Letne pnevmatike

Vse ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
MarcY
Prispevkov: 349
Pridružen: 13 Maj 2007, 16:54
Kraj: Stranice

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a MarcY »

Če jih ni jaz druga kot pilot sport 3 sploh nebi gledal, verjetno je malo manj hitra v lepem vremenu kot predhodnica, ampak so plusi za vsak dan (dež,poraba,udobje). Čeprav S1 sem imel par tednov gor tudi in je guma super za daily, mogoče občutiš da jim nekaj malega manjka do rt ali sp3, ampak so pa ugodne :)

Rs-r je hitra guma ja, čeprav sem imel 1s slabši čas z njo kot z Bridgestone s03, ampak rečmo da sem jaz kriv in ne guma. Vse kar je je hitra, tukaj pa se konča. za to cena več tako ne more biti (čeprav so jo podražili, tako da zdaj se ne splača več, saj je po 80-85e/kos in to 195/50/15). Roba nimam več, pa sem naredil ene 70 krogov po Racelandu, pa imam -1.5 camber. Hankook S1 je po 50 krogah kot nova. In spet čas isti kot rs-r. Če bi še enkrat kupoval bi vzel ad08 ali r1r. Verjetno ad08, ker bi mi dalj držala in še po cesti je verjetno bolj civilna, razlika pa dvomim da je velika, pri meni vsaj, ker sem bolj levi zgleda za semi slick, saj vozim isto kot z navadnimi. Pač vsak mora skusit da vidi kaj mu ugaja :D
Uporabniški avatar
schkorc
Prispevkov: 1096
Pridružen: 11 Dec 2003, 13:54
Kraj: Prebold

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a schkorc »

@mloncar: Alfe sploh ne omenjaj tukaj zraven, ker tam so gume pri vožnji še najmanjši problem :lol:.

Drugače pa resno raje razmišljaj o podvozju :D. Pred tem ti pa rentam RSR gume s katerimi moraš peljati RL okoli 56.672s :twisted:...

@MarcY: Ja pa S03 PP niso bile slabe gume, tako da :)...
Tudi AD08 je dejansko res dobra (predvsem vzdržljiva) guma, ampak ni pa hitra (vsaj v "naši" 15" dimenziji). Razlika med njo in obrabljeno RSR je bila na RL slabi 2 sek, v prid RSR :shock:. Tako da odvisno za namen, za RL rekorde AD08 nekako ni primerna (je pa primerna za ogromno RL vožnje), glede na ceno in "pretiran" izgled, potem za vsak dan raje neke čisto navadne gume...
R1R je boljša "SS" izbira, sploh pa sedaj s to ceno RSR...

Drugače pa na gume precej vpliva tudi podvozje ;).

LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
melonca'r
Prispevkov: 1801
Pridružen: 04 Nov 2004, 16:37
Kraj: Celje

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a melonca'r »

Sem naročil Michelin PS3.

@Schkorc: Nedolgo nazaj si zelo zagovarjal Renault Sport podvozje, da kakršne koli dodelave naredijo več slabega kot dobrega.. ..zdej pa mene nagovarjaš k predelavam zelo dobrega CUP podvozja. Kot sem že omenil.. ..če sponzoriraš, bom z veseljem preizkusil kaj drugega :lol: :lol:
Uporabniški avatar
schkorc
Prispevkov: 1096
Pridružen: 11 Dec 2003, 13:54
Kraj: Prebold

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a schkorc »

Saj še vedno zagovarjam original (sploh RS) podvozja :), ampak sploh ni res, da kakršna koli dodelava naredi več slabega kot dobrega (če je dodelava/predelava dobra; BTW tvoje aktualne ideje o dodelavi podvozja so slabe :D).

Namesto, da bi ti meni sponzoriral :D...
Več kot enega kompleta (za dirkalnik) jaz ne bom kupil, potem pa potrebujem še en komplet, da se testira na cesti (to bi lahko delal ti :lol:- ali pa če se kdo drug javi). Torej malo manj kompliciraj (zapravljaj) z gumami (in felgami), pa bo :)...
Vzmeti 70kg spredaj, 90kg zadaj, 53mm ohišje amortizerjev, "fully" nastavljiv damping,... to že v štartu (brez naknadnih sprememb/dokupovanja/predelav) ne more biti ravno zgrešeno :)...

Ups tole ni več o gumah, bodo ostali hudi :)...
BTW Dobre gume si naročil :D.

LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

mloncar napisal/-a:V bistvu se odločam med RE050A in PS3..

Na Alfi sem imel Hankook V12 evo.. ..nove so bile kar dobre (v vseh pogojih), ko sem jih malo obrabil so "držale" precej, precej malo. Sicer je ta guma res en razred nižje kot S1 EVO, a je vseeno nisem uvrstil v ožji seznam.
No ker tut jz zlo kompliciram pri gumah ti lah iz lastnih izkušenj povem da so do zdej meni super samo Continentalke. RE050A se načeloma lahko primerjajo ampak ni to to. Turn in je dober, k npr. pri PilotSport 3 je porazen; ampak imajo potence pač prevelko obrabo. F1 GSD3 so super ampak glasne za pop****t. Federalke za vsak dan ne bi priporočal saj so v dežju porazne. Tko da jz še vedno ostajam mnenja da al ContiSport3 al pa Potenza RE050A.
Zdej če si že kupu Pilotke, potem nimaš kej. Poročaj kako bo. Na mojm avtu so ble res dobesedno zanič. Za razliko od PE02 k so ble dejansko iste kokr Conti.
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
schkorc
Prispevkov: 1096
Pridružen: 11 Dec 2003, 13:54
Kraj: Prebold

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a schkorc »

Gume in podobno je težko ocenjevati po občutku (primer tudi športne vzmeti :)). Če imaš dober občutek še ne pomeni, da je nekaj hitro (recimo guma). Če je nekaj hitro še ne pomeni, da je tudi dobro itd...

Konkreten primer so recimo gume z ogromno gripa, recimo dirkalne... Vsaj jaz pogosto dobim občutek pri dirkalnih gumah, da ne držijo... temu potem prilagajam vožnjo (se mi zdi, da jo upočasnjujem bolj kot na navadnih gumah), čas pa potem pravi drugače kot občutek...
Ali obratno, so kakšne gume, ki dajejo zelo dober občutek, ampak so počasne...
No kakorkoli, ni samo "hitrost" kriterij za dobro gumo...

Ne vem, mogoče je bil ravno občutek kriv, da si ne tako dolgo nazaj napisal:
UrbanD napisal/-a:R888 so precenjene in dejansko ne primejo nič bolje od PE2 in podobnih.
Ker to enostavno ni res (ne eno ne drugo) :). PE2 so bile res odlične gume, ampak R888 je drugačna (SS) guma. Primerjave recimo z 595RS-R so malo bolj na mestu, ampak te ne morejo konkurirati R888...
In ravno zato me zanima tvoje drugo mnenje o R888 (glede na to, da nameravaš letos voziti tudi z njimi).


PS3 še res nisem vozil. Vem da vas je nekaj, ki ste jo kritizirali, ampak glede na pretekle izkušnje z Michelinom (in teste ter user review-e) vseeno ne more biti ravno slaba guma (res pa ne bo na RL podirala rekordov, ker ni mišljena za to).
Kakšno dimenzijo PS3 si pa imel, 16"? Kakšno dimenzijo si imel CSC3? Load index je bil verjetno različen, če je bila enaka dimenzija? Je bil sploh pravi?

OK, CSC3 tudi ni tako slaba guma, AMPAK tako kot ugotavljajo po testih ima večjo obrabo. To samo po sebi še niti ni tako moteče, kot pa to, da obrabljena (ne stara) CSC3 ne dela sploh. To je prva guma, ki sem jo prostovoljno vrgel iz avta kljub temu, da je imela zakonsko še povsem dovolj profila. Ne samo to, to je tudi prva guma (ki je še zgledala dobro), da sem jo pustil pri vulkanizerju (ker drugače si hranim uporabne stvari :)).

Drugače pa kot je bilo takrat pri kritiziranju AD08 napisano: "Ni vsaka guma za vsak avto", temu je sledilo: "Ni vsak voznik za vsak avto", hkrati pa potem velja tudi, da ni vsak voznik za vsako gumo :).
Vsak ima svoj občutek in svoj stil vožnje... Enim paše tako, drugim drugače, zato obstajajo tudi gume različne.

Drugače pa tudi mene zanima kako se bodo (če se bodo) obnesle PS3.

LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a jurko »

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=6899014" onclick="window.open(this.href);return false; :D

edit: kaj pa naprimer hankook ventus rs-2? kako se kaj obnese za na pisto?
ker cena je ugodna:)
http://www.mojegume.si/hankook/ventus-r ... 50-r15-82w" onclick="window.open(this.href);return false;
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
bac
Prispevkov: 219
Pridružen: 09 Dec 2010, 17:54

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a bac »

drhouse napisal/-a:
bac napisal/-a:
mloncar napisal/-a:Kupujem letne gume v dimenziji 195/45-16 (najraje 84V). Odločam se med:

michelin pilot sport 3 - 372€
kumho ku31 - 253€
vredestain sportrac 3 - 287€
vredestain sportrac 5 - 315€
pirelli p zero nero - 353€

Kaj priporočate? izkušnje, mnenja...
ČE bi se odločou med temi..
zero nero jst osebno NE!
kumho je pač pouprečna guma..
potem pa pilotka in sportrac..kua pa vem.. :)
Zakaj to? Sprašujem, ker sem slišal precej kritik nad Pirelli, sem pa sam imel 225/40 R18 P Zero Rosso in sem bil navdušen v vseh pogledih. Tudi P7 kar pobira lovorike...
kolega jih je imeu na 182-ki..totalno nezadovoljen..avto je kar nekako lomilo..nobenega pravega filinga..nič od nič. dala sva jih takrat tut na moj avto in zamenjou jih je pod garancijo pa nič bolje. potem jih je ruknu dol in dau gor federalko 595 ( vemo, da je dobra sam za polcaje in normalno vožnjo ) in je reku, da je v primerjavi z zero nero velik boljša.

sam sm probou že eno morje gum in če se mene upraša je prva izbira bridgestonka..
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Zanimivo, jst pa glih Bridgestone ne dam več gor :D
Uporabniški avatar
bac
Prispevkov: 219
Pridružen: 09 Dec 2010, 17:54

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a bac »

zakaj ne? :D
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Imel sem 225/45 r17 Turanzo in je po 1 letu in 30k km postala tako trda, da jo vulkanizer ni hotel več dati gor, kao da ne bo odgovoren za smrt :) Profila še dovolj, bila pa res obupno trda. Obnašanje pa že prej primerljivo s kakšno zimsko gumo - čigumasto, mehko...

Gre za Turanzo, ostalih ne poznam in nisem stestiral - ne bom pa tvegal ;)
Uporabniški avatar
bac
Prispevkov: 219
Pridružen: 09 Dec 2010, 17:54

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a bac »

sicer jst enih gum nimam gor nikoli eno sezono in tut kilometrina je znatno manjša, tku d nebom ničesar trdu ( oz meu sm enkrat gor potenzo dobro leto staro..in je blo use u najlepšem redu )..ampak je pa zanimiva tale tvoja izkušnja..prvič slišim. :|

ponavad so mele tak sloves mišelinke. ampak če je vulkanizer tku reku pol bo že držal. razn če ni hotu prodat novih gum :D .
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a drhouse »

No, je pa res, da imamo verjetno ful različna pričakovanja glede gume, kar je normalno: vam (RSovcem) gre za filing, grip, trdoto.... Jst pa gledam, da je udobna in vseeno ne premehka, da je dobra na mokrem, se ne obrabi hitro in je tiha. To mi je dala P Zero Rosso :)

Sem imel 165 Potenzo pred leti na katri in je bila majka v primerjavi z raznimi Sava in ostalimi budget znamkami. Pri Laguni pa me je Bridgestone pač razočaral... Je pa imel bratranec podoben problem z Yokohama 195/50 16.

Em, verjamem, da mi ni hotel prodati novih - se poznava, bil je prijateljski nasvet. Je bila pa dobra stran tega vsaj to, da sem potem ostal kak mesec na zimskih in na veliko punci tečnaril in sva potem po hitrem postopku 18ke nabavila :evil: :mrgreen:
Uporabniški avatar
bac
Prispevkov: 219
Pridružen: 09 Dec 2010, 17:54

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a bac »

aja..pol pa ja. :D

glaunu d se je use dobr iztekl..hehehee
Uporabniški avatar
kmetek
Moderator
Prispevkov: 3738
Pridružen: 18 Okt 2008, 17:43
Kraj: Bloke

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a kmetek »

Verjetno je precej odvisno tud od velikosti gume. Jest sm bil s Turanzo v dimenziji 195/50-15 več kot zadovoljen :wink: Pač ni to neka športna guma, mal mehke bočnice in se rada pregreje, ampak ko je imela pa že manj kot 2mm profila, je v dežju še vedno držala skoraj tako dobro kot v suhem :shock: Po 20k km sem kupil še en par sprednjih in stvar je bila enako dobra. Za navaden avto bi jih takoj vzel še enkrat. Mam pa zdej enake gume, 5mm profila, stare 6 let in so res že trde, ampak v suhem še kar OK, v mokrem je pa bolj žalost ja. Za znucat bodo :roll:

Kumho recimo pa ravno obratno. KU31 v dimenziji 195/45-16, super za v suhem, dovolj trda bočnica, obraba zelo enakomerna, v mokrem pa tko-tko. Saj držala je kar dobro, samo zaupal ji pa nikdar nisem, ker je imela tako čudno mejo zdrsa, nepredvidljivo. Enako zimske KW23, v mokrem niso ravno najboljše, dimenzija pa 185/55-15.
Kar izgubim na ravnini, nadomestim v ovinku :D
Odgovori