Laguna 3 2.0 dci Info

Vse ostale teme
Uporabniški avatar
Rokson89
Prispevkov: 11
Pridružen: 12 Mar 2016, 11:07

Laguna 3 2.0 dci Info

Odgovor Napisal/-a Rokson89 »

Pozdravljeni

Imam namreč vprašanje glede Lagun 2.0 dci

Namreč ,zanima me razlika med 150 in 180 konjskim motorjem. Je motor enak , menjalnik itd ... ? Imam sam 150 konjev laguno 3. Je samo software drugačen ?

Hvala za vaš odgovor
Lp Rok
Uporabniški avatar
bliki
Prispevkov: 116
Pridružen: 04 Avg 2016, 09:40

Re: Laguna 3 2.0 dci Info

Odgovor Napisal/-a bliki »

Ni samo software, tudi na motorju so razlike.
DomenG
Prispevkov: 43
Pridružen: 16 Feb 2017, 11:17

Re: Laguna 3 2.0 dci Info

Odgovor Napisal/-a DomenG »

Nevem, kam bi postavil vprašanje, pa ga bom kar tukaj podtaknil :)
Gledal sem dimenzije pritljažnikov Lagune grandotur 3 in Megane Grandtour 3. Nakar sem opazil, da je navadeno, da naj bi imel megane večji volumen pritljažnika (Megane 524L proti Laguni 507L). Gre v podatkih za kakšno napako, ali ima megane dejansko večji prtljažnik? Ker vseeno sem pričakoval, da je Lagunin večji in glede na to da iščem avto z večjim prtljažnikom, potem sem kar malo v dvomih.
Uporabniški avatar
klemen_
Prispevkov: 62
Pridružen: 30 Jun 2009, 21:04

Re: Laguna 3 2.0 dci Info

Odgovor Napisal/-a klemen_ »

Bo kar držalo, Laguna bolj cilja na luksuz in prevoz potnikov, Megane pa na praktičnost in ima malo slabše materiale oz. sestavo. To z velikostjo prtljažnika je bilo tudi pri Oplu, kjer je imela Astra večji prtljažnik od Vectre.
DomenG
Prispevkov: 43
Pridružen: 16 Feb 2017, 11:17

Re: Laguna 3 2.0 dci Info

Odgovor Napisal/-a DomenG »

Hvala za info. Res nisem pričakoval, da bi imel megane večji prtljažnik. Sicer razlika ni zlo velika, in se lahko lagune dobijo vbistvu bolj ugodno. Bo še za razmislit :?
Uporabniški avatar
klemen_
Prispevkov: 62
Pridružen: 30 Jun 2009, 21:04

Re: Laguna 3 2.0 dci Info

Odgovor Napisal/-a klemen_ »

Se dobijo, ampak so po večini vse uvožene s sumljivimi kilometri, Megana pa ne bo problem dobiti slovenskega. Za Laguno grandtour glej obvezno 2.0, Meganu pa zadošča 1.5, tako da je stroškovno Megane še vedno boljša izbira. Zna pa Laguna v kakšni black edition res strupeno zgledat, no tudi Megane GT line ni švov. Je kar dilema ja. Koliko km boš pa delal? Se bo v avtu vozilo več oseb?
DomenG
Prispevkov: 43
Pridružen: 16 Feb 2017, 11:17

Re: Laguna 3 2.0 dci Info

Odgovor Napisal/-a DomenG »

V bistvu je tako, da kilometrov bi se s tem vozilom delalo malo. Sam imam krajše vožnje + kar je dopusta in kakšnih izletov. Tako da, diesel bi bil za to brezveze, vendar kakšen pameten bencin se pa pri teh letnikih težko dobi. (če se gleda cenovni razpon cca 5000e)
V kratkem bo na zadnjem stolu en otrok, v prihodnje pa še kakšen. V prtljažniku mora bit pa prostor za voziček in 30kg labradorko :D
Tko da ja, bolj pomemben mi je tovorni prostor kot udobje na zadnji klopi. Vendar pa recimo mam na vidiku eno slovensko Gt-line laguno za 5300e, medtem ko megani šele navadni startajo pri tej ceni
Uporabniški avatar
klemen_
Prispevkov: 62
Pridružen: 30 Jun 2009, 21:04

Re: Laguna 3 2.0 dci Info

Odgovor Napisal/-a klemen_ »

Lagune bencinarja kot sam opažaš, ne boš našel kar tako, jest bi na tvojem mestu gledal Megana z zanesljivim 1.6 16v motorjem. In verjemi, da bo tista Laguna za 5300€ potrebovala kar nekaj vložka v prihodnosti, sploh diesel bo problematičn za tak način vožnje. Raje Megana bencinarja z malo manj opreme kot "zvoženo" Laguno. Za še večji prtljažnik pa bo treba gledat karavane rang višje (velikostno, da se kdo ne obregne) - Mondeo, Passat. Čeprav mislim, da bi bila tudi Megane in Laguna kos nalogi.
DomenG
Prispevkov: 43
Pridružen: 16 Feb 2017, 11:17

Re: Laguna 3 2.0 dci Info

Odgovor Napisal/-a DomenG »

Od katerega letnika dalje imajo lagune DPF filter? Vztrajnik pa verjetno že imajo vse dvomasen?
Uporabniški avatar
klemen_
Prispevkov: 62
Pridružen: 30 Jun 2009, 21:04

Re: Laguna 3 2.0 dci Info

Odgovor Napisal/-a klemen_ »

Mislim, da ga imajo 3ke kar vse. Megane 3 tudi, razen 106km verzija v začetnih letnikih. Vztrajnik je dvomasen ja.
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Laguna 3 2.0 dci Info

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Nimajo vse Lagune filtra. Moja je 2008 letnik slovenska in ga nima. Je treba pod avto pogledat. Upal bi si trdit da majo od 2010 naprej vse, prej sm jih pa kar nekaj videl brez.

Je pa zato tut homologirana na euro4, se vidi če pogledaš podrobnosti na e-upravi.
Slika
DomenG
Prispevkov: 43
Pridružen: 16 Feb 2017, 11:17

Re: Laguna 3 2.0 dci Info

Odgovor Napisal/-a DomenG »

Ima kdo izkušnjo z 2.0 (140km) bencinskim motorjem v laguni? Varčen sigurno ni, kako je pa vzdržljiv?
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Laguna 3 2.0 dci Info

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

@DomenG Ga ima dober prijatelj v laguni 3 grandtour. Sam ima sicer vgrajeno plinsko napravo. Z motorjem je zadovoljen, brez problemov je prevozil na plin že več kot 70k km seveda z rednim servisiranjem. Zaradi plina pa je vgradil dodatno mazanje ventilov. Relacijska poraba bencina mislim da je omenil med 7 in 8 litrov.
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
DomenG
Prispevkov: 43
Pridružen: 16 Feb 2017, 11:17

Re: Laguna 3 2.0 dci Info

Odgovor Napisal/-a DomenG »

Hvala za mnenje :)
Še nekaj me zanima: ali imajo vse 2.0dci zadaj dva izpuha? Ali mogoče prav pri modeli niso imeli? Ker eno 2.0dci sem imel ogledano, pa mi je bilo čudno, da ni imela dveh zaključkov zadaj... pa sem pomislil, da je bila mogoče kaj razbita in popravljena z drugim odbijačem od bencinske oz. 1.5dci...
Uporabniški avatar
Cefizelj
Prispevkov: 1156
Pridružen: 08 Mar 2010, 11:47

Re: Laguna 3 2.0 dci Info

Odgovor Napisal/-a Cefizelj »

Moja je Privilege paket in ma zadaj skrit izpuh, sploh nima zaključkov tako da. Nisem pa še ugotovu kje je catch :) Verjetno v paketni zasnovi.
Slika
Odgovori