Dnevne luči Kangoo II - tovarniško vgrajene, a onemogočene?

Vse o videzu avtomobila
Odgovori
Uporabniški avatar
Arc
Prispevkov: 31
Pridružen: 25 Apr 2014, 20:33

Dnevne luči Kangoo II - tovarniško vgrajene, a onemogočene?

Odgovor Napisal/-a Arc »

Danes sem gledal okrog žarometa in videl, da bi Kangoo II moral imeti že serijsko dnevne luči, ki pa iz nekega razloga niso vključene.

Žaromet izgleda takole:
Slika

Z rdečo je obkrožena parabola, v kateri je žarnica P5W/21W - takšna kot je za zadnje pozicijske in zavorne luči, z dvema nitkama, eno 5W in eno 21W.

Ne glede na to, kako obrnem stikalo za luči, vedno sveti samo 5W nitka.

Po moji logiki bi to morale biti dnevne luči, kjer bi v poziciji 0 svetila 21W nitka (glavni žaromet H4 ugasnjen), v poziciji parkirnih luči in v poziciji prižganega glavnega H4 žarometa pa bi svetila 5W nitka.

Se da s testerjem to spremeniti, da bi svetilo, tako kot sem napisal?
Uporabniški avatar
the assassins
Prispevkov: 116
Pridružen: 31 Jul 2014, 13:16

Re: Dnevne luči Kangoo II - tovarniško vgrajene, a onemogoče

Odgovor Napisal/-a the assassins »

Pojdi v renault servis da ti ga priklopjo na racunalnik in aktivirajo dnevne luci.
Uporabniški avatar
Arc
Prispevkov: 31
Pridružen: 25 Apr 2014, 20:33

Re: Dnevne luči Kangoo II - tovarniško vgrajene, a onemogoče

Odgovor Napisal/-a Arc »

Torej se da? Da ne hodim tja in plačujem priklop na tester, da na koncu rečejo, da se ne da ...
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: Dnevne luči Kangoo II - tovarniško vgrajene, a onemogoče

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Seveda se da, kar pojdi aktivivirat. Strosek cca 20€ ali celo zastojn.
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
Arc
Prispevkov: 31
Pridružen: 25 Apr 2014, 20:33

Re: Dnevne luči Kangoo II - tovarniško vgrajene, a onemogoče

Odgovor Napisal/-a Arc »

Super, hvala.
Uporabniški avatar
Dark_T
Prispevkov: 74
Pridružen: 07 Avg 2010, 21:48

Re: Dnevne luči Kangoo II - tovarniško vgrajene, a onemogoče

Odgovor Napisal/-a Dark_T »

Arc napisal/-a:Danes sem gledal okrog žarometa in videl, da bi Kangoo II moral imeti že serijsko dnevne luči, ki pa iz nekega razloga niso vključene.

Žaromet izgleda takole:
Slika

Z rdečo je obkrožena parabola, v kateri je žarnica P5W/21W - takšna kot je za zadnje pozicijske in zavorne luči, z dvema nitkama, eno 5W in eno 21W.

Ne glede na to, kako obrnem stikalo za luči, vedno sveti samo 5W nitka.

Po moji logiki bi to morale biti dnevne luči, kjer bi v poziciji 0 svetila 21W nitka (glavni žaromet H4 ugasnjen), v poziciji parkirnih luči in v poziciji prižganega glavnega H4 žarometa pa bi svetila 5W nitka.

Se da s testerjem to spremeniti, da bi svetilo, tako kot sem napisal?
Če si lahko sposodim tvojo temo: enako situacijo imam na svoji Laguni. Dnevne luči, ki so že tovarniško vgrajene a ne delujejo. Ne morem tudi dostopat do možnosti aktiviranja preko vmesnika, ki ga ima BC, čeprav v uporabniškem priročniku piše, da je to možno. V petek sem že dogovorjen za neko drugo stvar na servisu pa jim zatežim še za to. Bomo videli.
Uporabniški avatar
dvihtelic
Prispevkov: 1040
Pridružen: 15 Feb 2011, 17:24
Kraj: Vrhnika

Re: Dnevne luči Kangoo II - tovarniško vgrajene, a onemogoče

Odgovor Napisal/-a dvihtelic »

Punca ima na svojem meganu 3 tudi dnevne luči oz žarnica je notri,ampak senzorja nima.....je potem notri samo tko ali se da nekako vklopit to?
Uporabniški avatar
Dark_T
Prispevkov: 74
Pridružen: 07 Avg 2010, 21:48

Re: Dnevne luči Kangoo II - tovarniško vgrajene, a onemogoče

Odgovor Napisal/-a Dark_T »

Evo poročam od danes :) Kljub temu, da v BC nimam možnosti, da si sam preko BC aktiviram dnevne luči, so mi to danes uredili na servisu. Tako da če imaš notri žarnice, potem imaš po vsej verjetnosti možnost aktiviranja dnevnih luči. Zadeva pri meni lepo deluje in se pravilno preklaplja na ksenonke, ko senzor zazna tunel ali mrak.

Po moje tudi če nimaš senzorja, bi zadevo morali znati nastaviti/aktivirati na servisu. Namreč dodatno sem še ugotovil, da če imam luči v poziciji 0, potem svetijo dnevne luči, ne glede na zunanje razmere in senzor. Kr fajn to vse skupaj ;)
Uporabniški avatar
dvihtelic
Prispevkov: 1040
Pridružen: 15 Feb 2011, 17:24
Kraj: Vrhnika

Re: Dnevne luči Kangoo II - tovarniško vgrajene, a onemogoče

Odgovor Napisal/-a dvihtelic »

Ma kangooju maš xenonke? Ja ne vem če ti vklopijo, ker nima senzorja svetlobe
Uporabniški avatar
Dark_T
Prispevkov: 74
Pridružen: 07 Avg 2010, 21:48

Re: Dnevne luči Kangoo II - tovarniško vgrajene, a onemogoče

Odgovor Napisal/-a Dark_T »

Ne, na Laguni :) Sem si samo sposodil temo od Arc-a, ker sem imel enak problem, ker so bile dnevne luči vgrajene, niso pa bile aktivirane. LP
Odgovori