Novo Dirkališče - Idejni projekt

Vse ostale teme
Uporabniški avatar
GHost14
Prispevkov: 530
Pridružen: 03 Jun 2011, 10:24

Re: Novo Dirkališče - Idejni projekt

Odgovor Napisal/-a GHost14 »

In pol boste spet pametni zakaj, če se že dela, se ne nardi vsaj ene konkretne piste od 5 kilometrov, da bi pa vsaj kdaj lahko gor pršla kakšna dirka, recimo vsaj wtcc al pa magari formula renault al pa kakšna druga nižja liga avto-moto športa (F1 itak odpade ker ne bomo nikjer dobili xy miljonov € da se skešira Bernija). In kaj je za vas realen projekt? To da bo nekdo reku jutri začnemo gradit? Žal ne bo šlo. Spet, ga ni junaka, da bi lahko pršu do njega in mu reku: ''Ti, veš, jst bi pa dirkališče naredu...'' ''Ej ni problema! Evo 100 miljonov...'' Za vsako stvar je treba najprej narest projekt. Tukaj se to odvija, če ne druzga so izrazli želje kaj hočejo imet in to tud pokazali. Pa glede na udeležene ljudi verjetno tud ni neki larifari. Če ne druzga imajo kje kakšne uporabne zveze...
Torej, nehajte že vsi sanjat o krampih in lopatah v vaših rokah, ker točno veste da vas ne bo nihče klical. Udarniškega načina dela iz socializma je tko al tko konc. Konckoncev še sosedu skor ne smeš več pomagat če mu hiša pogori... Dejte nehat živet v oblakih, pa se odločte al hočete kej imet in kaj hočete imet.

Sam do sedaj nism spregovoru tud še besede v teh miljon napisanih straneh o dirkališču na tem forumu, pa sem vseeno med prvimi podpisal. Zakaj? Zato ker si želim da se končno nekaj premakne na tem področju. Kaj mi pa morejo zarad enga podpisa. V najslabšem primeru bom mogu zapret svoj gmail račun če bo kdo res res siten... Ostali pa sam zahtevate neka dejstva in fizične dokaze, pa čeprav jih (še) ni mogoče pokazat.

Pa tud mislim da nedolgo nazaj (v času lanskega AutoMotor Showa v Ljubljani?) je tekla ena debata o nekem dirkališču nekje pri Vipavi se mi zdi. Temo ste lepo zaklenili, ker je nekdo pripomnu da se pa na štantu RKS niso pobirali podpisi za peticijo. Res je, takrat vas ni nihče kontaktiral, govorilo se je samo kaj bo če bo ko bo in kjer bo... Torej je bilo to upravičeno. Tokrat je javno predstavljen okvir projekta, javno se pobirajo (prostovoljni) podpisi. Ampak lej ga šmenta, spet je prec ogromno izgovorov...
Renault Megane II 1.6 16v - nič več
Renault Megane grandtour III 1.5 dci GT line
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Novo Dirkališče - Idejni projekt

Odgovor Napisal/-a jurko »

mene nič ne stane podpis, ker se v večini gre samo za to da prevladuje nad okoliškimi prebivalci ki so proti.
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Novo Dirkališče - Idejni projekt

Odgovor Napisal/-a Symon »

Ali pa, da bi za začetek vsi tile, ki imajo "projekte" stopili skupaj. Seveda pa je problem ker bi vsak vlekel v svojo stran.
Sicer se pa strinjam s kmetkom, ne rabimo F1 dirko, že kakšna 2-4km normalna, tekoča proga je dovolj, stavba ali dve zraven in gasa. Če zaradi mene pridejo čisto "navadne KHD" dirke, bo bolje kot nič.
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Novo Dirkališče - Idejni projekt

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Kramp in lopata sta samo prispodoba znotraj konteksta, ni treba vsake besede za sveto vzet :wink:

Kaj ti nucajo 3 dirke svetovnega prvenstva, če si ne moreš privoščit primerne piste? Oz. če jo že naredijo, bo najem tak kot na ostalih pistah, kar pa vemo koliko pride. In kaj pol, preostalih 49 vikendov se bo vsake toliko gor znašla kakšna ekipa, ki bo malo potrenirala in kakšen trackday, na katerem bo par slovencev, ostalo pa italjani in avstrijci, well done!

Sicer Raceland ni pista za avte, pa je vsako leto vsaj 20 avtomobilističnih prireditev iz strani klubov, poleg takšnih in drugačnih testiranj. Zakaj? Ker je poceni! Ampak interes pa je, to je važno! Kaj pa prava (sicer zastarela, z nekonkurenčno podlago in ne ravno poceni najemom) pista, recimo Grobnik? Vsak vikend se kaj dogaja, pa mislim da če preštejemo koliko je različnih slovenskih udeležencev, številka ni dosti višja od te na Raceland-u :roll:

Se pravi če ubereš neko vmesno pot, bo tisti, ki mu je Grobnik predrag, Raceland pa premajhen, vseeno dal malo več kot na Raceland-u pa bolj užival. Tist ki hodi na Grobnik, bo pa pač vozil po manjši pisti, ampak bo prišel ceneje skozi. Kaj manjka tej ideji? Govorim o ideji, ne o načrtu, da ne bo pomote :wink:

In kam pridemo na koncu? Da je dirkališče kot je bil Mobikrog čisto OK. In če bi naredili enako dolgega, pa da so ovinki kot se zagre (pač s tem namenom, ne ravno slučajni, ker je pač tam en kos asfalta viška), malo infrastukrure zraven in to je to. Pa lahko vozijo vsa krožna državna prvenstva, mogoče celo iz kakšnih sosednjih držav in najem piste bo ugoden za amaterje :wink:

Pa ker vidim da mnenja iz osebnih izkušenj vedno manj veljajo, dam še tale podatek. Mene pride Raceland cenovno nekje 100-120€, brez potrošnega materjala, se pravi samo bencin, štartnina, pijača, hrana. Grobnik me pride 100€, če grem za 15min. Če grem za 3-4h, je takoj 1x več, da ne štejem da gume zdržijo veliko manj in se ploščice bolj rabijo. Torej, če imamo nekaj, kar te pride ravno vmes, recimo 150-200€, pa se za ta dnar lahko vseeno voziš bruto 5h, mislim da je to super. Ker za manj lahko pa samo Playstation igrate še naprej :wink:
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Novo Dirkališče - Idejni projekt

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Playstation tut ni pocen, ga je treba kupt, pa je treba met GT5, pa je treba met supervelik TV, da o kablovju ne govorim in po možnostu volanu, konstrukciji za vozt, sedežu, ozvočenju... Mja, res je da v špilah obstaja gumb "reset" ampak ni to nč pocen.

Da ne bom preveč offtopic :lol: to da bi stopili skupaj vsi tisti, ki so do zdej take in podobne ideje že imeli, poizkušali realizirat itd. to se pr nas v dragi domači Sloveniji, ne bo zgodilo.

Drugač pa tut se mi zdi da ciljajo previsoko. Kakšen WTCC neki no lepo prosm :lol: Sej vse lepo in prav, ampak dejmo bit realni.

Slovenija bi nardila velk korak naprej, če bi nardila eno normalno progo, tam okol 2km, pa karting zraven, mogoče kak poligon za drifterje, avtoslalom, ipd. Treba je gledat česa še nimamo. In nimamo ene konkretne piste za avte. Mobikrog ni mel skor nobene izletne cone, hitrosti pa so kr ble. Zdej bo kdo reku da jih raceland tut nima, hja... Res ne tolk, ampak vsaj ne greš čez 120kmh nikjer in če že letiš vn, ne prletiš v betonsko ograjo ampak v hrib in tut to smo vidl da ni tolk panike če se ti zgodi.

Skratka, podpisu sm. Valda. Tko kot sm podpisu 3 leta nazaj za petroli... nevem niti kako se reče ker je use skup zamrl... Takisto sem podpisal za tisto pri ajdovščini in celo v službi (tc motoshop) zbiral podpise in na sejmu ampak a je zdej kej novga? Nič!
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
MarcY
Prispevkov: 349
Pridružen: 13 Maj 2007, 16:54
Kraj: Stranice

Re: Novo Dirkališče - Idejni projekt

Odgovor Napisal/-a MarcY »

Tako kot sta povedala Urban in Kmetek, Slovenija ne rabi F1, in 5km dolgo progo z ne vem kaj vse okoli nje.
Smo premali!
Dovolj je ala Mobikrog, oz. pista za nekje 2x Racelanda, ali malo več. Pa vulkanizer in kak karting mali in je toto. Dejansko iz mojega stališča gledano, si nebi mogel privoščit trackday ki bi bil npr 300e. ČE gledamo da me pride Raceland 100e+. Kje so gume itd.
Bomo meli nek velik objekt, ki bo sameval! Tako kot je kmetek napisal, mi rabimo nekaj vmes med res malim Racelandom in velikim Grobnikom.
Da si normalen Slovenec lahko privošči it 5x na leto na progo. Podpisal sem tudi jaz, ampak dvomim da bo kaj iz tega.
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Novo Dirkališče - Idejni projekt

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Sej tko btw Raceland se na polno širi in se mi zdi da bo tut podaljšanje proge pršlo kmalu na vrsto 8) Tko da se mi kr mal zdi da bo na koncu Raceland točno tisto, kar potrebujemo.
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
MarcY
Prispevkov: 349
Pridružen: 13 Maj 2007, 16:54
Kraj: Stranice

Re: Novo Dirkališče - Idejni projekt

Odgovor Napisal/-a MarcY »

UrbanD napisal/-a:Sej tko btw Raceland se na polno širi in se mi zdi da bo tut podaljšanje proge pršlo kmalu na vrsto 8) Tko da se mi kr mal zdi da bo na koncu Raceland točno tisto, kar potrebujemo.
:smt005 :smt005 upam da res, sem že glih razmišljal o tem in mislil nekje vprašat kako kaj gre z razširitvijo? Za moj okus in moje potrebe ter denarno zmožnost bo podaljšan Raceland zmaga. Glih dovolj :D Urban ni bilo nekaj problemov z razširitvijo? Potem bo steklo naprej? super!
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Novo Dirkališče - Idejni projekt

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Podrobnosti nevem. Vem sam to kar vidm. In vidm da se kompleks končuje. Ovir tuki ni, če je taprava volja in denar :wink:
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Novo Dirkališče - Idejni projekt

Odgovor Napisal/-a Symon »

Danes v Slovenskih Novicah članek o tem. Na kozlanje mi gre ko imajo nekateri res "pametne" argumente proti, da točno veš, da nimajo pojma o situaciji in jih je strah novosti. Bojda bo z dirkališčem "ogroženo zdravje ljudi, ne bo se dalo več ekološko kmetovati, gre za okupacijo kraja..." :mad: V bistvu ne veš ali bi se smejal ali popizdil.
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Novo Dirkališče - Idejni projekt

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Ja a ne veš da specifično natunan avto spusti več CO2 v ozračje k 30 let star IMT? :roll:
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Uporabniški avatar
Symon
Prispevkov: 2781
Pridružen: 29 Sep 2008, 11:14

Re: Novo Dirkališče - Idejni projekt

Odgovor Napisal/-a Symon »

Itak, pa če je sredi hoste se tudi ful sliši ropotanje. Sploh ker imajo dirkališča po svetu omejitev dB med drugimi.
***** iz kmetov sem pa ne vidm razloga kaj bi 500m oddaljeno dirkališče v hosti lahko škodovalo njivi in travniku. Mogoče so uni kmetje tam bolj šolani. :lol:
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Novo Dirkališče - Idejni projekt

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Daj no, bojo avti plašil žvino v štali, bojo kure manj jajc dale, pa krave bojo dale skisan mlek...
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Novo Dirkališče - Idejni projekt

Odgovor Napisal/-a franko »

To je isti hec kakor vožnja z kros motorjem po gozdu. Motorne žage pa traktorji pa nobenega ne motijo :S

Pa da ne bo pomote, sem s kmetov. Me ne moti pasji lajež, niti petelinjevo kikirikanje, niti sosedje, ki ga feštajo pozno v noč. Marsikoga pa moti že če veverica prdne :roll:
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Novo Dirkališče - Idejni projekt

Odgovor Napisal/-a jurko »

sej kure se navadjo, tko kot se bo mogu folk :D pač zberemo pižamarje da obkrožijo da, in gremo na volitve :D
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Odgovori