xsenon

Vse ostale teme
Uporabniški avatar
king_m
Prispevkov: 185
Pridružen: 27 Jan 2004, 21:54
Kraj: Kacenberg

Odgovor Napisal/-a king_m »

86-4PJ napisal/-a:p.s. a je mev ta tvoj frend leco ? al je kar brez lece notr podturil xenon kit ?
brez lece, pa se star mondeo... zato tud ni mogu rect, da ma original :lol:
Uporabniški avatar
mirko_vr6
Prispevkov: 15
Pridružen: 04 Sep 2007, 13:22
Kraj: Vuzenica

Odgovor Napisal/-a mirko_vr6 »

Jaz imam instaliran xenox u meglenke pa se vidi na puno, edino ne smem uzgat ko gre murija
Uporabniški avatar
revier
Prispevkov: 412
Pridružen: 06 Nov 2012, 10:47

Re: xsenon

Odgovor Napisal/-a revier »

Vem da je tema že zelo stara, ampak si jo bom malo sposodil in upal na odgovore. Lastim si Megana II kateri ima ksenon luči (original seveda) vendar se mi zdi da mi leva ksenon luč sveti preveč v levo stran, tudi ko luči v temi usmerim v steno se mi zdi da ni pravilnega loma, se da kaj postoriti? Je možno da je ksenonka že precej predihana oz. že malo zmatrana?
Uporabniški avatar
zigs
Prispevkov: 175
Pridružen: 20 Apr 2010, 18:54

Re: xsenon

Odgovor Napisal/-a zigs »

Na luci mas 2 torx sraufa, en je za nastavljat gor in dol, tadrug je pa zato kar ti rabs, levo desno, zarnica pomoje kle nima nobene veze, ko bo zarnica zanic ti nebo skor nc svetl.
Uporabniški avatar
revier
Prispevkov: 412
Pridružen: 06 Nov 2012, 10:47

Re: xsenon

Odgovor Napisal/-a revier »

Najlepša hvala zigon :) sedaj sveti veliko bolje in v pravo smer
Uporabniški avatar
revier
Prispevkov: 412
Pridružen: 06 Nov 2012, 10:47

Re: xsenon

Odgovor Napisal/-a revier »

Spet rabim nasvet, rakom je šla živžgat desna ksenon žarnica (megane II) če prav vem, ker imam lečo moram nabavit ksenon žarnico tipa D2S, pa me sedaj zanima katere temperature ksenon mi priporočate, sedaj mislim da imam BARVO 8000K in mi sveti zelo modro, po temni predvsem mokri cesti ponoči niso dobre za vožnjo, saj se mi zdi da ne svetijo tako dobro, medtem ko je sneg oz bela cesta ali okolje pa svetijo nenormalno hudo. Rad bi bolj belo oz rumeno svetlobo, da bi dobro osvetlila žarnica tudi mokro cesto, pa me zanima katere barve ksenon naj vzamem, sem slišal da so 4300K in 6000K zelo vredu, pa me zanima vaše mnenje, katero izmed teh dveh mi priporočate.
Uporabniški avatar
matey18
Prispevkov: 415
Pridružen: 20 Nov 2007, 22:22
Kraj: kranj

Re: xsenon

Odgovor Napisal/-a matey18 »

Jst ti priporočam 5000K ce jo bos kje dobil drugače pa za najbolso vidljivost 4300K
Uporabniški avatar
revier
Prispevkov: 412
Pridružen: 06 Nov 2012, 10:47

Re: xsenon

Odgovor Napisal/-a revier »

Evo danes sem sprobal zadevo z novo ksenon žarnico in očitno je šel balast, pa me sedaj zanima ali bo nek npr. boschev balast enako dober kot ta original od valeota? Oz. če kdo ve za kakšen dober balast naj mi prosim pove.
Uporabniški avatar
revier
Prispevkov: 412
Pridružen: 06 Nov 2012, 10:47

Re: xsenon

Odgovor Napisal/-a revier »

Ima kdo kakšno idejo kako sedaj ko sem namestil novi balast, usposobiti samodejno nastavljanje višine žarometa? sedaj mi ne deluje več in zgleda zelo čudno ko se leva luč samodejno nastavlja desna pa ne.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: xsenon

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Sicer nimam nekaj izkušenj s ksenonom, ampak... Glede na to, da ti ne dela ne regulacija in ne žarnica oz. balast - si preveril kable in konektorje? Ker mi je čudno, da bi oboje crknilo razen, če je mogoče vezana regulacija na balast.
Uporabniški avatar
revier
Prispevkov: 412
Pridružen: 06 Nov 2012, 10:47

Re: xsenon

Odgovor Napisal/-a revier »

Ja regulacija je vezana na balast (tovarniško vgrajen) sedaj sem priklopil novi balast vendar regulacija nastavljanja višine snopa žarometa ne deluje, je pa zanimivo da imam na levi strani že tudi drugi balast pri katerem pa regulacija dela, se mi zdi da bi nekako moral speljati napajanje na stari balast da bi regulacija še delala, vendar tega ne bom šel delat preden mi kdo ne pove kaj in kko je za narest.
Uporabniški avatar
mihec999
Prispevkov: 191
Pridružen: 04 Nov 2010, 01:49

Re: xsenon

Odgovor Napisal/-a mihec999 »

Na laguni 2 ph 2 letnik 2007 mi je pregorela ksenonska žarnica in me zanima kakšne žarnice pašejo na ta avto, tukaj po forumu berem da bi naj bile pravilne d2s ampak v navodilih za uporabo piše da bi naj bile pravilne d2r in na servisu so mi tudi zatrdili da bi naj bile d2r, saj naj bi bile d2s za bi-ksenon z zrcalom. Zdaj pa kakšne žarnice naj kupim, kaj priporočate? :D
Renault Laguna ll phase ll 2.0 dCi - ni več
Audi A5 Sportback
Uporabniški avatar
zakumi
Prispevkov: 1431
Pridružen: 29 Sep 2012, 17:23
Kraj: Črnomelj

Re: xsenon

Odgovor Napisal/-a zakumi »

Preberi oznako na zarnici. :)
Slika
všeč so mi dekleta,ki vedo bočno parkirat
Uporabniški avatar
mihec999
Prispevkov: 191
Pridružen: 04 Nov 2010, 01:49

Re: xsenon

Odgovor Napisal/-a mihec999 »

Ja sem vzel žarnice ven in so notri d2s, tako da bom potem take kupil. :)
Renault Laguna ll phase ll 2.0 dCi - ni več
Audi A5 Sportback
Uporabniški avatar
barossa45
Prispevkov: 73
Pridružen: 21 Jan 2009, 11:07

Re: xsenon

Odgovor Napisal/-a barossa45 »

Če imaš lečo potem je d2s, tastare lagune ko niso imele leče so pa d2r :)
Odgovori