Nakup prenosnika

Vse ostale teme
Uporabniški avatar
nightmare
Prispevkov: 2801
Pridružen: 11 Mar 2007, 20:21
Kraj: Cerknica

Odgovor Napisal/-a nightmare »

http://www.slonakup.si/mod/product/prod ... %204500%29

Tole je bila moja odločitev.
Po dobrih 2h mesecih zelo zadovoljen.
Uporabniški avatar
toxius
Prispevkov: 324
Pridružen: 20 Maj 2007, 22:37
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a toxius »

vsekakor se strinjam z predhodniki...

Acer ima kratko življenjsko dobo

Lenovo je špica ampak drag...cenejši modeli so temu primerno slabši...

HP je po moje kompromis, pod pogojem da vzameš podaljšano garancijo...

Nekako bi mogoče tudi o asusu razmišljal...

Se pravi Asus ali HP. To je moje subjektivno mnenje izdelano na podlagi 10 let dela v informatiki in na servisih...
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a schik »

Zakaj Acer kratko življensko dobo? Jaz ga imam slabih 5 let in dela kot prvi dan. Razen baterije.
zuzic22
Prispevkov: 79
Pridružen: 08 Nov 2010, 22:10
Kraj: kras

Odgovor Napisal/-a zuzic22 »

IcEm4n napisal/-a:No, še moje izkušnje glede prenosnikov.

Prej sem imel Acer-ja Aspire 5520G, ki je bil napram drugim boljšim znamkam (Lenovo, Toshiba, HP) precej ugoden in s kr uredu specifikacijo. Po ene 3, 4 mesecih je že tulil (ker se je tko hitr zaprašil...) - in to se je nonstop ponavljal. Po cca. letu in pol je 2x crknu (in to ravno v času, ko sem ga na faksu najbolj nucu) - 2 različni napaki in vedno po več kot en mesec popravila (no, en mesec je trajalo, da so sploh diagnostiko naredil). Dokončno je svojo dušo spustu cca. 2 meseca po izteku garancije.

Nato kupu lani decembra HP Pavilion DV6 + 6-letno big bangovo garancijo in zaenkrat zelo zadovoljen. Sem tud gledal Toshibo in Asusa s (praktično) isto specifikacijo. Sicer je baterija bolj švoh (zdrži ene 2 urci pa pol), ampak ok - glede na zmogljivost laptopa nič ne zamerim.

Med temi, k gledaš, bi jst vzel Asusa (enostavno se mi je vse, kar je povezano z Acerjem, zagravžalo).

tut js sm lani enakega kupu sam novembra +garancija.mam že precej nabasanga ,pa še vedno lepo šiba kot prvi dan.tko da hp je kar vredu in dober kompromis denar-kvaliteta.z zavarovanjem vred cena 850EUR+brezobrestni kredit 1leto.
dci
Prispevkov: 625
Pridružen: 23 Okt 2010, 23:38

Odgovor Napisal/-a dci »

Jaz ti priporočam TOSHIBA prenosnik.

4 leta nazaj sem kupil tu: http://www.inea-notesniki.si/

imajo pooblaščen servis in meni so na vsako vprašanje in prošnjo ustregli. Dokupil sem +2leti garancije in mi je v sredini tretjega leta prišla prav, ker se je kabel na adapterju nekako prelomil ali sem jaz mogoče z vrati priprl kabel - nevem.. in ni blo stika.
Uglavnem tam so mi dali novega brez ugovarjanja. Baterija je še original in deluje s cca.40%zmoglivostjo nove - realen podatek.

(po pravici povem - rastavil sem ga v prafaktorje) očistil nazaj sešraufu in dela. Odsvetujem, če nisi pustolovec in entuzijast ter če imaš le malo zdrave pameti tega ne priporočam :roll: :wink:

s TOSHIBA-bo sem zelo zadovoljen, in naslednji prenosnik bo tudi TOSHIBA-ba samo ne-vem kdaj...... :mad: , ker ta še kr dela in dela :P

PS: odsvetujem ACER in HP (govorim za nižji in srednji cenovni razred) za višji cenovni razred pri teh dveh znamkah nebom nič rekel...nižje cenovne prenposnike po izkušnjah mojih kolegov sosedov pa res odsvetujem.
Soseda je za bermo dobila HP-ja, čez 2tedna so odpelali na servis ker je ekran crknu, kolegu HP-ni prebral CD/DVD enot, prjatlci se ACER pregreva in ugaša, pa smo ga očistl (jaz osebno razšraufu)..., kolegu ekran na acerju izrisuje kocke in poševne črte (sumimo grafični čip.....itd.....pišem iz realnih primerov, pa sm ti dve omenjene znamke.

Kolega ima DELL, pa tako kot moj TOSHIBA-ba brez problemov.

prsodi sam, sej je tvoj denar. Kupi kar ti je lučno in ugodno. Jaz prisegam na TOSHIBO neglede na dizajn.
Renault89
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Dec 2010, 20:00

Odgovor Napisal/-a Renault89 »

Hvala sem že dobil Acer-ja
Upam da bo
Upam da se tema še nadaljuje
dci
Prispevkov: 625
Pridružen: 23 Okt 2010, 23:38

Odgovor Napisal/-a dci »

Naj ti služi dolgo časa.
Renault89
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Dec 2010, 20:00

Odgovor Napisal/-a Renault89 »

Dci hvala, ga bom res ahtal in bo lepo čuvan doma upam da nebo problemov, rabil ga bom pa itak skoraj samo za internet
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Upam, da boš zadovoljen (jst, kot vidiš zgoraj, pač ne). Ti pa priporočam, da na ene 2-3 mesece spihaš prah (da se ne bo pregrevu in tulil).

dci, ti si dokupu NMWG (No Matter What Guarantee)?
dci
Prispevkov: 625
Pridružen: 23 Okt 2010, 23:38

Odgovor Napisal/-a dci »

ne, takrat so bli še tolarji (SIT) in v tistih časih...ni bilo še te akcije, so mi pa po tej "garanciji kot jo ti omenjaš" zamenjali adapter z novim.

ajt, srečno
Uporabniški avatar
Drejchi
Prispevkov: 1620
Pridružen: 02 Sep 2009, 21:54
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Drejchi »

Jest bom reku sam to... Apple

če pa že morjo bit winsi pa Alienware :twisted:

aja, on budget... Lenovo, DELL, HP
Uporabniški avatar
HrCk
Prispevkov: 343
Pridružen: 03 Feb 2008, 09:04
Kraj: Šentjernej

Odgovor Napisal/-a HrCk »

Pozdravljeni

Da nebom odpiral nove teme.

Tko stvar je taka ,ker se bliža faks stem tudi veliko podatkov in ,ker me doma skoraj nebo nič ,da bi se z bratom prerekal za stacionarca si moram umisliti prenosnik ,vendar nevem kaj oz. katerega si naj kupim?
Zato vas prosim za pomoč? smile.gif
Služil pa naj bi recimo kakšnemu nezahtevnemu špilu (LoL,Warcraft3),programom (autocad,catia..),mogoče kdaj kakšen film in pa predvajanju glasbe(brez tega negre).
Cena naj bo nekje do 1.200€!

Hvala za predloge ter ideje.

LP.
Gašper
Uporabniški avatar
sinko
Prispevkov: 1336
Pridružen: 16 Jul 2008, 13:50

Odgovor Napisal/-a sinko »

HrCk mene bi to melo http://www.notesniki.si/artikel/1263/So ... KCIJA.html
pa mislim da ni slaba izbira, edino treba pogledat če je kje ceneje, ampak za 1200 je to raketa
Laguna II 2.2dCi INITIALE PARIS
Uporabniški avatar
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Odgovor Napisal/-a obi »

Takle nasvet ti bom dal, Drži se Lenovo, Dell, Toshiba, HP samo modeli worktation oz elitebook. Pa boš za omenjene dinarje kar dosti dobil po moje še največ z HP workstation.
Štrom for wife, UPS for life.
Uporabniški avatar
HrCk
Prispevkov: 343
Pridružen: 03 Feb 2008, 09:04
Kraj: Šentjernej

Odgovor Napisal/-a HrCk »

Obema Hvala :) za nasvet,ja @obi držim se nekako toshibinih ter hpjevih prenosnikov ,ki pa bom pomojem vzel kar hpjevega in mislim da nebom nič zaj*bou vsaj upam :lol:

Talele bi bil omembe vreden?
http://www.e-misija.si/prenosniki/notes ... TE-GO405TC

Lp.
Odgovori