Avtokozmetika SM - globinsko čiščenje in poliranje vozil

Vse o videzu avtomobila
Uporabniški avatar
Dawid
Prispevkov: 180
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:09

Re: Avtokozmetika SM - globinsko čiščenje in poliranje vozil

Odgovor Napisal/-a Dawid »

Odvisno od poškodb in dela.

V tem primeru slabih 50€ z barvo vred (1dcl, ki ostane lastniku).

lp,
Avtokozmetika Spoliraj.ME, Mobilno EKO čiščenje in poliranje vozil David JERIČ S.P.

Spremljaš nas lahko tudi na http://www.spoliraj.me
Uporabniški avatar
Dawid
Prispevkov: 180
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:09

Re: Avtokozmetika SM - globinsko čiščenje in poliranje vozil

Odgovor Napisal/-a Dawid »

Renault Laguna je bila deležna detailinga, lastnik jo je pravkar kupil, tako da smo jo malce olepšali, konkreten poseg pa bo pred poletjem.
Lak smo očistili, kar pomeni da smo odstranili vso letečo rjo in ostalo kontaminacijo, ki se je nabralana laku v nekaj letih ter odstranili smo
nekaj večjih prask.

Lak na avtomobilu je bil precej kontaminiran, poln leteče rje, katrana, zažrte umazanije zelo zelo površno spoliran in še česa. Posledično je lak bil tudi zmatiran in brez sijaja.

Kot smo ugotovili po pranju vozila, je bil avto spoliran pri avto dilerju - seveda katastrofalno, tako da pred poletjem pride avto na komplet tretma poliranja.

Po detailingu je barva spet dobila sijaj in globino, več pa presodite sami na fotografijah.

Postopek:
- temeljito pranje vozila z nevtralnim šamponom
- čiščenje laka s polirnim plastelinom in Iron X (CSF) in detajlov z APC
- odstranjevanje večjih prask s poliranjem
- pranje vozila z nevtralnim šamponom
- zaščita laka z kvalitetno obstojnim NANO premazom
- osvežitev notranjosti in čiščenje pragov
- zaščita vseh zunanjih plastičnih delov
- zaščita pnevmatik
- čiščenje stekel zunaj in znotraj

Slika
Vozilo ob prihodu

Slika
Pogled na avto po pranju je bil katastrofalen, saj se je oitno avto diler na tem avtomobilu učil polirati na soncu.... žalostno

Slika

Slika

Slika

Slika

lp, D
Avtokozmetika Spoliraj.ME, Mobilno EKO čiščenje in poliranje vozil David JERIČ S.P.

Spremljaš nas lahko tudi na http://www.spoliraj.me
Uporabniški avatar
Dawid
Prispevkov: 180
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:09

Re: Avtokozmetika SM - globinsko čiščenje in poliranje vozil

Odgovor Napisal/-a Dawid »

Da malce osvežimo temo spet ena objava.

Tokrat v delu Chrysler 300c in sicer obnova žarometov ter odstranjevanje večjih prask na kuferamu.

Praske niso nastale slučajno, ampak se je lastniku njegov predragi sin z vejo, ki jo je najdel na tleh podpisal na avto. :)

Odstranili smo 90% prask in ker so bile praske zelo globoke smo morali površino na nekaterih mestih tudi pobrusiti (na srečo nam je debelina laka to omogočala).

Več pa naj povedo slike in kratek opis spodaj

Slika
Prej in po dveh prehodih poliranja

Slika
Prej in po dveh prehodih poliranja

Slika

Slika

Slika

Slika
Leva luč prej/vmes/potem. Sicer so luči meglene tudi iz notranje strani, tako da rezultat ni 100%, je pa bistveno bolje.

Slika
Desna luč prej/vmes/potem. Sicer so luči meglene tudi iz notranje strani, tako da rezultat ni 100%, je pa bistveno bolje.

Uporabljen material
- vodobrusni papir granulacije 2000 in 2500
- Menzerna Super Heavy Cut Compound 300
- Menzerna PF2200 PO234
- Menzerna SF4500
- Menzerna Power Protect Ultra
- izopopranol
- razni aplikatorji, mikrokrpe


Postopek je zajemal
- čiščenje površine pred poliranjem
- preverjanje debeline laka, saj je bilo potrebno brušenje
- brušenje na naj globjih praskah
- poliranje (grobo, srednje, fino)
- čiščenje površine z izopopranolom
- zaščita površine

To je na kratko, spomladi (ko lastnik popravi rjo na blatniku) pa pride avto na kompletno 2 stopenjsko poliranje.

Komentarji in graje zaželjene.

lp,
David
Avtokozmetika Spoliraj.ME, Mobilno EKO čiščenje in poliranje vozil David JERIČ S.P.

Spremljaš nas lahko tudi na http://www.spoliraj.me
Uporabniški avatar
mbajec3
Prispevkov: 114
Pridružen: 13 Mar 2015, 12:07
Kraj: Postojna

Re: Avtokozmetika SM - globinsko čiščenje in poliranje vozil

Odgovor Napisal/-a mbajec3 »

lahko prašam koliko računaš za dvoslojno poliranje. okvirno. me zanima ker iščem nekoga tukaj na primorskem. samo za primerjavo
Uporabniški avatar
Dawid
Prispevkov: 180
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:09

Re: Avtokozmetika SM - globinsko čiščenje in poliranje vozil

Odgovor Napisal/-a Dawid »

Odvisno od velikosti vozila, ampak tam okrog 170-200€ od oka.

Cena je dokaj relativna zadeva ampak tukaj nekje.

lp,
Avtokozmetika Spoliraj.ME, Mobilno EKO čiščenje in poliranje vozil David JERIČ S.P.

Spremljaš nas lahko tudi na http://www.spoliraj.me
Uporabniški avatar
mbajec3
Prispevkov: 114
Pridružen: 13 Mar 2015, 12:07
Kraj: Postojna

Re: Avtokozmetika SM - globinsko čiščenje in poliranje vozil

Odgovor Napisal/-a mbajec3 »

hvala ti. samo da vem koliko se kaj gibljejo cene.
Uporabniški avatar
Dawid
Prispevkov: 180
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:09

Re: Avtokozmetika SM - globinsko čiščenje in poliranje vozil

Odgovor Napisal/-a Dawid »

Tokrat v delu BMW 120d

BMW 1 s fantastično Tiefseeblau metalic barvo je bil deležen detailinga, sanacije poškodbe (kolikor je bilo možno) ter nege usnja.

Postopek je zajemal (zraven spodaj pripisanih sredstev še seveda en kup krtač, čopičev, mikrokrp, itd...)
:
- temeljito čiščenje vozila in vseh kotičkov (ph nevtralni shampoo Britemax Clean max)
- temeljito čiščenje platišč (CSF ON FIre)
- čiščenje laka z namenskimi sredstvi (CSF Iron off, plastelin)
- odstranjevanje poškodbe s parkirišča (kolikor je bilo mogoče, saj je poškodba precej globoka) (fino brušenje, popravki z barvo, poliranje)
- čiščenje notranjosti (CSF APC)
- čiščenje in zaščita usnja z namenskimi produkti (Auto finese Hide Leather cleanser & Chemical Guys Leather Conditioner)
- zaščita vseh plastičnih in gumijastih delov ( Pearl Eco tre shine & Auto FInesse Dressle)
- dvoslojna zaščita laka z nano premazom (Menzerna Power protect ultra)

Žal nam vreme ni bilo naklonjeno, da bi lahko bavarca poslikali pod sončnimi žarki,
ampak tudi v oblačnem vremenu je barva naravnost fantastična.

In še nekaj slikovnega materiala

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

lp D
Avtokozmetika Spoliraj.ME, Mobilno EKO čiščenje in poliranje vozil David JERIČ S.P.

Spremljaš nas lahko tudi na http://www.spoliraj.me
Uporabniški avatar
Dawid
Prispevkov: 180
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:09

Re: Avtokozmetika SM - globinsko čiščenje in poliranje vozil

Odgovor Napisal/-a Dawid »

Spet se javljamo tukaj, sicer bolj redko ampak časovno enostavno ne gre povsod, smo pa bolj aktivni na facebooku.

V delu je bil VW Golf, lak je bil že dodobra zdelan (zbledel, matiran, brez sijaja), sicer res da ima za sabo že kar nekaj ličarskih popravkov (kvalitetnih in nekvalitetnih, tako da je kar nekaj prask ostalo, vendar smo pa mu povrnili lesk in sijaj kar je bil prvoten namen).

Za čiščenje smo uporabili:
- Britemax Clean max
- Pearl Universal
- APC
- Iron off
- Polirni plastelin
- razne krtače, čopiče, gobe

Za poliranje smo uporabili:
- grobo, srednjo in fino polirno gobo (rupes in flexipad)
- Gtechniq P1 Nano CVomposite polirno pasto
- Menzerna PF220
- Menzerna SF4500
- Fusso Soft99 Kiwami Extreme Gloss Wax Black
- rotacijsko in DA polirno mašino
- za zaščito stekel Angelwax H2O

Avto ob prihodu

Slika

Slika

Slika


Avto med posegom in na koncu

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

In še malenkost za primerjavo, prej in potem.

Slika

Slika

Za morebitna vprašanja in odgovore smo seveda na voljo.

lp,
David
Avtokozmetika Spoliraj.ME, Mobilno EKO čiščenje in poliranje vozil David JERIČ S.P.

Spremljaš nas lahko tudi na http://www.spoliraj.me
Uporabniški avatar
Dawid
Prispevkov: 180
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:09

Re: Avtokozmetika SM - globinsko čiščenje in poliranje vozil

Odgovor Napisal/-a Dawid »

Audi a4 je bil deležen odstranjevanja leteče rje in ostale kontaminacije ter osnovnega čiščenja notranjosti.

Ta Audi A4 je lep primer predstave, ko je na avtu ogromno in res ogromno leteče rje. Avto je veliko časa parkiran v neposredni bližini delavnice, ki se ukvarja s kovinarskimi izdelki, posledično je v tem predelu v zraku ogromno leteče rje (opilki, sledi brušenja, varjenja, itd....).

Na slikah zadeva morda ne zgleda tako katastrofalna, kot je bila v živo. Lak je bil na dotik hrapav kot šmirgl papir, tako da je postopek odstranjevanja trajal tudi malce dlje kot običajno, saj je bilo potrebno postopke več krat ponoviti, da smo odstranili večje sledi in da smo se izognili kasnejšim morebitnim poškodbam laka pri postopku s polirnim plastelinom.

Seveda smo na koncu dosegli željen rezultat, lak pa smo primerno zaščitili v izogib ponovni ponovitvi leteče rje.

Pri delu smo kot vedno uporabili samo vrhunska kvalitetna čistila in pripomočke, saj za svoje stranke želimo le najboljše.

Žal nimamo slik avtomobila na zunanji svetlobi, ker nas je prehitela tema.

Slika
Vozilo ob prihodu, na slikah je vidno koliko leteče rje je bilo na avtomobilu.

Slika
Primer reakcije na vozilu ob prvem nanosu Iron OFF (CSF - Spoliraj.si).

Vijolčna barva predstavlja stik čistila z zračno rjo, ob stiku čistilo reagira in se tekočina obarva vijoličasto.

Slika
Po odstranjevanju z namenskimi sredstvi sledi še odstranjevanje leteče rje in kontaminacije s posebnim polirnim plastelinom.

Na sliki je primer novega plastelina in plastelina uporabljenega po blatniku in voznikovih vratih.

Slika
Rezultat po odstranjeni leteči rji in kontaminaciji, ter po temeljitem čiščenju vozila in zaščiti z namenskimi zaščitnimi premazi, ki preprečujejo ponovni nastanek in oprijem leteče rje na vozilo.

lp,
Avtokozmetika Spoliraj.ME, Mobilno EKO čiščenje in poliranje vozil David JERIČ S.P.

Spremljaš nas lahko tudi na http://www.spoliraj.me
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: Avtokozmetika SM - globinsko čiščenje in poliranje vozil

Odgovor Napisal/-a R5 »

:smt009 :smt009 :smt009
Lepo opravljeno delo!Koliko čistila za odstranjevanje rje si porabil?
Uporabniški avatar
Dawid
Prispevkov: 180
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:09

Re: Avtokozmetika SM - globinsko čiščenje in poliranje vozil

Odgovor Napisal/-a Dawid »

Hvala! :)

Tukaj mislim da sem porabil skoraj celotno plastenko Iron off (500ml).

Zadevo sem ponovil nekajkrat, da sem recimo lahko normalno začel s plastelinanjem, ker ob prihodu je bil lak kot vodobrusni papir P1000. :)

lp,
Avtokozmetika Spoliraj.ME, Mobilno EKO čiščenje in poliranje vozil David JERIČ S.P.

Spremljaš nas lahko tudi na http://www.spoliraj.me
Uporabniški avatar
Dawid
Prispevkov: 180
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:09

Re: Avtokozmetika SM - globinsko čiščenje in poliranje vozil

Odgovor Napisal/-a Dawid »

BMW GT3 - Nega usnja

Bavarec je bil deležen nege usnja, kar pomeni da smo usnje očistili z namenskimi kvalitetnimi in priznanimi produkti.

Čeprav gre za relativno nov avto, usnje potrebuje svoj del nege, enako kot človeška koža,
saj ravno z rednim čiščenjem in mazanjem, ohranimo usnje mehko in prožno. S tem pa preprečimo zbledelost, pokanje
in trganje usnja.

Storitev nega usnja zavzema, temeljito čiščenje usnja z namenskimi sredstvi, kar pomeni da se celotno usnje očisti,
skrtači (seveda z namenskimi krtačkami, ki imajo mehke ščetke in ne poškodujejo usnja) ter obdela z mikrokrpami.

Ko usnje očistimo in prebrišemo, sledi nanos zaščitnega premaza/balzama, ki poskrbi da usnje ohrani mehkobo, prožnost in vse svoje lastnosti.

Na trgu je en kup različnih balzamov in premazov za usnje, kot povsod so nekateri dobri, drugi slabi, nekateri poceni, drugi dražji in tako bi lahko
naštevali še vsaj dve strani.

Mi pri svojem delu uporabljamo izključno vrhunske in priznane produkte (tudi s strani tujih detailerjev in profesionalcev) za nego usnja kakor
tudi za vse ostale storitve ki jih izvajamo pri nas.

Slika
Stanje usnja ob prihodu.

Na pogled sicer izgleda povsem normalno.

Slika
Sredinski naslon za roko.

V collagu je lepo prestavljeno stanje naslona prej, vmes in potem za lažjo predstavo.

Slika
Malce kar tako.


Slika
Sedeži in naslon po negi usnja.

Slika
Notranjost BMW GT3 po čiščenju in negi usnja.

Med drugim po negi, usnje in notranjost avtomobila dobi spet svoj klasičen vonj.

Vozilo je pripravljeno za prevzem.


Za vse dodatne informacije in naročila smo vam na voljo preko ZS ali [email protected]
Avtokozmetika Spoliraj.ME, Mobilno EKO čiščenje in poliranje vozil David JERIČ S.P.

Spremljaš nas lahko tudi na http://www.spoliraj.me
Uporabniški avatar
Dawid
Prispevkov: 180
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:09

Re: Avtokozmetika SM - globinsko čiščenje in poliranje vozil

Odgovor Napisal/-a Dawid »

Dolgo se nismo nič javili, seveda še vedno delamo s polno paro.

Nekaj preteklih projektov, več pa lahko vidite na naših profilih.

Sledite nam lahko na https://www.facebook.com/spoliraj.me in https://www.instagram.com/avtokozmetikasm/

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Za dodatne informacije smo za vas dosegljivi na ZS.

lp
Avtokozmetika Spoliraj.ME, Mobilno EKO čiščenje in poliranje vozil David JERIČ S.P.

Spremljaš nas lahko tudi na http://www.spoliraj.me
Odgovori