 7Jx17 ali 7,5Jx17 kot piše v homologaciji namestil 8x17J z homologirano gumo 205/50 r17 pa z drugim ET pa se vozim brez homologacije. Platišče ne sme gledat izven blatnika in to je tudi vse.
renault megane grandtour 1.9dci
Uporabniški avatar
Ali212
Prispevkov: 40
Pridružen: 06 Feb 2016, 21:46

Re: 16" OZ Titan na Megane II - homologacija?

Odgovor Napisal/-a Ali212 »

Kakor mi stran willtheyfit.com izračuna, bi kolo izstopalo za 18.4mm več kot original Renault platišča. Po mojem bom kar namestil nova platišča, če mi pa bodo kaj omenili na tehničnem, ki ga imam čez 1 mesec, bom nekako poiskal TUV in homologiral.
Verjamem, da je dosti teh predpisov v zakonu, vendar če bo policistu v interesu komplicirat, bo nekaj že našel, tudi če homologiram. Kar se tiče zavarovalnice, pa upam da do tega nikoli ne pride :)
Hvala vsem za odgovore.
Odgovori