Visokosvetlece LED in izdelki iz njih - galerija

Vse o videzu avtomobila
taubek
Prispevkov: 118
Pridružen: 03 Avg 2006, 20:09
Kraj: Trčova pri Malečniku pri MB... vrei zaj?

Visokosvetlece LED in izdelki iz njih - galerija

Odgovor Napisal/-a taubek »

Ker je bila prejsnja tema izbrisana odpiram novo temo o visokosvetlecih LED in izdelkih iz njih. Torej vsi ki bi imeli kaksna vprasanja, narocila predloge in komentarje, dobrodosli.

Tukaj je link do moje galerije, ki je bila predstavljena v izbrisani temi... Novosti pa bodo redno prikazovane tu gor takoj ko bodo narjene.
http://www.mojalbum.com/taubek/ledike

nalozil sem pa tudi ze nekaj videov z mojimi izdelki na strani:
http://www.mojvideo.com/uporabnik/taubek

lp.
taubek
Prispevkov: 118
Pridružen: 03 Avg 2006, 20:09
Kraj: Trčova pri Malečniku pri MB... vrei zaj?

Odgovor Napisal/-a taubek »

spet sem mel malo prevec casa in se malo igrackal :)

slikice:
Slika Slika


link:
http://www.mojvideo.com/video-rotacijsk ... ab01b9c9c9

lp.
taubek
Prispevkov: 118
Pridružen: 03 Avg 2006, 20:09
Kraj: Trčova pri Malečniku pri MB... vrei zaj?

Odgovor Napisal/-a taubek »

ker mi je od lani ostalo se nekaj ze izdelanih stvari ki mi trenutno lezijo v predalu in delajo guzvo, sem se odlocil da dam za njih posebno ponudbo in sicer -20% na te izdelke (torej zgolj cena materiala):

- letvice 30cm bele 120° diode (namenjene osvetlitvi na noge) na 10 diod - 5x
- letvice 30cm rdece 120° diode (namenjene osvetlitvi na noge) na 10 diod - 2x
- letvica 57cm z rdecimi usmerjenimi diodami (okol 25 diod) - 1x
- letvice 23cm s 7 modrimi 120° diodami - 2x
- nightrider na 21 modrih usmerjenih diod, sprogramirani razlicni nacini utripanja okrog 47cm (ni za zunanjo uporabo - voda) - 1x
- nightrider na 21 rdecih navadnih (nevisokosvetlecih) diod - 1x
- stroboskopske lucke (provida) v rumeni barvi 1 komplet - 2x18 rumenih usmerjenih diod

- rabljeno: dve modri palici dolzine okrog 100cm v dokaj slabem stanju (skoraj vse diode delujejo) oddam skoraj zastonj ali zastonj ob nakupu kaksnih drugh izdelkov.


lp in upam da se kmalu vidimo na kaksnem srecanju (stajerska).
taubek
Prispevkov: 118
Pridružen: 03 Avg 2006, 20:09
Kraj: Trčova pri Malečniku pri MB... vrei zaj?

Odgovor Napisal/-a taubek »

Prispela je posiljka z 120° zelenimi, 25° oranznimi, 30° rumenimi LED in 500komadov 120°PLCC SMD belih LED za pozicijske lucke, tak da bodo od zdaj naprej spet na voljo.

Od zaloge izdelkov od lani je ostalo se:
- letvica 57cm z rdecimi usmerjenimi diodami (okol 25 diod) - 1x
- nightrider na 21 modrih usmerjenih diod, sprogramirani razlicni nacini utripanja okrog 47cm (ni za zunanjo uporabo - voda) - 1x
- nightrider na 21 rdecih navadnih (nevisokosvetlecih) diod - 1x

lp.
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a schik »

Prejel LED pozicije in LED osvetlitve notranjosti. Lahko rečem da sem z vsemi izdelki zelo zadovoljen.
uros84
Prispevkov: 39
Pridružen: 06 Apr 2009, 18:32
Kraj: Lasko

POTENCIOMETER

Odgovor Napisal/-a uros84 »

Mene pa zanima ali se da dobiti potenciometer za avto s katerim bi lahko uravnaval svetilnost led diod?
taubek
Prispevkov: 118
Pridružen: 03 Avg 2006, 20:09
Kraj: Trčova pri Malečniku pri MB... vrei zaj?

Re: POTENCIOMETER

Odgovor Napisal/-a taubek »

uros84 napisal/-a:Mene pa zanima ali se da dobiti potenciometer za avto s katerim bi lahko uravnaval svetilnost led diod?
odvisno kolko LED mislis z njim kontrolirat. Obicajno so ti potenciometri dokaj vlki in dragi (okoli 15eur), lahko bi naredo edino switcher s katerim bi nastavljal napetost, to je pa ze potrebno nekaj malega elektronike in manjse vezje...
taubek
Prispevkov: 118
Pridružen: 03 Avg 2006, 20:09
Kraj: Trčova pri Malečniku pri MB... vrei zaj?

Odgovor Napisal/-a taubek »

Ena ideja za po hisi ali kje drugje... Ta imitacija zarnice bo namescena v eni manjsi barki.

Slika
uros84
Prispevkov: 39
Pridružen: 06 Apr 2009, 18:32
Kraj: Lasko

Odgovor Napisal/-a uros84 »

Praktično sem nabavu trak kjer so led diode vezanai skupaj z upori. Tega imam približno za 1m. Led diod na pamet nevem točno koliko jih je, jih je pa približno 40 led diod. Te led diode mi zelo močno gorijo in motijo med vožnjo. Imam jih nameščene da svetijo pri nogah. Zanima me na kak način bi lahko nastavil da bi majn svetile. Rad bi nastavu da čist malo žarijo.
taubek
Prispevkov: 118
Pridružen: 03 Avg 2006, 20:09
Kraj: Trčova pri Malečniku pri MB... vrei zaj?

Odgovor Napisal/-a taubek »

uros84 napisal/-a:Praktično sem nabavu trak kjer so led diode vezanai skupaj z upori. Tega imam približno za 1m. Led diod na pamet nevem točno koliko jih je, jih je pa približno 40 led diod. Te led diode mi zelo močno gorijo in motijo med vožnjo. Imam jih nameščene da svetijo pri nogah. Zanima me na kak način bi lahko nastavil da bi majn svetile. Rad bi nastavu da čist malo žarijo.
Priporocam ti da zmeris kolko toka gre skozi vse skupaj pol si pa naredis potenciometer primeren temu toku in si bos lahko poljubno nastavljal jakost. Ena varjanta je tudi dimmer pwm vezje.
uros84
Prispevkov: 39
Pridružen: 06 Apr 2009, 18:32
Kraj: Lasko

Odgovor Napisal/-a uros84 »

Imaš mogoče kak načrt kak lahko naredim tak dimmer pwm vezje?
V elektroniki se namreč ne spoznam tolk sam če bi mel kak načrt bi pa znal vrjetno narediti. Drugače sem en potenciometer žedolgo nazaj nabavil pa je deloval en dan potem ga je pa skurlo.
taubek
Prispevkov: 118
Pridružen: 03 Avg 2006, 20:09
Kraj: Trčova pri Malečniku pri MB... vrei zaj?

Odgovor Napisal/-a taubek »

hmm, sheme nimam nobene. bi pa slo naredit to menda ce bi se spravil malo k programiranju, bom se moral malo poigrat z vezjem da ga naredim.

Se ti fejst mudi?
Uporabniški avatar
[KEKEC]
Prispevkov: 1217
Pridružen: 01 Apr 2007, 01:53
Kraj: Slovenska Bistrica

Odgovor Napisal/-a [KEKEC] »

Taubek za mene si že naredo kaj?
taubek
Prispevkov: 118
Pridružen: 03 Avg 2006, 20:09
Kraj: Trčova pri Malečniku pri MB... vrei zaj?

Odgovor Napisal/-a taubek »

[KEKEC] napisal/-a:Taubek za mene si že naredo kaj?
sem ti zadnjic pisal na msn ce se rabis pa ni blo odgovora. Ce se vedno rabis bom se zaj spusto v izdelavo.
uros84
Prispevkov: 39
Pridružen: 06 Apr 2009, 18:32
Kraj: Lasko

Odgovor Napisal/-a uros84 »

taubek napisal/-a:hmm, sheme nimam nobene. bi pa slo naredit to menda ce bi se spravil malo k programiranju, bom se moral malo poigrat z vezjem da ga naredim.

Se ti fejst mudi?
Ne mudi se mi ne tak, ko tak ni neke panike. Tak js trenutno nimam nobene ideje kak bi to zrihtu, tak da lahka počakam
Odgovori