Powerline kit (PLC)

Vse ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Powerline kit (PLC)

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Ker imam izredne probleme spraviti mrežni kabel od routarja do spalnice do tv boxa, sem razmišljal o PLC tehnologiji, ki naj bi v zadnjem času precej napredovala. Kako se kaj to obnese v praksi? Ima kdo doma? Me mora skrbeti, da vtičnici nista na isti varovalki? Nekateri pravijo, da ja, drugi pa, da ne... Je to odvisno od modela kita, ki ga vzamem? Kateri modeli se priporočajo in so dobri? Res ne vem, kaj gledati - cene so od 50 - 200€ :S Budget ni pretiroma omejen..

Drejchi? :mrgreen:
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Powerline kit (PLC)

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Tisto, kar ponuja Telekom (Innbox če se ne motim), mora biti v isti fazi.
Ena opcija je še Ruckus:
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik ... 811-vf2111" onclick="window.open(this.href);return false;

Ampak preveri, če je še kje v kakem TC-ju na voljo (ker gre ven iz prodaje).
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Powerline kit (PLC)

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

A ti bi TV peljal po električnih kablih? Torej, da ne vlečeš UTP kabla z modema do set top boxa in posledično TV, bi to peljal preko električnega omrežja. Hmm... ideja je zanimiva, je pa vprašanje ali bo delovalo (QoS). Bi bilo treba probat in če ti uspe bi to idejo tudi jaz uporabil, imam isti problem.

Jaz sem sicer razmišljal, da bi težavo rešil z LTE modemom in priključil set top box gor. Ja, to imamo sedaj "brand new" zadevco :) samo mislim, da je zgolj za primere ko DSL ni mogoč, je pa LTE.
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik ... -brezzicni
Slika
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Powerline kit (PLC)

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Sem zjutraj govoril z našim IT-jevcem.

Uporablja zadevo že nekaj časa - v 30 let stari hiši z vprašljivo električno napeljavo mu leti 16mbps iz pritličja v tretje nadstropje. Uradno ima linijo 20. Torej, izgube so, ampak se da vzeti v zakup. Uporablja tega od TP link https://www.mimovrste.com/mrezni-adapte ... t?v=550248.

Glede prenosa IP TV naj ne bi bilo vprašljivo, ker gre v osnovi za isto zadevo kot "internet", tudi Telekomovci so mi omenili to rešitev kot opcijo.

Naročeno imam to: https://www.mimovrste.com/mrezni-adapte ... u?v=788030 Precej nova zadeva baje. Kar sem bral testov, je bil odličen. Proizvajalec ga reklamira kot izredno primernega za IP TV. Dobava bo v ponedeljek, drugi petek pa pride Telekomovec z novim routarjem in dodatnim komunikatorjem pa bomo takrat sprobali in poročam ;)

Hvala vsem za info!
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Powerline kit (PLC)

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Drejchi napisal/-a:samo mislim, da je zgolj za primere ko DSL ni mogoč, je pa LTE.
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik ... -brezzicni
Prav misliš. :D
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Powerline kit (PLC)

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Kot obljubljeno - poročam: zadeva funkcionira super in je tako enostavno vse skupaj, da je že smešno. Torej, prvi PLC gre v vtičnico na kateri je preko zaščite priklopljen modem, tv, box, dvd in telefon. Po navodilih sem najprej vanj napeljal linijo. Potem sem 3 sobe stran, sicer na isti fazi, ampak preko fid stikala in dveh drugih varovalk, v vtičnico najprej dal PLC, počakal 5s na "zeleno" lučko, speljal linijo v box, v isto vtičnico pa še dal box in TV. Stvar zafunkcionirala takoj. Sem testiral in dal istočasno: na obeh TV na HD kanal, na telefonu preko Wifi nekaj uplodal na FB in na računalniku preko Wifi nekaj downloadal. Stvar deluje stabilno in brez problemov. Priporočam ;)

Test v nedokončani sobi :P

Slika
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Powerline kit (PLC)

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Kul, že naroču tut sam.
Slika
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Powerline kit (PLC)

Odgovor Napisal/-a drhouse »

:wink:
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Powerline kit (PLC)

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Kupu, na brzino znontiral in dela k puška [emoji2]

Slika

Sicer sm pol tut pr ns v STPU (služba za tehnično pomoč uporabnikom) spraševal za tole in so rekl, da itak dela tole.
Slika
Uporabniški avatar
tehnoland
Prispevkov: 223
Pridružen: 17 Jan 2015, 01:39

Re: Powerline kit (PLC)

Odgovor Napisal/-a tehnoland »

Sem mislil, da je neka napaka pri tebi da imaš sliko obrnjeno in mi ni šlo skupaj s tem ko si rekel da dela :D potem pa pogledam da je cela slika obrnjena in ne tista na tvju ;)
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Powerline kit (PLC)

Odgovor Napisal/-a drhouse »

:lol:
Odgovori