pranje avta (snow foam)

Vse o videzu avtomobila
Odgovori
Uporabniški avatar
Liquid
Prispevkov: 1627
Pridružen: 25 Jun 2005, 17:50
Kraj: Tolmin

pranje avta (snow foam)

Odgovor Napisal/-a Liquid »

Zdravo. Na spletu sem našel kratek slo vodič kako res temeljito očistiti avto: http://www.zankoc.si/forum/viewtopic.php?f=16&t=55" onclick="window.open(this.href);return false;
Razmišljam o nakupu snow foam nastavka, pa me zanima če kdo uporablja to aktivno peno. Zanima me če je uporabna tudi za "hitro" pranje manj umazanega avta, tako da samo spereš avto in je to-to.

Slika

Mnenja?

lp,Klemen
1991 R19 GTS 1.4
1999 Megane RT 1.6 16V
2011 Megane Grandtour GT-line 1.5 dCi
2010 Trafic Passenger 2.0 dCi
2013 Laguna Grandtour Black Edition 4Control 2.0 dCi
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: pranje avta (snow foam)

Odgovor Napisal/-a Spula »

Liquid napisal/-a:Zdravo. Na spletu sem našel kratek slo vodič kako res temeljito očistiti avto: http://www.zankoc.si/forum/viewtopic.php?f=16&t=55" onclick="window.open(this.href);return false;
Razmišljam o nakupu snow foam nastavka, pa me zanima če kdo uporablja to aktivno peno. Zanima me če je uporabna tudi za "hitro" pranje manj umazanega avta, tako da samo spereš avto in je to-to.

Slika

Mnenja?

lp,Klemen
Uporabljam zadevo ampak, da bi samo našprical s peno in spral nebo to-to je fajn še malo z gobo predrgnit :D
RenaultSport
Uporabniški avatar
Dawid
Prispevkov: 180
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:09

Re: pranje avta (snow foam)

Odgovor Napisal/-a Dawid »

Tako kot že napisano, za dokaj temeljito čiščenje bo potrebno še malce uporabiti roko in gobo.

Snowfoam se uporablja za predpranje vozila, torej da zmehča oprijeto umazanijo itd... (nekaj je odteče iz laka zraven pene), s tem se predvsem izognemo nastanku prask in poškodb na laku (da z gobo ne drgnemo umazanije po laku gor in dol).

Snow foam je super zadeva, vendar pa je potreben še en korak za tem, da bo avto sijoč in čist.

Pranje vozila je več kot priporočljivo s sistemom dveh veder, pri čemer imamo v enem vedru šampon v drugem pa vodo, tako da po vsakem drgnjenju avta, najprej gobo/šampon namočimo v vedro z vodo, kjer jo speremo in umazanije in trdih delcev ne prenašamov vedro z šamponom in posledično nazaj na avto in s tem krožimo in drgnemo po laku.

V kratkem objavim kratek posotopek s slikovnim materialom na zgoraj napisano.

lp, Spremljaj nas tukaj
Avtokozmetika Spoliraj.ME, Mobilno EKO čiščenje in poliranje vozil David JERIČ S.P.

Spremljaš nas lahko tudi na http://www.spoliraj.me
Uporabniški avatar
Liquid
Prispevkov: 1627
Pridružen: 25 Jun 2005, 17:50
Kraj: Tolmin

Re: pranje avta (snow foam)

Odgovor Napisal/-a Liquid »

Hvala za odgovore... sistem dveh veder bom začel uporabljati, manjka eno vedro :)
Za hitro pranje oz. samo predpranje pa sem imel v mislih ko se ti nekam mudi in avto v 10-15min dejansko opereš, po slikah na linku izgleda po predpranju precej ok. Ker samo z wapanjem je avto še vedno umazan, s peno pa je razlika.

Odločam se karcherjev FJ 6 nastavek za peno, je ok?

V pričakovanju objave postopka ;)
1991 R19 GTS 1.4
1999 Megane RT 1.6 16V
2011 Megane Grandtour GT-line 1.5 dCi
2010 Trafic Passenger 2.0 dCi
2013 Laguna Grandtour Black Edition 4Control 2.0 dCi
Odgovori