Siol TV....

Vse ostale teme
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Siol TV....

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Vprašanje (kot vedno) pospremljeno s filozofiranjem :lol:

Imamo dvostanovanjsko hišo. Zgoraj je mama, spodaj bom v kratkem jst :D Tisti, ki imate Siol, veste p čem bom govoril:
V zgornjem stanovanju je preko telefonske linije priklopljen Siolov Sinope modem. Ven gre mrežni kabel na Sagemov komunikator za TV, internet gre preko Wi-Fi. Rad bi pripeljal internet (vleče slabo skozi zide) in TV v spodnje stanovanje.

Na Siol podpori so mi rekli, da je edina opcija, da dva mrežna izhode na modemu sprogramiram - enega za TV, enega za internet - in potem dva mrežna kabla vlečem v spodnje nadstropje. En gre v TV komunikator, en pa na XYZ wi-fi router.

To mi predstavlja problem, ker morm skozi cev 2cm premera spravit dva kabla na podstrešje, vlečt po celi dolžini hiše in potem spet skozi 2cm cev spustit kabla dve nadstropji nižje v spodnjo dnevno sobo. To je edina opcija, da ne vrtam in razbijam.

Vprašal sem ali je opcija sledeče (in dobil odgovor, da ni.. Ampak ne verjamem :lol: ): Dol imam že napeljan telefonski kabel iz iste telefonske omarice, kot tisti zgoraj. Dejansko gre za isto linijo. V spodnjem nadstropju bi gor prilopil Siolov Sinope (bolha.com) in potem preko njega TV komunikator - isto kot je po default-u. Na Siolu so mi rekli, da to ni mogoče.

A se res ne da modemu dodeliti istega naslova, IP-ja al kakor koli bi to poimenoval, da bi zadeva zafunkcionirala? Kje bi bil sploh problem? Bi Siolovo bazo zmedlo to, da ima dva modema pod istim IP-jem ali nekaj? :)

Hvala!
Uporabniški avatar
slovenc
Prispevkov: 1382
Pridružen: 11 Apr 2006, 23:11
Kraj: Novo mesto

Re: Siol TV....

Odgovor Napisal/-a slovenc »

To mislim, da res ne gre, ti imaš lahko samo eno sejo naenkrat, še prek podjetja ne moremo vzpostavit dveh sej, ampak gre 2. ip prek porta. Lahko pa prek enega kabla spelješ vse, 4 žice za internet in 4 za tv, vendar lahko pri daljšem kablu pride do motenj. Ena opcija je wireless signal za tv (če bi lovil), če je ista faza lahko prek štroma pelješ internet in za tv vlečeš en kabel...
Slika
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Siol TV....

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Aha.. Gledal sem za ta wireless prenos signala. Bi ga še na Siolu na obroke dobil. Obstaja pa nek dražji, ki bi mi lahko in TV in internet prenašal. Sam je skor 400€, kar je :shock:.
Preko štroma sem slišal ful graj in ne bi šel tega.

Kako je pogojena kvaliteta signala z dolžino? Itak bi moral vzet UTP na metre in potem stiskat konektor gor, torej lahko vzamem bolj kvalitetnega in megnetno ščitenega... Ne vem :oops:
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: Siol TV....

Odgovor Napisal/-a Storz »

jest sm vleku cca 30 m utp kabla po zraku od navadnga silovga modema pa je čist lepo lavfal.. a mama uporablja intrnet? če ne potem prestavš modem v svoj štuk in ne potegneš gor samo kabl za tv in tojeto..

kaj pa če modem prestaviš dol pri sebi ? in vlečeš kable gor samo tja kamor je potrebno brezžično kišto pa lhko kje prej pustiš ?
Uporabniški avatar
slovenc
Prispevkov: 1382
Pridružen: 11 Apr 2006, 23:11
Kraj: Novo mesto

Re: Siol TV....

Odgovor Napisal/-a slovenc »

Načeloma do 100m ne sme bit problemov, samo ne vem, kako bi se tv in net po istem zvitku žic obnašala. Je za probat, kolko kabla pa rabiš?
Slika
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Re: Siol TV....

Odgovor Napisal/-a jurre »

ne, to kar si napisal res ni mozno - da bi se spodaj priklopil modem.
Imas kako moznost, da UTP do routerja podaljsas in ga prestavis vsaj malo blizje da bo boljsi signal?

Za TV preko wifi obstaja ruckus, je ornk zadeva, laufa tud HD skozi pa dost dalec nese. Na sihtu smo ga cist v kot postavil, pa z alu folijo ovijal pa dela, kot da ni nic. :lol: Pri punci imajo v bajti ravno tako - modem je zgoraj, zraven en poceni wifi router level one in zraven se ruckus. TV v spodnjem nadstropju in skozi ene 2 stene dela normalno, internet pa bolj slabo, v sobi zraven sploh ne dela.
Da se pa pri enih modelih nastavit tudi internet preko Ruckusa - ima 2 SSID-ja, en skrit za TV in viden za internet. Bi mogu enkrat sprobat kako bi prek tega dol internet delal, samo ni nobene potrebe. :D

UTP kabel pa lahko kupis bolj kvaliteten oz. zasciten proti motnjam, za TV je fino da napeljes malo bolje, pa je potem mir. Ce bos sam stiskal konektorje, lahko naredis crossover za TV, naj bi bilo tud boljse.
Za dolzino pa kot so napisali, ne bi smel bit problem. Do 100m v teoriji, ce ne da pa switch vmes :lol: Internet in TV bos pa tezko po istem kablu spravil, ker kot so ti rekli, moras na modemu pravi port nastavit - ali bo za data ali video (ali voice za telefon).

A zdaj imas wifi prek sinope modema? Lahko bi probal, ce si imas moznost kaksen drug router sposodit pa stestirat signal, zna bolje delat. Ce ne pa mogoce kupis router na linux osnovi in nalozis gor firmware tomato ali dd-wrt pa si lahko signal ojacas in napeljes kabel samo za TV (ce ti kaj pomaga).
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Siol TV....

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Dve škatli na istem IPju (naslovu) pač res ne moreta biti, kot ti tudi ne moreš sedeti v dveh avtomobilih naenkrat :)

UTP cat5 kabel je čist ok za <100m, lahko pa vzameš FTP kabl, alu folija za dodatno zaščito...

Internet in TV komot potujeta po istem kablu saj imata vsak svoj VLAN, a to do modema, od tam naprej pa vsak po svojem kablu. Na tistih Isratelovih jajcih lahko daš dva porta za TV in dva za net, pa še ostene placa.

Če lahko, potegni le en kabl za TV, za internet pa si naštimi WiFi repeater. Linija pa je dovolj hitra, ne? Dva TVja rabita vsaj 8M linijo, čeprav z "retransmissionom" bo kvaliteta slike občutno boljša in brez zatikanja tudi na počasnejših linijah. Kdaj ga bodo vklopili, pa "fast channel change" tudi, pa ne vem.
Slika
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Siol TV....

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Huh, dobro ste se razpisali :)
Storz napisal/-a:jest sm vleku cca 30 m utp kabla po zraku od navadnga silovga modema pa je čist lepo lavfal.. a mama uporablja intrnet? če ne potem prestavš modem v svoj štuk in ne potegneš gor samo kabl za tv in tojeto..

kaj pa če modem prestaviš dol pri sebi ? in vlečeš kable gor samo tja kamor je potrebno brezžično kišto pa lhko kje prej pustiš ?
Mama (zaenkrat) ne uporablja neta, sicer tudi dvomim da ga kdaj bo :lol: V bistvu ni slaba ideja, sam vseeno bi moral vlečt dva kabla nazaj gor - tudi telefon, ki gre iz Sinope-ja. Da pa bi prestavljal kam drugam, pa ne bi šlo. Ni prave lokacije. Tudi, če bi nevem kaj filozofiral, je vseeno vmes preveč zidov...

slovenc napisal/-a:Načeloma do 100m ne sme bit problemov, samo ne vem, kako bi se tv in net po istem zvitku žic obnašala. Je za probat, kolko kabla pa rabiš?
Od oka: 3m na podstrešje, 25m čez podstrešje in kakšnih 8m iz podstrešja do pozicije v spodnji dnevni. Se pravi 35 - 40m.

jurre napisal/-a:ne, to kar si napisal res ni mozno - da bi se spodaj priklopil modem.
Imas kako moznost, da UTP do routerja podaljsas in ga prestavis vsaj malo blizje da bo boljsi signal?

Za TV preko wifi obstaja ruckus, je ornk zadeva, laufa tud HD skozi pa dost dalec nese. Na sihtu smo ga cist v kot postavil, pa z alu folijo ovijal pa dela, kot da ni nic. :lol: Pri punci imajo v bajti ravno tako - modem je zgoraj, zraven en poceni wifi router level one in zraven se ruckus. TV v spodnjem nadstropju in skozi ene 2 stene dela normalno, internet pa bolj slabo, v sobi zraven sploh ne dela.
Da se pa pri enih modelih nastavit tudi internet preko Ruckusa - ima 2 SSID-ja, en skrit za TV in viden za internet. Bi mogu enkrat sprobat kako bi prek tega dol internet delal, samo ni nobene potrebe. :D

UTP kabel pa lahko kupis bolj kvaliteten oz. zasciten proti motnjam, za TV je fino da napeljes malo bolje, pa je potem mir. Ce bos sam stiskal konektorje, lahko naredis crossover za TV, naj bi bilo tud boljse.
Za dolzino pa kot so napisali, ne bi smel bit problem. Do 100m v teoriji, ce ne da pa switch vmes :lol: Internet in TV bos pa tezko po istem kablu spravil, ker kot so ti rekli, moras na modemu pravi port nastavit - ali bo za data ali video (ali voice za telefon).

A zdaj imas wifi prek sinope modema? Lahko bi probal, ce si imas moznost kaksen drug router sposodit pa stestirat signal, zna bolje delat. Ce ne pa mogoce kupis router na linux osnovi in nalozis gor firmware tomato ali dd-wrt pa si lahko signal ojacas in napeljes kabel samo za TV (ce ti kaj pomaga).
Kot sem zgoraj napisal, boljše pozicije kljub dobri volji ne bi bilo. Vsaj nekaj bi moral vrtat - v tem primeru pa bi potem raje vrtal dol, če že morem. Za Ructus sem že gledal, vendar so tisti, ki prenašajo dva signala, preveč dragi. To vem, da moreta iti ločena kabla, mi je pa res všeč ideja, da vlečem 1 kabel in na 4žice stisnem en konektor, na druge 4 pa drugi - dva "kabla" v enem. Wi-fi gre preko Sinope, ja. Spodaj bi potem nek Wi-Fi modem kupil... Kabel pa iz Sinope. Kar pa o Linuxu pišeš pa nimam pojma :lol: Nisem računalniški tip, me je vse minilo na začetku srednje šole, ko sem začel raje avte in avtoakustiko štimat. :D

Drejchi napisal/-a:Dve škatli na istem IPju (naslovu) pač res ne moreta biti, kot ti tudi ne moreš sedeti v dveh avtomobilih naenkrat :)

UTP cat5 kabel je čist ok za <100m, lahko pa vzameš FTP kabl, alu folija za dodatno zaščito...

Internet in TV komot potujeta po istem kablu saj imata vsak svoj VLAN, a to do modema, od tam naprej pa vsak po svojem kablu. Na tistih Isratelovih jajcih lahko daš dva porta za TV in dva za net, pa še ostene placa.

Če lahko, potegni le en kabl za TV, za internet pa si naštimi WiFi repeater. Linija pa je dovolj hitra, ne? Dva TVja rabita vsaj 8M linijo, čeprav z "retransmissionom" bo kvaliteta slike občutno boljša in brez zatikanja tudi na počasnejših linijah. Kdaj ga bodo vklopili, pa "fast channel change" tudi, pa ne vem.
Glede IP-jev zdaj razumem :) Isto glede dveh portov. Repeater sem tudi zasledil, ne vem pa kako se zadeva obnaša v praksi? Je zanesljivo? Linija je trenutno 4M, opcijo imam do 20M. Razmišljam o dvigu na 10M. Ne razumem samo tega: Torej mi hitrost mojega "internet paketa" omejuje število komunikatorjev? Kaj pa tisti, ki imajo samo Siol TV, ne pa tudi interneta?

Kaj pa je s tem odprtjem dodatnega kanala za še en komunikator? Nekaj sem zasledil, samo mi ni vse jasno...

S Siola so mi sporočili to:

Pozdravljeni,

vašo zahtevo sem posredoval naprej službi za splošne informacije in naročila. Linija dosega hitrosti za naročilo več hkratnih TV signalov. Glede naročila vas bodo obvestili iz omenjenega oddelka.

Lep pozdrav,


bam88 napisal/-a:t2 opcije priklopa pa nimas?
Ne. Siol je edina opcija v našem selu :D
Uporabniški avatar
slovenc
Prispevkov: 1382
Pridružen: 11 Apr 2006, 23:11
Kraj: Novo mesto

Re: Siol TV....

Odgovor Napisal/-a slovenc »

Vzem si paket do 10, pa je mir...hiter net(ko ne bo nihče gledal TVjev) in dost tv priključkov. 40m mora it čez bp, tudi po enem kablu pomoje, če bi dal 4 žičke za tv in 4 za net, pač ne bo Gb prenos, sam sej ga niti ne rabiš. Probej se zment drugač, če ti posodjo brezžično škatlo za tv, da vidiš, kako laufa.
Slika
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Siol TV....

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Hm, se pravi, da bi vseeno uporabil to: http://www.siol.net/Akcije/Ugodnosti_za ... OL_TV.aspx ?

Mi lahko razložiš še to glede žičk? Bi bilo vseeno bolje (če bi se za to odločil), da imam dva ločena kabla?


Kako pa deluje repeater: http://www.conrad.si/Oprema-za-brez%26% ... 02_0415195

Kam ga je najbolje postaviti? Soba, kjer zdaj spim je direktno nad bodočo dnevno, ker bom potem net tudi največ uporabljal. V sobi imam 3 črtice neta od 5ih. Na hodniku recimo pa med 4 in 5 - je pa to sosednji prostor sobi. Torej, bi bilo repeator bolje postaviti na območje močnejšega signala,vendar bolj oddaljeno od "cilja" ali na območje slabšega signala, vendar bližje "cilju"? Zdaj v dnevni spodaj net komaj kaj lovi in ga pogosto zgublja.
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Re: Siol TV....

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Repeater ali repetitor po naše, je napravica, ki sprejema signal v okolici, ga ojači in oddaja dalje. Njegovo mesto je tako tam, kjer je signal, ki bi ga želel ojačiti, ravno še dovolj močan, da je njegov sprejem nemoten. Ali po odmače, če boš dal repetitor predaleč stran bo zanesljivost povezave slaba, če ga daš preblizu, nekako izničiš njegov namen. Se boš moral malo poigrati in poiskati optimalno lokacijo zanj. :)
Slika
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Siol TV....

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Hvala za odgovor! ;)

Sem se ponoči malo igral (najdu na googlu) in naredil eno antenco iz alu folije, kot en tak usmerjevalec ala satelitski krožnik. Sem usmeril proti sobi in signal je zrastel za eno črtico :D
Uporabniški avatar
slovenc
Prispevkov: 1382
Pridružen: 11 Apr 2006, 23:11
Kraj: Novo mesto

Re: Siol TV....

Odgovor Napisal/-a slovenc »

drhouse napisal/-a:Hm, se pravi, da bi vseeno uporabil to: http://www.siol.net/Akcije/Ugodnosti_za ... OL_TV.aspx ?

Mi lahko razložiš še to glede žičk? Bi bilo vseeno bolje (če bi se za to odločil), da imam dva ločena kabla?


Kako pa deluje repeater: http://www.conrad.si/Oprema-za-brez%26% ... 02_0415195

Kam ga je najbolje postaviti? Soba, kjer zdaj spim je direktno nad bodočo dnevno, ker bom potem net tudi največ uporabljal. V sobi imam 3 črtice neta od 5ih. Na hodniku recimo pa med 4 in 5 - je pa to sosednji prostor sobi. Torej, bi bilo repeator bolje postaviti na območje močnejšega signala,vendar bolj oddaljeno od "cilja" ali na območje slabšega signala, vendar bližje "cilju"? Zdaj v dnevni spodaj net komaj kaj lovi in ga pogosto zgublja.
Lan kabel je sestavljen iz 8 žičk, za net rabiš načeloma samo 4, 4 so pa pri 100mbitih proste. Te 4 bi lahko prevezal na nov konektor in imaš v enem kablu 2, enega za tv in enega za net. Lahko se pri tej vezavi pojavijo kakšne motnje, sam pri 30m se nebi smele. Ja, alu pomaga, ni pa vrhunsko :lol:
Slika
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Siol TV....

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Hvala ti za odgovor ;) Zdaj čakam, da me pokličejo glede nadgradnje za še en priključek oz. komunikator, potem pa akcija naprej. Me že tako matra, da bi TV naročil, pa vem, da morm vsaj do konca oktobra počakat :mad: :lol:
Uporabniški avatar
slovenc
Prispevkov: 1382
Pridružen: 11 Apr 2006, 23:11
Kraj: Novo mesto

Re: Siol TV....

Odgovor Napisal/-a slovenc »

Boš vzel še nov tv zraven?
Slika
Odgovori