Danes je 27 jan 2020, 23:44 | Natisni

nakup megana RS

Nasveti in triki - kako kupiti dober avto; pohvale in kritike

Moderatorji: Aleen, Globalni moderatorji

OdgovorNapisal/-a matt79 » 12 nov 2019, 10:38

Navaden Megan kadar sem jaz iskal mi je bilo preko rci dražje kot na Adriaticu oz ni vse zajemalo.... Je potrebno pogledat vse postavke ker so lumpi kadar se sklepa zavarovanje. Škode so vse iste glede zneska ker to je zakonsko določeno...... problem je potem kaj vse zajema in njihove j..... alinejce da te zaj.... kadar nekaj rabiš.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
matt79

OdgovorNapisal/-a Tuba » 23 nov 2019, 10:59

Ima kdo v lasti in bo na pomlad prodajal svojega RS-a 275? Iščem vrhunsko ohranjen primerek letnika 2015-2017, zaželjeno Cup-S ali Trophy verzijo po možnosti z Akrapovičem (če ga ni tudi ni takega problema) in Recaroti (obvezno!). Iščem nepredelanega in z čim manj prevoženimi kilometri (obvezno pod 80 000 km).
Če se slučajno še kaj takega najde v Slo. Kontakt kar na ZS

Hvala
Uporabniški avatar
Tuba

OdgovorNapisal/-a Samo711 » 26 dec 2019, 17:29

Samo711

OdgovorNapisal/-a a_sist » 26 dec 2019, 22:12

Zgleda lep, pejd ga pogledat. Mene moti edino to, da nima recarotov.

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator

Kraj: NM-Tolmin

OdgovorNapisal/-a B-Stard » 02 jan 2020, 11:35

Vpraš Alena
Uporabniški avatar
B-Stard

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a norc123 » 14 jan 2020, 13:05

pozdravljeni :D

mene pa zanima če je tu kakšen lastnik novega megana rs z avtomatskim menjalnikom ?
da bi mi malo povedal kako je zadovoljen z avtom predvsem me zanima glede menjalnika kako se kaj obnese?

trenutno imam megana rs mk3 in imam namen drugo leto naročiti novega rs trophy in sem malo v dilemi ali izbrati ročnega ali edc

sicer sem bolj pristaš na ročni menjalnik ampak ko sem vozil testnega megana 280 edc me je kar presenetil in resno razmišljam ali bi bilo mogoče boljše za spremembo vzeti avtomatika glede na to da bi imel avto za vsakdanjo vožnjo
ter tiste 1-2x letno mogoče kakšen grobnik odvozit

vem da je stvar okusa ampak vseeno malo za mnenja vprašam :D
Uporabniški avatar
norc123

Kraj: gorenjska

OdgovorNapisal/-a a_sist » 14 jan 2020, 16:31

Živjo. Nimam sicer megana, je pa clio z edc. Edc so kritizirali v navadnem cliu rs. V trophy-ju so ga precej pohitrili. Sam sem tudi imel predsodke pred avtomatikom, ampak po 5 minutah vožnje enostavno ni poti nazaj [emoji16]. Odličen je v gostem prometu ( od semaforja do semaforja), še bolje pa je na dirkališču, kjer se ne zašaltaš, roki imaš vedno na volanu, kar pride zelo prav pri ostrih zaviranjih, ko postane zadek lahek in je potrebno malo lovit avto. Isto je super ko je potrebno menjati sred ovinka. Jaz sem noro zadovoljen, zato ti vsekakor svetujem da vzem edc.

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator

Kraj: NM-Tolmin

OdgovorNapisal/-a smt » 20 jan 2020, 20:33

jaz imam zdaj cca pol leta megana 4rs trophy rocni menjalnik. kupljen nov.

bom takole rekel: se enkrat ga ne bi kupil. ne zaradi menjalnika. avto ima toliko napak, da je ze kar malo smesno. rs3 (imel sest let) ni imel toliko pizdarij kot ta v parih mesecih.

od tovarniskega vpoklica za crpalke (ali kaj ze) za olje, pumpa za gorivo (mimogrede, cakam, da jo dobijo ze vec kot tri mesece), se vedno ni zamenjana, zavore so katastrofa (cakam nekega izvedenca, da pregleda) ze skoraj od novega (se vedno nic), avto se eno jutro ni pustil odkleniti, ker se je aku spraznil na nulo (parkiran na toplem, zaprtem prostoru), lahko bi se nasteval,.... brez veze.
Uporabniški avatar
smt

OdgovorNapisal/-a B1 16v » 21 jan 2020, 16:17

Grdo slišat... :(

Renault ga očitno z novimi avti kar poserje, predvsem top izvedenke, Megane RS, Espace V in Talisman (Initiale). Avti imajo očitno res preveč napak, pa ne samo porodnih težav, ki so malenkosti in so navadno hitro rešene z vpoklicom ali dvema.

Verjamem, da se ti kolca po starem.
Uporabniški avatar
B1 16v

OdgovorNapisal/-a norc123 » 21 jan 2020, 16:28

tole me je pa kr razocaralo da so taki problemi :/

za 40.000e vreden avto bi se pa lahko malo potrudili pa nekaj zaneslivega skup vrgli :x

zdej a mas res tako nesreco da si naleteu na tako mino z avtom al je res vse za 1 k.... narejeno :x

je res taka loterija ratala tole nakup novega avta da neves vec kaj bos dobil eni bodo hvalili 7let brez tezau 1 bo pa meu od prvega dne same probleme z avtom -.-

pri nas ma 1 zdaj ze 1leto megana rs edc280 on pa lih nasprotno pa pravi da je prezadovoljen z njim da nima nic tezau :?

bo treba še mal ostale lastnike povprašat kako pa kaj da malo vidim a je res taka škart roba ratala tole :?
Uporabniški avatar
norc123

Kraj: gorenjska

OdgovorNapisal/-a IcEm4n » 21 jan 2020, 18:47

Mogoče se splača preveriti še pri švabotih, kakšno je stanje s temi avti:
https://www.megane4-forum.de/
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
IcEm4n

Kraj: LJ kotel

OdgovorNapisal/-a smt » 21 jan 2020, 19:24

mogoce sem jaz rojen pod “srecno zvezdo”.

recimo: voznikova vrata imajo “luft”. po avtocesti sem se vozil na en zelo dezeven dan. zgoraj na vratih med gumami mi zacne kapljati notri v avto na hlace. servis pravi: bomo dali kleparjem za pogledat.

imam vso mozno opremo v tem avtu. cricki se slisijo zjutraj (dokler se avto dobro ne ogreje) na tistem malem displeju nad volanom (poklopna zadeva).

uglavnem katastrofa.

rs3 je bil zakon. redni servis, tankaj in vozi.

bom se tole omenil: narocim se ena originalna platisca 19” forge varianto (da imam zimski in letni komplet). placam takoj, recejo 14 dni do maaax enega meseca. jap, uganili ste: cakal sem jih dva meseca plus..... renault no more.
Uporabniški avatar
smt

OdgovorNapisal/-a RenaultSport » 22 jan 2020, 19:42

Jaz imam 3 mesece Megane 4 Trophya EDC in meni osebno je avto bomba. Prej sem imel clio 4rs trophy edc in je bil avto tudi odličen. EDC prestavlja v nulo in me je zelo navdušil. Zvok avta je pa tudi za 4 cilindre in razne opf filtre super. Sploh v sport ali race mode ko poka kot zmešan. Skratka zaenkrat zelo zadovoljen. Upam da pri nas vseh lastnikih trophyev čim manj težav v prihodnosti
RenaultSport

Prejšnja

Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov