Renault megane grandtour 1.6 16v

Vse ostale teme
Odgovori
Travrca
Prispevkov: 1
Pridružen: 08 Dec 2018, 13:43

Renault megane grandtour 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a Travrca »

Zdravo. Odlocujem se za nakup megane grandtour 1.6 16v letnik 2010 pa me zanima kaksne imate kaj izkusnje s tem modelom. Za odgovore se ze v naprej lepo zahvaljujem. Lep pozdrav
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault megane grandtour 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Imam scenica letnik 2006 s takim motorjem in ima pospeške kot mrtev konj. To naj bi bilo normalno. Megane isti letnik gre boljše vendar je tudi lažji. Zdaj če niso spremenili kar koli pri motorju je vseeno grandtour po moje enake teže kot scenic.

Pomoje je boljše it testirat par kilometrov tako da se vidi kaj je s tem.

Kar se tiče motorja pa je neuničljiv, ob rednih servisih.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
snežnimrož
Prispevkov: 36
Pridružen: 04 Feb 2015, 20:18

Re: Renault megane grandtour 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a snežnimrož »

V Meganu II letnik 2008 je tak motor super, hitro pospešuje in je nasploh poskočen.
Megan III z istim motorjem je pa nepremičnina, motor je len in deluje popolnomo drugače (verjetno zaradi okoljskih omejitev), občutek je, da ima vsaj 20 konjev manj.
canvas
Prispevkov: 3
Pridružen: 28 Jun 2015, 00:35

Re: Renault megane grandtour 1.6 16v

Odgovor Napisal/-a canvas »

Sam imam enak letnik 1.6 16v karavana pa če ga primerjam z ženinim berlinom 2015 dci, ki ima več navora je res na prvi pogled bencinar malce len, ampak če ga vrtiš nad 4k me ne more dobit. Res pa je da ga je potrebno gnat in potem imam porabo v mestni vožnji kratkih relacij 9 l. Če ga pa vozi žena na dolgo relacijo pa pride na 7 (primerjava dci 4,5 l). Če bi se res potrudil bi ga spravil na 6,7 ampak to je že oviranje prometa :D
Osebno ne zamenjam svojega "starčka" z novim ženinim čeprav ima manj navora. Gre za to kje se boš vozil. Če bi imel velik avtoceste absolutno dci, drugače pa za hribe in mesto vedno bencinar. Že sama vožnja z bencinarjem mi je boljša in se lahko praktično vozim skoz v 5, 6 prestavi, medtem ko je treba z dizlom skoz prestavljat.

Imel sem tudi Megana 2 pa se mi ta ne zdi počasnejši... sploh ko se zavrti nad 3k (edino bolj tih, prejšnji je bil precej ropotarnica).

Z mojim 2010 l ni nobenih resnih težav. PRIPOROČAM NAKUP. Avto ima dobrih 130k. Redni servisi na 15k in to je skoraj vse. Menjal sem protiprašno gumico na enem amortizerju in 1x zavore, ter velik servis cca 300 €.
Sem že gledal, da bi ga zamenjal za nov model pa se ne splača, ker res dobro služi. Tudi ko ga primerjam z ženinim ima njen kar nekaj elementov, ki so cenejši da so pocenili izdelavo.

p.s. če se voziš veliko po AC potem vsekakor ne kupit bencinarja. Pri 130 km/h imaš 3.500 vrtljajev v 6 prestavi. Avto je občutno prepožrešen in preglasen za vsakodnevne dolge vožnje po AV če ga primerjam z 1.5 dci.
Odgovori