Srešno okno ne drsi

Vse ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
danivu
Prispevkov: 10
Pridružen: 02 Okt 2010, 22:31

Srešno okno ne drsi

Odgovor Napisal/-a danivu »

Hi,

Vozim R Sceniga s strešnim oknom. Avto je star 10 let, in se je pojavila težava s strešnim oknom, Ko se odpira ali zapira ne drsi ampak se ustavalja, ne drsi po nosilcu.

Namazal sem s posebno mastjo za stroje in pošprical z WD40 in prav ni nič boljše. Katera mast je najboljša da bi okno drselo in se ne ustavljajo. Ne bi rad da se pokvari mehanizem.

Za odgovore se zahvaljujem.

lp,Dani
Uporabniški avatar
janezsko
Prispevkov: 201
Pridružen: 19 Sep 2008, 21:53
Kraj: celje

Re: Srešno okno ne drsi

Odgovor Napisal/-a janezsko »

zna bit problem v motorčku..nima moči....ali vodila štekajo..pogost problem ali pa je motorček hin....
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Srešno okno ne drsi

Odgovor Napisal/-a Spula »

danivu napisal/-a:Hi,

Vozim R Sceniga s strešnim oknom. Avto je star 10 let, in se je pojavila težava s strešnim oknom, Ko se odpira ali zapira ne drsi ampak se ustavalja, ne drsi po nosilcu.

Namazal sem s posebno mastjo za stroje in pošprical z WD40 in prav ni nič boljše. Katera mast je najboljša da bi okno drselo in se ne ustavljajo. Ne bi rad da se pokvari mehanizem.

Za odgovore se zahvaljujem.

lp,Dani
Za vodila strešnih oken se dobi prav namenska mast na pooblaščencu. Je pa majhna tuba in bele barve.
RenaultSport
Uporabniški avatar
kremenko123
Prispevkov: 67
Pridružen: 22 Dec 2015, 15:49

Re: Srešno okno ne drsi

Odgovor Napisal/-a kremenko123 »

Pri meni je bil problem v gumicah na vodilih. Ko se obrabijo se malenkost spremeni lega stekla, ki posledično poveča pritisk na vodila. Kupil sem jih na Ebayu . Po menjavi je tudi izginilo piskanje vetra pri večjih hitrostih. gumice so jajčaste oblike in pridejo na zadnjo stran okna. Vsekakor pa sem istočasno tudi popolnoma očistil vodila in jih namazal z namensko mastjo.
Odgovori