Stevci; ozadja, osvetlitve, triki & nasveti

Vse o videzu avtomobila
Odgovori
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a clio open »

Predno bi se zadeve lotil, me zanima, kako je s to belo podlago? A to si lahko sam naprintam? Ni pomembna dabelina (oz. cvrstost)? Morda se kaksna opomba kaj me caka?
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
BostjanP
Prispevkov: 12
Pridružen: 28 Jan 2008, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BostjanP »

Sam ravno izdelujem podloge iz 4mm pleksi stekla, ki sem jih narezal po originalnih modelih z vbodno zagico, pleksi je pa A kvaliteta in ne paca pri rezanju, prav tako je vrtanje lukenj lazje. Podlage sem odlepil iz armaturne ki sn jo dobil zelo poceni (iz bolhe), so pa klasika-crne. Od podlog sn po navodilih odsmirglal oranzno plast tako da so sedaj enote bele barve in bo lahko svetloba normalno zelena. Diod pa ne bom lepil v pleksi, jih bom raje postavil v ohisje da se svetloba enakomerno porazdeli. Diode zelene s 120 stopinjami kota svetilnosti (conrad ali pa IC). Ko bom fertik bom pofotkal da bo videt kk je narejeno. Rabil bos torx kljuce 8 in 15, crne cepke ki drzijo podlago na oranzno plastiko s kombinirkamo prvo odvij na kontra strani Z URO, da jih malo odsraufas, potem pa na prednji strani do konca odvijes ven-tako ne poskodujes podlage stevca. Delaj pocasi pa previdno, sploh ko odstranjujes kazalce da ne poskodujes podlage, pa napis si kaj pomeni kater mali stevec da jih ne bos zamenju med sabo. Sam imam na koncu namen se posmirglat komplet pleksi stekla, da bo svetilnost po vsej povrsini enakomerno porazdeljena. Drgac pa, pocas pa ziher pa nc straha da bi kj zajeb... le zapomni si malo kako je zgledalo vse skup na zacetku, pa mal domosljije nc ne fali. Spodaj so linki kjer lahko vidis ka vse ponujajo za stevce, pa poglej se ka vse imajo za R19...cuda stvari po ugodnih cenah.


Bele: http://cgi.ebay.de/Renault-19-Tacho-Sch ... dZViewItem
Razlicne: http://cgi.ebay.de/Renault-19-16-V-TACH ... dZViewItem
FastDay
Prispevkov: 1293
Pridružen: 02 Avg 2005, 19:02
Kraj: Semič

Odgovor Napisal/-a FastDay »

Ce bo kdo zasledil bele podlage za Clio 2 od 2004 dalje ..ampak ne plazma ..cist navadne sam da so bele pa za te stevce naj javi ker jih enostavno nenajdem :(
Slika
BostjanP
Prispevkov: 12
Pridružen: 28 Jan 2008, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BostjanP »

Koncno fertik z zeleno osvetlitvijo armature s Sagem stevci. Pred casom sem nabavil armaturko od Meglie, vsa plexi stekla lepo na novo prstimal u nulo da pase kot je treba, probal vgradit v armaturko od Sagema...ne bom napisal sortimana socnih besed ki so takrat sle kot bi se zacela tretja svetovna :evil: ! Skratka zadeve Sagema in Meglie ne gredo skupaj, tako da imam sedaj viska vsa plexi stekla za Meglia stevce za R19 (leto izdelave stevcev je 1994), tako da ce kdo rabi plexi stekla, ves sortiman zarnic, vse stevce z kazalci, ohisje, zbrusene podlage...naj se mi javi. Teh stvari od Meglie ne bom vec rabil spljoh. Na koncu se to. vse se da lepo narediti po okusu, treba si je le vzeti cas ter trdne volje pri pozicioniranju LED diod da se osvetlitev lepo porazdeli pe vsem modulu. Ko najdem kak fotic posljem slike kako zgleda...v glavnem zgleda groovie!!! 8)
Uporabniški avatar
Tekno
Prispevkov: 60
Pridružen: 29 Jul 2006, 23:04
Kraj: Kranj - Bohinj

Odgovor Napisal/-a Tekno »

a mogoce ve kje bi se dal dobit plasmo osvetlitetev za R19! rabu bi met pa za stevc od 16V-ja k ma potovalni rac. na sredini setevca?!
Renault Megane classic 1.6 16V
BostjanP
Prispevkov: 12
Pridružen: 28 Jan 2008, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a BostjanP »

Najbolje je da pogledas na Bolhi ce slucajno kdo prodaja, drugac pa poglej na nemskem, avstrijskem ali pa angleskem E-Bay-u. Ce bos najdu se s prodajalcem zmen da ti poslje kot originaln rezervn del brez racuna ali pa z racunom vendar vsota 0 EU, drugace se ti lahk zgodu da ti nasa prelepa posta zaracuna 20%DDV pa se carino. MIslim pa da bos na Ebayu najdu podlogo ali pa ze narejen stevc.
Nixon
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Apr 2008, 06:33

Odgovor Napisal/-a Nixon »

Mene pa zanima, ce je kdo menjaval stevce na Clio I, letnik 96. Zanima me namrec, ali je ta rumenkasta barva ze na stevcu oz. plastiki, ali je samo taksna osvetlitev? Ce se kdo ve katere zarnice, oz. diode pridejo noter, naj prosim tudi napise.
Lep pozdrav, Nino.
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Ob stevcu je oranzna plastika, zato sveti oranzno. Ce se da vzeti ta plastika stran nebi vedel, zarnice so take kot pri vseh armaturnih ploscah, ce das LED diode pa vzami take, ki imajo cim vecji kot svetilnosti in svetijo cim vec.
Slika
Nixon
Prispevkov: 8
Pridružen: 16 Apr 2008, 06:33

Odgovor Napisal/-a Nixon »

ok, hvala za odgovor :wink:
Uporabniški avatar
Waxxx
Prispevkov: 1735
Pridružen: 06 Jan 2006, 20:10
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Waxxx »

Nixon napisal/-a:Mene pa zanima, ce je kdo menjaval stevce na Clio I, letnik 96. Zanima me namrec, ali je ta rumenkasta barva ze na stevcu oz. plastiki, ali je samo taksna osvetlitev? Ce se kdo ve katere zarnice, oz. diode pridejo noter, naj prosim tudi napise.
Lep pozdrav, Nino.
Ti samo reci, da rabis zarnice za armaturko brez grla. Pa ne pozabit odvit vijakov pod volanom. Tud ti drzijo stevec. :wink:

Ti bom prlimu par slikc ko sem js na bivsem menjavu:
Slika
Slika
Slika

In ce menjas, menjaj vse! :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Nicc0
Prispevkov: 1518
Pridružen: 21 Nov 2006, 16:32

Odgovor Napisal/-a Nicc0 »

kje pa bi dobil za cliota 1 1:1 merilo stevcev? brez obratomera :D
Uporabniški avatar
Ruff_RydeR
Prispevkov: 395
Pridružen: 28 Apr 2004, 01:36
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Ruff_RydeR »

ziw mene pa zanima ce bi kdo meu oz kje dobit modro folijo
ker bi jo rabu za pod ozadje stewca RAL 5015 http://www.bekor.si/ral_lestvica.php
I know U got soul
Uporabniški avatar
Drmo
Prispevkov: 2959
Pridružen: 08 Avg 2005, 10:52
Kraj: Garage

Odgovor Napisal/-a Drmo »

Ruff_RydeR napisal/-a:ziw mene pa zanima ce bi kdo meu oz kje dobit modro folijo
ker bi jo rabu za pod ozadje stewca RAL 5015 http://www.bekor.si/ral_lestvica.php
Za pod ozadje stevca bos rabil transluscentno folijo (prosojna). Dobis jo lahko v Oracal centru, sign&supply, CDS, itd. Uglavnem v vseh teh trgovinah kjer prodajajo folije. Oracal center in sign&supply sta v zeleni jami, CDS pa v crnucah. :wink:
Enigma motorsport
Uporabniški avatar
Ruff_RydeR
Prispevkov: 395
Pridružen: 28 Apr 2004, 01:36
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a Ruff_RydeR »

kje pa najcenej bele ledice dobit HTE?...
I know U got soul
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Ko sem jih jaz iskal, so bile najcenejse na bolhi, kaksna cena je pa bila, se pa ne spomnim vec, ker je ze kar nekaj casa od tega.
Slika
Odgovori