Megane Mk2 1,6 16v (Grandtour) kot prvi avto

Vse ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
slokopite
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 Feb 2012, 19:27

Megane Mk2 1,6 16v (Grandtour) kot prvi avto

Odgovor Napisal/-a slokopite »

Zdravo,

odločam se za nakup prvega avtomobila in v ožji krog favoritov je prišel tudi Megane Mk2 1,6 bencinskim motorjem (letno bi delal okrog 15000km, zato mislim, da nakup dizla ne bi bil upravičen, če mislite, da se motim, pa kar povejte :) ). Zanimajo me vaše izkušnje z omenjenim modelom in motorjem, če ima kake serijske pomanjkljivosti, na kaj je treba biti posebej pozoren, ipd. Pripravljen sem pa odšteti tam okrog 3.000€, vidim, da se za ta denar najdejo nekje cca. letnik 2005. Alternativi sta še Citroen C4 1,6 in Opel Astra 1,6. Edine zahteve so čimmanjši stroški vzdrževanja (koliko staneta redni in veliki servis?) in pa da gre v prtljažnik s podrtimi sedeži moja zvesta specialka.

Najlepša hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Re: Megane Mk2 1,6 16v (Grandtour) kot prvi avto

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

1.6 16v so hvaležne mašine. Svojega sem prodal s 185.000 km pa sem zamenjal samo ventil odvečnih bencinskih hlapov (40€). Redni servis je lahko samo 40€, če menjavaš le olje in filter, če menjaš pa še zračni filter, vsake toliko filter kabine...pa pride nekaj več, kakorkoli težko doseže 100€. Veliki servis je mene v privat garaži stal 350€, s tem da je bilo za 250€ materiala (vodna črpalka, jermeni, napenjalci, tekočina). Od 115 - 185k km, kolikor sem jih prevozil kot tretji lastnik, pa je bilo to tudi vse kar sem dal na avto. Pri 15000 km na leto še enkrat letno redni servis in to je to.
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
Odgovori