Renault Clio Radio Display Text

Vse ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Renault Clio Radio Display Text

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

No pršu sm na eno čudno idejo ki jo bom probu nekak realizirat. In sicer od dans naprej nimam v avtu več originalnega radija, zato mi posledično tudi ne dela text na ekrančku zgori. Zdej izpisuje samo uro in stopinje.

Me pa mika, da bi nekak usposobu da bi ta displayček zdej izpisoval nek text k bi ga vpisu v nek vmesnik in ga prklopu gor.

Neki na hiter sem vprašu strica googla in mi je povedu, da obstajajo neke varijante ki ti izpisujejo gor PIONEER oz. SONY in nekak ti usposob obvolanske kontrole. No teh kontrol niti ne rabim, bi pa zlo rd pogruntu kako narest čip s katerga bi znou brat in izpisat text =)

Ma kdo kej izkušenj s tem že al bom mogu doktorirat prej iz interneta :lol: 8)
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

boš verjetno mogu prej doktorirat :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Uf, pri tem projektu ti pa lahko zaželim veliko sreče.
Razdri ekranček, in vgraviraj notri svoj text, pa bo :D
Slika
Uporabniški avatar
gagi'd hype
Prispevkov: 2191
Pridružen: 27 Feb 2007, 13:21
Kraj: od sevnice do Ljubljane

Odgovor Napisal/-a gagi'd hype »

V glavnem za pioner in alpine radie (ne vse) obstajajo vmesniki za displaj in obvolanske komande, to pomeni da upravljaš z radiem na obvolanskih komandah in na displeju ti kaže ker komad in koliko časa že igra..

To Ti bi igor znal zrihtrat (caraudioempire), sam sm skor ziher da to nebo šlo na tem radiju k ga maš zdej.. ali pač :?

To da bi pa sam pisal (sicer nevem kaj bi si pisal) :lol: bi pa se znalo doktorirati.. mal pregledat kako morajo bit podatki šifrirani, pa kupiš ta vmesnik in pol neko napravo k bi ti oddajala to kar bi ti hotu..

Js mislim da svaka čast če ti rata :D
Slika
Za vas se trudimo urejati naslovno stran, zato nam bo v veselje, če malo pokukate :D
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Renault Clio Radio Display Text

Odgovor Napisal/-a jurko »

no in kako si rešu? :D morem tud sam zrihtat :) neki sem tole gledu http://www.dynamicsounds.co.uk/renault- ... 10498.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Sam nevem kam nej pol spravm ves ta kablovje :D
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Clio Radio Display Text

Odgovor Napisal/-a iRenault »

To prklopiš na radio/display in obvolanske komande in vse dela s tem da ti na displeyu kaže ker komad je?
To bi jst rabu vidš! Mam aftermarket radio (trenutno Sony, bo kmalu noter Pioneer) pa tist displey mi trenutno kaže samo uro in ga za nič na svetu ne nucam :)

No če ma kdo kkšn info da je to tok lahko zvezat pa toook bolš.
Za kable pr men vsaj v armaturki nebi smel bit problem - mam še dost placa 8)
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Renault Clio Radio Display Text

Odgovor Napisal/-a jurko »

mene mel bega, ker maš tolk enih priklopov. naprimer, ta je tud za cliota http://www.ebay.co.uk/itm/PIONEER-RENAU ... 3ef98f39fd" onclick="window.open(this.href);return false; in ma posebi konektorčk. sam kukr sm jst iz slik uspel vidit je pozicija pinov skor ista :D
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Clio Radio Display Text

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

iRenault napisal/-a:To prklopiš na radio/display in obvolanske komande in vse dela s tem da ti na displeyu kaže ker komad je?
To bi jst rabu vidš! Mam aftermarket radio (trenutno Sony, bo kmalu noter Pioneer) pa tist displey mi trenutno kaže samo uro in ga za nič na svetu ne nucam :)

No če ma kdo kkšn info da je to tok lahko zvezat pa toook bolš.
Za kable pr men vsaj v armaturki nebi smel bit problem - mam še dost placa 8)
s tem delajo komande, ne dela pa display
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
iRenault
Prispevkov: 817
Pridružen: 15 Jul 2011, 12:00
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Clio Radio Display Text

Odgovor Napisal/-a iRenault »

Shusuglao napisal/-a:
iRenault napisal/-a:To prklopiš na radio/display in obvolanske komande in vse dela s tem da ti na displeyu kaže ker komad je?
To bi jst rabu vidš! Mam aftermarket radio (trenutno Sony, bo kmalu noter Pioneer) pa tist displey mi trenutno kaže samo uro in ga za nič na svetu ne nucam :)

No če ma kdo kkšn info da je to tok lahko zvezat pa toook bolš.
Za kable pr men vsaj v armaturki nebi smel bit problem - mam še dost placa 8)
s tem delajo komande, ne dela pa display
Danke Shus.
Renault Megane II 1.5 dCi, ph. 1 (2004)
Uporabniški avatar
obi
Prispevkov: 1755
Pridružen: 27 Jun 2005, 18:08
Kraj: medvoški štajerc

Re: Renault Clio Radio Display Text

Odgovor Napisal/-a obi »

Tud sam sem imel namen predelat zadevo da bi kazala kaj drugega vendar v nevem koliko letih še vedno nisem zadeve razdrl pogledal kaj za en kontroler je notri, ker načeloma se lahko vsak LCD uporabi na 1000 in en način samo vedeti moraš kateri kontroler ga žene in kaj je treba kontrolerju pripreljati na vhode oz. kako se ga reprogamira da kaže tisto kar hočeš.
Štrom for wife, UPS for life.
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Renault Clio Radio Display Text

Odgovor Napisal/-a jurko »

samo zanimivo je da tole v povezavi z sony radiem izpisuje tekst ki ga prikazuje radio :)
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
simmyR
Prispevkov: 76
Pridružen: 17 Maj 2006, 21:40
Kraj: NM

Re: Renault Clio Radio Display Text

Odgovor Napisal/-a simmyR »

No to pa tud mene zanima, kako usposobit tist display
Renault Megane Grandtour
Odgovori