Tezava s PCjem

Vse ostale teme
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Tezava s PCjem

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

Odpovedala mi je vsa pamet. Prosim za nasvet: Ko posnamem pesem v racunalnik in jo predvajam je zvok super, v koliko dam original Cd zvok super, v koliko pa dam posnet Cd iz drugega racunalnika je pa zvok katastrofa ali je popacen ali pa cisto potiho igra v zvocnikih, ko pa dam ta isti CD v avtoradio pa igra 100 na uro.
Ali gdo ve kaj mi greni zivljenje?

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a jurre »

hm ta je pa res mal cudna :D
a je mogoce v tem racunalniku, kjer ti delas pocasi kaksen starejsi cd oz. pekac...pa je na novejsem speceno recimo na 48x ali pa 52x hitrosti, tebi pa bere 16x al pa 32x? :oops: kaksne druge logike pa ne vidim :?
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni
Oba racunalnika sta stara 1 leto, predvidevam da sta enaka pekaca vgrajena ( vsaj po oznakah ). Tudi meni ne gre to v glavo kako to??????

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
brezdelnez
Prispevkov: 53
Pridružen: 23 Avg 2008, 17:01
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a brezdelnez »

Probaj posodobiti driverje za zvocno.
Uporabniški avatar
toxius
Prispevkov: 324
Pridružen: 20 Maj 2007, 22:37
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a toxius »

brezdelnez napisal/-a:Probaj posodobiti driverje za zvocno.
se strinjam s tem driverji, pa se ena tezava je lahko, codeci, ki si si jih nalozil za potrebe gledanja filmov...
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Fan napisal/-a:Pozdravljeni

Odpovedala mi je vsa pamet. Prosim za nasvet: Ko posnamem pesem v racunalnik in jo predvajam je zvok super, v koliko dam original Cd zvok super, v koliko pa dam posnet Cd iz drugega racunalnika je pa zvok katastrofa ali je popacen ali pa cisto potiho igra v zvocnikih, ko pa dam ta isti CD v avtoradio pa igra 100 na uro.
Ali gdo ve kaj mi greni zivljenje?

Lep pozdrav
V device managerju klikni IDE ATA controllers, poglej primary in secondary IDE channel - > ce kliknes properties in advanced settings mora biti pri obeh mislim da ultra DMA mode 4. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

Sem se nekaj igral, vendar se zmeraj mi ne dela, bom jutri probal menjati DVD pekac in bom videl kaj bo.

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Na transfer mode ne sme bit PIO, ponavadi se to dogaja zaradi tega. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
sLOVEnec
Prispevkov: 334
Pridružen: 05 Avg 2005, 18:00
Kraj: Žalec

Odgovor Napisal/-a sLOVEnec »

Daj poglej, ce imas povezan kabel med pogonom in zvocno kartico (tanek kabel, 4-zicni). Ce ga imas, ga poskusi odklopiti...
Laguna II Initiale 1.9 DCI
Uporabniški avatar
toxius
Prispevkov: 324
Pridružen: 20 Maj 2007, 22:37
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a toxius »

Fan napisal/-a:Pozdravljeni

Sem se nekaj igral, vendar se zmeraj mi ne dela, bom jutri probal menjati DVD pekac in bom videl kaj bo.

Lep pozdrav
mislim da bo kar to tezava
Uporabniški avatar
R19
Prispevkov: 748
Pridružen: 11 Dec 2006, 19:35
Kraj: Sentjur / Celju

Odgovor Napisal/-a R19 »

Kar tu vprasam :)
Kolegu je sel comp in meni dal cd/dvd rom in trdi disk 250gb
Karkoli je na tem disku in jaz predvajam steka oz ce pustim comp cist namiru spila za silo da premikam kje drugje kaj z krogecom miske zacne muska iz tega trdega diska stekat ...
Bi blo potrebno formatirat ta disk al karkoli
je to normalno ?
Uporabniški avatar
Stupo
Prispevkov: 4119
Pridružen: 18 Dec 2004, 18:08
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Stupo »

Glede na to, da najbrz nimata enakega procesorja, maticne plosce in ostalih komponent, je sploh cudno da se je racunalnik zbootal :)
Se 1x nalozi windowse, pa mora laufati.
Lahko pa s programom HD TUNE preveris, ce ima disk bad sectorje ali smart error.
Slika
Uporabniški avatar
toxius
Prispevkov: 324
Pridružen: 20 Maj 2007, 22:37
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a toxius »

R19 napisal/-a:Kar tu vprasam :)
Kolegu je sel comp in meni dal cd/dvd rom in trdi disk 250gb
Karkoli je na tem disku in jaz predvajam steka oz ce pustim comp cist namiru spila za silo da premikam kje drugje kaj z krogecom miske zacne muska iz tega trdega diska stekat ...
Bi blo potrebno formatirat ta disk al karkoli
je to normalno ?

gleda si mel sreco da si isti "cipset" trofu, drugace bi vidu bluescreen of death... FORMAT absolutno
Uporabniški avatar
R19
Prispevkov: 748
Pridružen: 11 Dec 2006, 19:35
Kraj: Sentjur / Celju

Odgovor Napisal/-a R19 »

Formatirat .... ok
nekaj filmov s tega diska pa presnet na CD?
Uporabniški avatar
Tadej
Prispevkov: 3232
Pridružen: 27 Nov 2005, 16:30
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a Tadej »

Hehe ta je pa dobra, pomoje si niti ne predstavljas kako sreco mas, da so se ti winsi postavl :)

Winse bos mogu na novo postavit, ali pa v safe mode, pa pobrisat vse device pa vse driverje na novo postavit, samo jaz priporocam reinstall...
Odgovori