Snežne verige

Vse ostale teme
Uporabniški avatar
schik
Prispevkov: 2728
Pridružen: 03 Apr 2008, 14:15
Kraj: Črnomelj

Odgovor Napisal/-a schik »

Itak da pomaga. Eden izmed testov zimskih gum je tudi test na ledu. Rezultati letnih gum so primerljivi kot če bi se vozil po feltni.
Uporabniški avatar
MuRiCi
Prispevkov: 812
Pridružen: 20 Jun 2007, 11:17
Kraj: Kärnten

Odgovor Napisal/-a MuRiCi »

Zaradi vprašanja Zanima me pa sledeče, kje bi se dalo kupiti snežne verige dimenzije 195/40/17? boste sedaj odkrili kaj?Pač človek nebo kupo zimskih gum,njegov problem, ;) zato sprašuje kje naj dobi ketne!Nekateri tu mu pa nabijate z moralci........ :twisted: :twisted:
Uporabniški avatar
5 GTT
Prispevkov: 597
Pridružen: 13 Dec 2007, 21:55
Kraj: Hrpelje

Odgovor Napisal/-a 5 GTT »

Ja ma res ej- MuRiCi ima čist prav :D
*************************************
Deli R5/GT turbo- 041687548
*************************************
Fantocci
Prispevkov: 164
Pridružen: 05 Dec 2007, 17:51

Odgovor Napisal/-a Fantocci »

Nima čist prav, ker se oni šparovni tip ne bo vozil z letnimi sam samcat po svoji privat cesti, ampak na javnih, kjer peš hodijo ob cesti lahko tudi naši otroci (nekateri jih imamo).
Tako da, opozorila niso brez veze.
Uporabniški avatar
Waxxx
Prispevkov: 1735
Pridružen: 06 Jan 2006, 20:10
Kraj: Velenje

Odgovor Napisal/-a Waxxx »

Lahek in močn avto na letnih gumah sred zime...
Slika
Uporabniški avatar
Spidojc
Prispevkov: 809
Pridružen: 24 Mar 2008, 21:46

Odgovor Napisal/-a Spidojc »

kva jamrate, človk že zase ve kaj rab pozimi,drugač so pa zdele nejlepši časi za letne gume, gre tko luštn na pošrek 8)
Slika
Uporabniški avatar
5 GTT
Prispevkov: 597
Pridružen: 13 Dec 2007, 21:55
Kraj: Hrpelje

Odgovor Napisal/-a 5 GTT »

Fantocci napisal/-a:Nima čist prav, ker se oni šparovni tip ne bo vozil z letnimi sam samcat po svoji privat cesti, ampak na javnih, kjer peš hodijo ob cesti lahko tudi naši otroci (nekateri jih imamo).
Tako da, opozorila niso brez veze.
poglej po zakonu je tudi ta opcija- torej je zadovoljiva :wink: Jaz na vem za njega, vem zase. Jaz tudi ne bom dajal in nikoli jih še nisem zimskih gum na mojega. Za prevozit tistih 50km na teden vozim pač bolj pazljivo in je to to! Al bi po tvojem jaz mogu 10let vozit ene zimske gume da bi jih znucal??? Moji ki se bolj vozi ji pač dam gor zimske gume in da je bolj varna, jaz se pa lih tako pripeljem varno z mojimi letnimi :twisted:

Tema je pa bila o tem kje dobit snežne verige, ne pa o tem kaj je bolj varno, kdo špara na gumah, kdo ima otroke ali ne itd. :twisted:
*************************************
Deli R5/GT turbo- 041687548
*************************************
Pancho
Prispevkov: 719
Pridružen: 15 Avg 2006, 10:51
Kraj: Obala

Odgovor Napisal/-a Pancho »

Ker očitno nekateri ne mislite odrasti in se boste celo življenje (tako kaže) obnašali kot osnovnošolci na začetku pubertete, bom temo malček zaklenil. Sej lahko, a ne?!

Edit: pa da vidimo, če ste se ohladili, ker sem obljubil, da bom samo malček zaklenil.
Uporabniški avatar
tehnoland
Prispevkov: 223
Pridružen: 17 Jan 2015, 01:39

Re: Snežne verige

Odgovor Napisal/-a tehnoland »

bom pisal kar sem ker je že tema odprta za snežne verige

imam zimske pnevmatike 185/65/R15 ter letne 195/55/R16

ko grem na withcar.si vidim da bi za zimske rabil oznako KJ 70, za letne pa KJ 80. a je res taka bistvena razlika ali kako? po mojem mnenju bi zaradi tistih 5mm vseeno lahko vzel KJ 70, da jih lahko koristim tudi na letnih.

bom pa tokrat prvič nabavil verige pa še to bolj iz preventive da me ne preseneti sneg ko bo menjan komplet.
Uporabniški avatar
furi
Prispevkov: 673
Pridružen: 26 Jan 2012, 16:06

Re: Snežne verige

Odgovor Napisal/-a furi »

Gor bojo načeloma šle, ampak za organe pregona pa, če na oznaki ni dotična mera napisana, je kot, da jih nimaš.
Uporabniški avatar
tehnoland
Prispevkov: 223
Pridružen: 17 Jan 2015, 01:39

Re: Snežne verige

Odgovor Napisal/-a tehnoland »

sem dobil odgovor da bi potem moral vzeti KJ 80 ampak bi moral bolj zategnit.

sem malo pogledal dalje in našel te https://www.mimovrste.com/snezne-verige ... jeklene-90" onclick="window.open(this.href);return false;
sem pa videl da so tudi 12mm in me zanima v čem je razlika med debelino? pri 12mm piše da so primerne za daljše vožnje in me zanima kako je z vibracijami pri krajših vožnjah. razlika v ceni je 4 eur kar ni veliko.

podpirajo pa obe dimenziji gum ki ju imam zato potem raje kaj takega.
Uporabniški avatar
bliki
Prispevkov: 116
Pridružen: 04 Avg 2016, 09:40

Re: Snežne verige

Odgovor Napisal/-a bliki »

Razlika v obsegu je 4mm ? To bi pa zmogle vse verige, ki imajo kaj prilagoditve
Odgovori