Letne pnevmatike

Vse ostale teme
Odgovori
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a jurko »

če jih neboš lih po ovinkih klal, bi mogle ker neki cajta zdržat :D
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
mihec999
Prispevkov: 191
Pridružen: 04 Nov 2010, 01:49

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a mihec999 »

Mene pa zanima sledeče, na platiščih mam gume 225/45/17 91V v homoligaciji pa mi piše da morajo bit 225/45/17 94V ali je to pravilno odstopanje v nosilnostnem razredu?
Renault Laguna ll phase ll 2.0 dCi - ni več
Audi A5 Sportback
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a schik »

To je oznaka nosilnosti. 91V je klasična guma teh dimenzij, 94V je pa ojačana (XL piše verjetno kje poleg). Če gledamo zakonsko si v prekršku isto kot da ne bi imel na avtu ustreznih dimenzij. Odstopanje je lahko edino za zimske pnevmatike za dva hitrostna razreda, vendar to samo v hitrosti. Za nosilnost se nič ne spremeni. Pri nosilnosti ni odstopanj.
Uporabniški avatar
mihec999
Prispevkov: 191
Pridružen: 04 Nov 2010, 01:49

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a mihec999 »

Aha hvala. Zanimivo ker na Laguni ll na 16 in 15 col imam homologirano 91V 17 col pa potem 94V in nisem bil prej na to pozoren pa sem kupil napačne gume :D :D.
Renault Laguna ll phase ll 2.0 dCi - ni več
Audi A5 Sportback
melonca'r
Prispevkov: 1801
Pridružen: 04 Nov 2004, 16:37
Kraj: Celje

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a melonca'r »

Kupujem letne gume v dimenziji 195/45-16 (najraje 84V). Odločam se med:

michelin pilot sport 3 - 372€
kumho ku31 - 253€
vredestain sportrac 3 - 287€
vredestain sportrac 5 - 315€
pirelli p zero nero - 353€

Kaj priporočate? izkušnje, mnenja...
Uporabniški avatar
bac
Prispevkov: 219
Pridružen: 09 Dec 2010, 17:54

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a bac »

mloncar napisal/-a:Kupujem letne gume v dimenziji 195/45-16 (najraje 84V). Odločam se med:

michelin pilot sport 3 - 372€
kumho ku31 - 253€
vredestain sportrac 3 - 287€
vredestain sportrac 5 - 315€
pirelli p zero nero - 353€

Kaj priporočate? izkušnje, mnenja...
ČE bi se odločou med temi..
zero nero jst osebno NE!
kumho je pač pouprečna guma..
potem pa pilotka in sportrac..kua pa vem.. :)
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

ContiSportContact3 bo pomoje najboljša izbira, četudi ni 84V ampak 80V.
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a drhouse »

bac napisal/-a:
mloncar napisal/-a:Kupujem letne gume v dimenziji 195/45-16 (najraje 84V). Odločam se med:

michelin pilot sport 3 - 372€
kumho ku31 - 253€
vredestain sportrac 3 - 287€
vredestain sportrac 5 - 315€
pirelli p zero nero - 353€

Kaj priporočate? izkušnje, mnenja...
ČE bi se odločou med temi..
zero nero jst osebno NE!
kumho je pač pouprečna guma..
potem pa pilotka in sportrac..kua pa vem.. :)
Zakaj to? Sprašujem, ker sem slišal precej kritik nad Pirelli, sem pa sam imel 225/40 R18 P Zero Rosso in sem bil navdušen v vseh pogledih. Tudi P7 kar pobira lovorike...
Uporabniški avatar
gamblerDH20
Prispevkov: 211
Pridružen: 06 Maj 2012, 22:47

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a gamblerDH20 »

drhouse napisal/-a:
bac napisal/-a:
mloncar napisal/-a:Kupujem letne gume v dimenziji 195/45-16 (najraje 84V). Odločam se med:

michelin pilot sport 3 - 372€
kumho ku31 - 253€
vredestain sportrac 3 - 287€
vredestain sportrac 5 - 315€
pirelli p zero nero - 353€

Kaj priporočate? izkušnje, mnenja...
ČE bi se odločou med temi..
zero nero jst osebno NE!
kumho je pač pouprečna guma..
potem pa pilotka in sportrac..kua pa vem.. :)
Zakaj to? Sprašujem, ker sem slišal precej kritik nad Pirelli, sem pa sam imel 225/40 R18 P Zero Rosso in sem bil navdušen v vseh pogledih. Tudi P7 kar pobira lovorike...
jaz sem jeseni vozil 215/45/17 P zero rosso in lahko rečem da so čista katastrofa. vsaj za RS vozila..
Uporabniški avatar
schkorc
Prispevkov: 1096
Pridružen: 11 Dec 2003, 13:54
Kraj: Prebold

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a schkorc »

@mloncar: Ti si huj k' "baba" :lol:...
Boš pa zakompliciral s temi gumami (da ne govorim o felgah :lol:). A moje argumentirano mnenje ni dovolj :)?
BTW se ne bi raje podvozju posvetil :)?

:idea: Sem ravno dobil idejo :)... Kot veš imam doma nekaj gum (lažem, jih je ogromno :)), kaj če bi ti to vse stestiral, pa se boš potem lažje odločil :D? Samo od teh, ki te zanimajo imam RE050A (ki te je tudi mikala), imam KU31, nekje bi moral najti še PZeroNero, pa Dunlop SP SFR, pa Speed Life (ki si ju tudi imel v prvotnem seznamu)... lahko pa poskusiš še katere, ki jih nimaš na seznamu (recimo od včeraj sem ponosen lastnik Star Performer gum :D, ki sem jih kot večino ostalih dobil na kupljenih felgah).
Poleg tega si zraven avta dobil nove Conti SC3, ki jih lahko vsaj poskusno zmontiraš preden bi mogoče kupil še ene v manjši dimenziji :lol:...

Drugače pa navijam za (saj ni težko predvidevati) Michelin :).
Ampak sedaj tudi mene zanima zakaj ne Pirelli? Meni se PZeroNero niso zdele slabe gume (nekje 2008-2009, ko so bile bolj aktualne gume). Ampak res mora biti nova in imeti profil, ker potem ni več dobra :). Tako kot recimo Conti SC3 tudi ni dober, ko je obrabljen...
UrbanD napisal/-a:ContiSportContact3 bo pomoje najboljša izbira, četudi ni 84V ampak 80V.
In potem, ko se avti ne peljejo tako kot bi se naj, je krivo kaj :)? Ali pa ko se dela "nepravične" primerjave med gumami (po možnosti z različnimi load indeksi)?

Pri 84V je bočnica toliko ojačana, da je predvidena za 50kg večjo obremenitev (po gumi!). Saj na prvi pogled je to tam-tam, ampak v praksi ni :) (dejansko je razlika iz 450kg na 500kg, kar ni tako malo)...
Sploh če se to primerja recimo s (trenutno popularnimi) vzmetmi, kjer recimo predstavlja prehod iz cca 24kg/cm vzmeti na 32kg/cm vzmeti neko "ultimativno" razliko :).

LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
melonca'r
Prispevkov: 1801
Pridružen: 04 Nov 2004, 16:37
Kraj: Celje

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a melonca'r »

@schkorc: Hmm.. ..ko preberem prvih par stavkov, se vprašam komu sem (očitno) čedalje bolj podoben. Razlika je v tem, da so moji posti dolgi do največ 200 znakov.. ..tvoji ene 10x daljši :D

Vsako mnenje šteje in na koncu se bom na podlagi le-teh in cene gum odločil za ene.
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

schkorc napisal/-a:
UrbanD napisal/-a:ContiSportContact3 bo pomoje najboljša izbira, četudi ni 84V ampak 80V.
In potem, ko se avti ne peljejo tako kot bi se naj, je krivo kaj :)? Ali pa ko se dela "nepravične" primerjave med gumami (po možnosti z različnimi load indeksi)?
S tem se pa moram kar strinjat - ko sem na grobniku zlizal sprednje CSC3 87W, smo na RedBull Ringu hitro poiskali zamenjavo - Gregi je zrihtal CSC5 91 XL... zanj so CSC5 so slabše k CSC3, jaz sem tudi hitro ugotovil da so kr neki... medtem ko jih na UK forumih tolk hvalijo, da so superiorne v primerjavi s CSC3 in nevem kaj še vse :D Moj sklep je, da je tale nosilnost tisti krivec (sploh kar se turn-ina tiče) in zato naslednjič kupim CSC5 87W, pa poročam :)
Zadnjič spremenil Cr00k, dne 05 Feb 2013, 13:04, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Uporabniški avatar
MarcY
Prispevkov: 349
Pridružen: 13 Maj 2007, 16:54
Kraj: Stranice

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a MarcY »

Če rabiš gumo za vsak dan, kar pomeni dež, včasih malo bolj mrzlo, da so tihe in ne tulijo kot ne vem kaj (rs-r), da so udobne (razlika med npr f1 gds3 ter Sportmaxx RT je nenormalna v udobju (v prid RT seveda).

Ti priporočam da še daš na seznam Dunlop Sportmaxx RT, guma me je res presenetila v udobju in tišini ter kako je dobra v dežju. Za vsaki dan je to za mene super guma, pa tudi po eni sezoni ima še veliko profila pa se ne vozim počasi. BI jo dal v rang pilot sport 3. Z razliko da je v moji dimenziji bila ceneje 20-30e na kos. Ko dam gor Federal rs-r imam občutek kot da sem v avijonu, pa poleti se z obema da hitro peljat, edino pač občutek na volanu je v prid rs-r.

Drugače pa jaz bi se odločil za pilot sport 3, če ti ne odgovarja Dunlop.

Aja pa da še povem svoj občutek o rs-r. Za na progo ne rečem so ok, oziroma isti k**** ko vse ostale ko sem vozil do sedaj. Za po cesti pa ni šans da jo imam. Pa na Racelandu mi je kljub camber vijakom in negativnemu naklonu pojedlo zunanji rob, medtem prejšne s03 in podobne še imajo rob tako kot treba.
Sem pričakoval več od gum po opisih na forumih, vozil pa sem se z njimi enako kot z 10 let starimi s03 :D
Uporabniški avatar
schkorc
Prispevkov: 1096
Pridružen: 11 Dec 2003, 13:54
Kraj: Prebold

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a schkorc »

@mloncar: Za "SMS-e" imam telefon :D...

Ampak ti kupuješ navadne gume (sploh nič posebne, niti drage) pri katerih je med njimi razlika v ceni zelo mala. Če kupuješ dolgoročno potem Michelin, če kupuješ za kratek rok (kar v bistvu ne), potem kupi nekaj cenejšega (ampak ne vem zakaj bi ti šparal na 50€?).

Glede na to, da si jih že kar precej črtal iz seznama (tistih potencialno boljših gum), ti tako ali tako ostane še samo Michelin. Zakaj si črtal RE050A?
Kaj pa Ventus S1 EVO, ki je sploh nisi dal na seznam, s cca 300€ bi bile "ugodne", če že morajo biti...

@MarcY: Žal SportMaxx RT kolikor vem, ne obstaja v tej dimenziji... Res pa ni slaba guma (tudi kljub Grobniku sem se lahko še vedno vozil normalno po cesti, za razliko od RS-R).
Drugače pa končno nekdo, ki zna "objektivno" skritizitati 595RS-R :)... Čeprav ne moreš pa reči, da ni hitra (v primerjavi s klasičnimi ne-SS gumami).

@Cr00k: Veš kakšna je šele razlika v nosilnosti gum pri recimo Kangooju ali Traficu s povišano nosilnostjo :D?

LP, Primož
Avtoslalom? Več na www.amd-sempeter.si
melonca'r
Prispevkov: 1801
Pridružen: 04 Nov 2004, 16:37
Kraj: Celje

Re: Letne pnevmatike

Odgovor Napisal/-a melonca'r »

V bistvu se odločam med RE050A in PS3..

Na Alfi sem imel Hankook V12 evo.. ..nove so bile kar dobre (v vseh pogojih), ko sem jih malo obrabil so "držale" precej, precej malo. Sicer je ta guma res en razred nižje kot S1 EVO, a je vseeno nisem uvrstil v ožji seznam.
Odgovori