Nakup DSLRja

Vse v povezavi s fotografijo
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Težko ti bo kdo kaj pametnega povedal. Odvisno kaj želiš pri določenih pogojih, odvisno od svetlobe, ... :) Lahko pa odpreš temo z konkretnimi vprašanji pa bom probal kaj pametnega napisat :D
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

clio open napisal/-a:Mene pa bolj zanima kakih nastavitev se držite pri določenihj pogojih? :) če se da komu razpisati o tem, bo najbolje, da odpremo novo temo. Ne bi pa odpiral nove teme, ki bo zamrla ob pritisku na enter :D
in kakšni so ti določeni pogoji?
pa ja odpri novo temo
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

Pri takih pogojih se jaz drzim crke P :) se bo japonc ze znajdu :D
Slika
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Pozdravljeni,
Da še malo vas slišim, kateri objektiv priporočate za nikon d3200, v mislim imam z goriščnico 18-200?
Da je optično dovolj kvaliteten, večinoma slikam do 100mm ampak včasih pa bi potreboval tudi kaj več, pa da nebi menjval objektivov!
Hvala
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Povej koliko si pripravljen dat zanj...
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

do 400€
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Poglej za rabljenimi Nikkorji če se morda kaj najde.
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

UrosJ napisal/-a:Pozdravljeni,
Da še malo vas slišim, kateri objektiv priporočate za nikon d3200, v mislim imam z goriščnico 18-200?
Da je optično dovolj kvaliteten, večinoma slikam do 100mm ampak včasih pa bi potreboval tudi kaj več, pa da nebi menjval objektivov!
Hvala

interneti pravijo da je najboljše kar lahko dobiš za ta denar to:
http://www.mimovrste.com/artikel/239005 ... 3godoFgA3w

jaz sem iskal za canona in je posekal tudi original canonove objektive v tem razredu, tako da ne vem če obstaja za nikona kaj boljšega/cenejšega
nisem pa še nabavil ker ni dinarčkov
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

ok, hvala vam za nasvete, me pa zanima če še je kdo igral z temle objektivom kaj, in če lahko kaj iz prve roke pove o njem!

http://www.mimovrste.com/artikel/239005 ... 0-mm-f-18g" onclick="window.open(this.href);return false;

Baje da je objektiv zelo oster, in dober glede na ceno.

Pa še to me zanima, koliko je ta fleš boljši od vgrajenega?
Vleče me zato da ni res nevem kak velik pa da se ga da gor obrnit.

http://www.mimovrste.com/artikel/243000 ... kon-sb-300" onclick="window.open(this.href);return false;

lp
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Sam sem se zanimal za nakup te 50ke pa smo se potem malo zadebatirali z enim fotografom... Za te naše DX fotoaparate naj bi bil primernejši 35mm s katerim prideš nekako skoraj kot 50mm na fullframe. Oba objektiva tega cenovnega ranga sta drugače dovolj dobra za popoldanskega fotografa in sta tudi drugače praktično identična. Glede na to, da kupuješ fiksen objektiv, verjetno poznaš njegove "slabosti" in "prednosti" ter "slabosti" in "prednosti" velike fiksne zaslonke?

V glavnem, sam že mesece odlašam z nakupom take 35ke, jo imam pa v planu, kot prvi naslednji foto nakup.
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

Se pravi da raje 35 kot 50. Ja 50-ka pride potem nekje na 75mm. Ja nekaj premisljujem da bi prej kupil fiksnega, pa potem se enkrat magari onegantamrona 18-270mm. Bom se malo premislil. V avstriji mas 35mm mislim da za 166€.
lp
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Ja, zase sem kolebal med 70-300 in 35ko, kaj bi prej. Pa sem gledal strogo iz praktičnega stališča: da že imam eno pra 80-400, katero lahko ponucam za zunaj in, da mi serijski 18-105 svetlobno nikakor ni dovolj močan med 35-50mm na koncertih, party-jih in žurkah, s flešom pa ne maram slikati preveč (vsaj s serijskim je potem vse tako zapečeno in brez globine). Tako se mi je odgovor sam ponudil: najprej 35mm, potem pa ostalo: malo boljši fleš z mošnostjo rotiranja in vsmerjanja glave (samo za malo dosvetliti) in šele potem 70-300 pa makro obročki pa daljinski skrožilec pa nastavek za na teleskop pa .... :mrgreen:

Za fleše poglej na na fotoklik, majo nekaj zanimivih "kitajčkov", ki baje znajo delati precej dobro.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

UrosJ napisal/-a:Se pravi da raje 35 kot 50.
lp

odvisno za kaj rabiš
če rabiš večji kot, potem 35mm, če ti je bolj pomemben "bokeh" efekt, 50mm
Za fleše poglej na na fotoklik, majo nekaj zanimivih "kitajčkov", ki baje znajo delati precej dobro.
jaz sem si kar kitajca kupil, pa sem zadovoljen
res pa je da ni avtomatski, tako da ga je treba na roke nastavljati, za kakšno hitro slikanje in akcijo to ni, ker preden nastaviš pravo vrednost je že vse mimo
če maš čas in za kakšne statične scene je pa super, sploh glede na ceno

tole imam
Slika
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Re: Nakup DSLRja

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

Tega Yongnuo imam tudi jst in morm potrdit, da je super... Sem kupil potem tudi se TTL model, ki je tudi odlicen (ce zanemarim malo nelogicne menuje).

Glede objektivov pa tako, da raje rabljenega kvalitetnega kupim, kot pa novega ki je bolj sibek...
Slika
Odgovori