Renault laguna II vgradnja ESP.ja

Vse ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
lejkr
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Jun 2015, 20:19

Renault laguna II vgradnja ESP.ja

Odgovor Napisal/-a lejkr »

Pozdravljeni

Zanima me kaj vse je potrebno da se vgradi ESP?
Tam ko imam stikalo za tempomat je zraven še en konektor z trem kablčkim in predvidevam da je za ESP stikalo.
Kupim samo stikalo pa bo delovalo ali je še potrebna kakšna programacija?
Uporabniški avatar
bliki
Prispevkov: 116
Pridružen: 04 Avg 2016, 09:40

Re: Renault laguna II vgradnja ESP.ja

Odgovor Napisal/-a bliki »

Preberi si najprej kaj o tem in ti bo vse jasno.
Uporabniški avatar
lejkr
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Jun 2015, 20:19

Re: Renault laguna II vgradnja ESP.ja

Odgovor Napisal/-a lejkr »

bliki napisal/-a:Preberi si najprej kaj o tem in ti bo vse jasno.
Na žalost s tem mi nisi velik pomagu ker vem kako deluje esp.. zanima me samo postopek vgradnje oz sam postopek kaj naredit da bo esp delovau ker vidim da kable za esp že imam pripravljene in tudi varovalka je že notri na svojem mestu..
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault laguna II vgradnja ESP.ja

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

vse kar imaš je konektor, pomoje niti vsega ostalega kablovja ni notri
ne bom rekel da se ga ne da vgraditi, ker da se vse, če imaš denar, ampak je precej zapleteno in drago, razmontirat moraš pol avta, pa en kup stvari ti še manjka, ni samo stikalo
če se ti da brati v service manualu iz dialogysa (najdeš ga na netu) imaš vse na dolgo in široko razloženo katere računalnike in senzorje potrebuješ in kako dela esp
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
bliki
Prispevkov: 116
Pridružen: 04 Avg 2016, 09:40

Re: Renault laguna II vgradnja ESP.ja

Odgovor Napisal/-a bliki »

Glede na vprašanje nisem bil prepričan, da veš kako deluje in kaj vse zajema v avtu.
Potrebuje veliko strojne in programske opreme, konektor s kabli ni dovolj. Razen, če je v tvojem avtu ESP že vgrajen, pa je nekdo samo stikalo odstranil...
Uporabniški avatar
mtman
Prispevkov: 32
Pridružen: 20 Mar 2012, 11:46

Re: Renault laguna II vgradnja ESP.ja

Odgovor Napisal/-a mtman »

Pozdravljen.

Da te malo pomirim... Če veš kaj delaš ni nič težko. JE res da velikokrat ne gre za enostavne rešitve ampak, da se zrihtati vse. Kaj vse je potrebno še dograditi/dokupiti za tvoj omenjeni avto je prašanje predpriprave letnika in opreme.

Naj povem, da sem v mojem meganu 2 l2006 si tudi vgradil tempomat in esp in navigacijo in itd pa vse dela tako kot mora.

Da ne dolgovezim. Za ESP sem potreboval nov ABS/ESP zavorni modul, stikalo za vklop ter senzor zasuka vozila. Modul sem potreboval drug zaradi tega, ker moj stari ni imel programa za esp regulacijo. Naj povem da je kontroliranje esp-ja tukaj izključno iz tega modula. Da stop luči utripajo pri aktivaciji sistema pa se krmili preko releja za zavorne luči. Pri menjavi abs/esp enote je bilo potrebno še modificirati zavorne cevi, saj so konusni priključki za dovod in odvod zavorne tekočine drugačnega preseka. Drugače je razporeditev zavornih cevi enaka.

Naj omenim, da moj avto ni imel nobene inštalacije prej, kar je zelo možno da tvoj avto že ima. ni pa nujno da če ima elektroinštalacijo da ima tudi ustrezen esp modul.

Upam da sem kej pomagal drugače pa lahko tudi preko pm.

Lp MT
Uporabniški avatar
lejkr
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Jun 2015, 20:19

Re: Renault laguna II vgradnja ESP.ja

Odgovor Napisal/-a lejkr »

vem kako deluje esp ker sem avtomehanik..
ampak da ne odkrivam neke tople vode taprvo pa de ne kupujem za brezveze stvari sem pa raje prašal ker sm vidu da že imam kabl v armaturki za esp stikalo not..

mtman hvala za odgovor :) sem pa vidu da varovalka za esp je not in tudi elektrika je.. bom pogledal na kaki razbiti laguni ko ima esp pa da vidim če imam takšno enoto not..
sama menjava komponent in reprogramiranje mi ne bo delal problemu.. me je pa samo informatiuno zanimalo ker nisem 100% ali je kdo stikalo ven uzeu ali ne
Uporabniški avatar
lejkr
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Jun 2015, 20:19

Re: Renault laguna II vgradnja ESP.ja

Odgovor Napisal/-a lejkr »

Slika
Uporabniški avatar
mtman
Prispevkov: 32
Pridružen: 20 Mar 2012, 11:46

Re: Renault laguna II vgradnja ESP.ja

Odgovor Napisal/-a mtman »

Ponavadi se vidi glede na to kakšen konektor ima račnalnik priključen na zavorni enoti. tukaj se ga žal ne vidi. Če je oni dolgi 40 pinski enota ima esp. če je oni 25 pinski pa ne. (pozabil sem že točno število pinov pri enem in pri drugem ampak so tu nekje)

je pa res pri gumbu za vklop esp/ja so potrebni trije kabli. mi je pa čudno kak bi to blo tovarniško brez gumba, ker če ga je pa tovarniško mel, pa nimaš gumba noter pa bi moglo javit napako, saj je esp načeloma vedno vklopljen razen če pritisneš na stikalo in ne prekoračiš hitrosti 30km/h.
Uporabniški avatar
lejkr
Prispevkov: 10
Pridružen: 28 Jun 2015, 20:19

Re: Renault laguna II vgradnja ESP.ja

Odgovor Napisal/-a lejkr »

Slika

konektor je takšen...


Slika


kataloška št. enote se pa tut vidi...bi moglo namest abs pisati esp??

par stvari sm opazu da je že bilo delanih na tej laguni.. eaktivirani so senzorji za tlak v pnevmatikah tak da ne prikazuje v displejčku
pa ko se auto ugacne pa kartica pusti v čitalci je za približno 45 miminut še lahko prižgan radio pred popounim izklopam
Odgovori