Renault laguna 2 info

Vse ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
Owner123456
Prispevkov: 14
Pridružen: 28 Avg 2016, 10:38

Renault laguna 2 info

Odgovor Napisal/-a Owner123456 »

Zdravo sem nov na forumu kot prvo bi Vas rad vse pozdravil. Moje vprasanje se pa navezuje na avtomobil znamke Renault laguna 2 ph1 2004 letnik 1.9 dci 120KM in sicer me zanima par stvari. Imam problem ko peljem cez luknje oz. Neraven teren unicen asvalt da mi volan nekako luft dobi in se na hitro premakne levo desno ( zavibrira ) pri hitri voznji 90km/h + volan NE vibrira samo cez luknje avto mi tudi vlece malenkost na levo da moram vsakic za 2mm premakniti volan na desno da ga dobim na pravo pot. Bil bi hvalezen za vaso pomoc. Na avtu so pa nove preme lufta ni in koncniki so nekako stari 5 mesecev kupil sem ga pred 2 mescema. Hvala za pogovore in vse skupaj se enkrat pozdravljam :)
Forever Black .. []DIESEL[]DIESEL[]
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault laguna 2 info

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

kako pa veš da so končniki stari 5 mesecev ča imaš avto šele 2 meseca?
lahko da je treba optiko naredit
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Owner123456
Prispevkov: 14
Pridružen: 28 Avg 2016, 10:38

Re: Renault laguna 2 info

Odgovor Napisal/-a Owner123456 »

Nene nevem saj nisem rekel 100% mehanik ko je pregledal je ocenil na nekako 5 mesecev pa sem to napisal optika pa je bila narejena pred 1 mesecem. To sem napisal priblizno 5 mesecev sodec po njegovih besedah.
Forever Black .. []DIESEL[]DIESEL[]
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Renault laguna 2 info

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

Verjetno imaš na avtu 17" kolesa. Saj je zelo velika razlika v občutku pri vožnji z 16" ali 17". 17" kolesa sem opazil da na avtocesti zelo rade potegnejo v svojo smer če je slaba cesta.
Sam sem na svoji Laguni menjal spredaj ležaje amortizerjev, roke, končnike, stabilizatorje, puše in nosilce stabilizatorjev, eno polos. Razlika je nenormalno velika. Zdaj ali imaš nekje zračnost ali pa te samo občutek malo vara ;)
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
Uporabniški avatar
Owner123456
Prispevkov: 14
Pridružen: 28 Avg 2016, 10:38

Re: Renault laguna 2 info

Odgovor Napisal/-a Owner123456 »

Hmm.. gor so 16" kolesa. Mislim da je spredaj desna guma bila flikana in pa so zimske gume michellin ... :/ kolega mi je reku lezaji amortizerjev spredaj, sem pa rekel da tukaj po forumu malo povprasam :/
Forever Black .. []DIESEL[]DIESEL[]
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Renault laguna 2 info

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

Ja če še nikoli niso bili ležaji menjani so zagotovo zreli za menjavo, saj guma preperi in pritisne fedra skozi na samo ležišče, tako se je zgodilo pri meni. Se da zadevo lepo videt, če se odmontira kolo pa se z lučko pogleda navzgor in oceni stanje gume.
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
Uporabniški avatar
Owner123456
Prispevkov: 14
Pridružen: 28 Avg 2016, 10:38

Re: Renault laguna 2 info

Odgovor Napisal/-a Owner123456 »

Aha bom pregledal pa vam sporocim kaj je bilo narobe
Forever Black .. []DIESEL[]DIESEL[]
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Renault laguna 2 info

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Oddam glas za enega od spodnjih zglobov (končnikov po domače). Pelji nekam, kjer imajo zastonj preventivni tehnični pregled (lpp, avtokrka in še marsikje), pa ti bodo na hidravlični plošči takoj našli če je moja trditev prava. Ti iz izkušenj povem da na dvigalu s pajsarjem tega nisem ugotovil, čeprav sem sumil.
LP, Samojed
Odgovori