Renault Megane III - 2009

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Renault Megane III - 2009

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Jaz bi še en člen dodal tuki... "Uporaba zadnjih meglenk je obvezna, ko se ti za rit prilima mulc v fotrovem bmwju 316" :lol:
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
UrosJ
Prispevkov: 1302
Pridružen: 02 Mar 2010, 19:25
Kraj: M. Sobota

Re: Renault Megane III - 2009

Odgovor Napisal/-a UrosJ »

IcEm4n napisal/-a:Kdo pa sploh še meglenke uporablja razen tistih bizgecev ki pri drugih vidijo "meglenke" (dnevne luči), pa ne smejo bit slabši od njih in jih potem tud oni vključijo?

Jaz jih v megli uporabljam zarad varnosti sebe, da te drugi vidijo. Nevem kdo je rekel da se z meglenkami kaj bolje vidi???? Meglenke svetijo spodaj in to pod meglo, par metrov pred avto.


Jurko to kar ti delaš tistim ki vozijo z meglenkami ko ni megle , delam tud sam, ker mi gre na jetra. Bemti če bi imel še 2 reflektorja spredaj bi jih verjetno prižgal.
Pa ne se kregat zarad tega, ni vredno.
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane III - 2009

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

To, da si bolj viden ostalim, se definitivno strinjam, ampak sej dovolj svetijo tudi te dnevne LED luči (zato mi pri navadnem zaradi kombinacije obeh sprednji del ni všeč; podobno pri GT line kolekcija 2012) - sicer pri vklopljenih zasenčenih luči nekoliko manj, ampak še vseeno dovolj dobro (vsaj pri drugih avtih). Imaš precej avtov, kjer dnevne led luči "zamenjujejo" meglenke - tudi pri Renaultu. ;)

Sicer je pa poleg uporabe meglenk še dosti drugih idiotizmov, ki jih počnejo vozniki, ampak to je že za kako drugo temo.
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
djordjevic
Prispevkov: 799
Pridružen: 06 Apr 2008, 21:54
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Renault Megane III - 2009

Odgovor Napisal/-a djordjevic »

Ko smo ravno pri dnevnih - ne vem, če sem sam pri tem razmišljanju, ampak naravnost debilno se mi zdi, da je evropska komisija sforsirala tak predpis; kao zaradi večje ekološke ozaveščenosti jadajada bruh. Če so že tako zelo zaskrbljeni za okolje, bi lahko, glede na to, da so vsaj pri čisto tanovih avtih dnevne luči itak večinoma led, poskrbeli še za to, da bi pri dnevnih lučih goreli tudi ekvivalentih sprednjih ledic v zadnjih lučeh. Ničkolikrat sem že doživel, da je čez dan padla vidljivost, tipala v teh avtih pa tega niso zaznala in avto brez prižganih zadnjih luči preprosto ni bil tako viden - sploh pa je to problem, ker smo se luči navadili tudi podnevi. Se spomnim, ko sem pred leti vozil po Srbiji, so me na koncu dneva prav bolele oči, ker si avto brez prižganih luči lahko komot spregledal.
Indeed.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Megane III - 2009

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

in avto brez prižganih zadnjih luči preprosto ni bil tako viden - sploh pa je to problem, ker smo se luči navadili tudi podnevi. Se spomnim, ko sem pred leti vozil po Srbiji, so me na koncu dneva prav bolele oči, ker si avto brez prižganih luči lahko komot spregledal.
pojdi k okulistu, resno
če ne vidiš tonske gmote pleha na cesti, potem lahko vrneš izpit in hodiš peš in ko smo že pri tem, zakaj potem ne uzakonijo dnevnih luči na pešakih, ki so manj opazni kot naprimer tovornjak, če se že gre za varnost
vse skupaj je ena bedarija, nekdo se je spomnil da je fino in potem so vsi začeli kimati folk je pa itak trapast pa misli da je to potem res dobro, varno in koristno
bolj bi rekel da so jih uzakonili zaradi pritiska lobija proizvajalcev žarnic in ledic ker se je poraba le teh podeseterila, ampak to so teorije zarote ki jih pustimo za drugič

jaz vedno ko grem čez mejo takoj ugasnem luči in prav nič me ne moti da imajo tudi drugi ugasnjene,
pri poslabšani vidljivosti (dež, megla, ali drugo gnilo vreme) ter v tunelih ti pa itak zdrava pamet veli da prižgeš luči, če se že avto sam ne spomni, enako kot prižgeš žmigavec ko zavijaš....aja tega nihče več ne počne, ker je pretežko
skratka dnevne luči so ena neumna potuha, res da hitreje opaziš avto s prižganimi lučmi, ampak je potem težava ker slabše opažaš ostale stvari ob in na cesti, ki se ne svetijo, naprimer kmeta s samokolnico, živali, skale, otroke in tako pridemo do ugotovitve, da je uporaba dnevnih luči v prometu nevarnješa, če gledaš celotno sliko
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
djordjevic
Prispevkov: 799
Pridružen: 06 Apr 2008, 21:54
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Renault Megane III - 2009

Odgovor Napisal/-a djordjevic »

Daj, ne serji. Spomni se bivše Slovenike, ko še ni bila dvopasovna avtocesta, in prometnih, ki so se v začetku 90. tam dogajale _redno_. Najbolj so ga najebali vozniki tistih antracit metalik renault petk, ki so jih poleti ob žgečem asfaltu na daleč ljudje komot spregledali. Rezultat? En kup čelnih trčenj, ko je folk prehiteval v škarjice, misleč, da je naprej fraj. Luči podnevi so definitivno pripomogle k varnosti in manj hudim prometnim nesreča, pa se zaradi mene na trepalnice vržeš. Vsekakor pa so najbolj pomembne v obdobju, ko sonce že zaide, ni pa še čiste teme. In ne, ne rabiš bit fakin slaboviden, da kakega temnejšega avta ne opaziš, dokler ni že skoraj prepozno. Kar pa se tiče tega, da ljudje ne vklopijo luči - folk je v povprečju zabit. Če je tebi življenje tako malo vredno, da ga rade volje polagaš v roke idiotov - go fucking ahead. Jaz na to rečem, ne, hvala.
Indeed.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: Renault Megane III - 2009

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

tudi če je šel nasproti oranžen tovornjak so prehiteavli v škarjice, to nima veze s tem, da kdo ni koga videl, ampak samo z neumnostjo šoferjev
Vsekakor pa so najbolj pomembne v obdobju, ko sonce že zaide, ni pa še čiste teme.
ja saj učijo v avtošoli da se takrat luči prižge, vsaj včasih so, glede na količino butljev na cesti bi rekel da zdaj bolj malo učijo in več kasirajo

če bi me prižgane luči reševale pred idioti bi jih rade volje prižgal, sampak se mi redno dogaja da mi ponoči pri prižganih dolgih lučeh pripeljejo nasproti po mojem pasu, se zaletavajo v rit, ob prižganih lučeh in zavornih lučeh, tako ta tistih par dnevnih ledic ob 12h na sončen dan ne reši ničesar, so samo pesek v oči
težava je v neodgovornih voznikih
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Renault Megane III - 2009

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Ok oba mata dobre argumente zdej pa mir :lol: .

Jaz najraje vidim da imajo vsi vedno prižgane luči pa je to to. Sploh ti pride prav ob kakih ogledalih na križiščih ali nepreglednih ovinkih postavljena (če kdo pozna vas Kotredež in ogledalo, ki je tam...je nemogoče v ogledalu videti avto, vidiš lahko samo da se ti nekaj sveti, če ima prižgane luči).
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
Fuego 85
Prispevkov: 825
Pridružen: 20 Feb 2005, 15:23

Re: Renault Megane III - 2009

Odgovor Napisal/-a Fuego 85 »

Off topic :mrgreen:

Jst bom pa tko reku, vsak naj se zase briga, prilagodi hitrost razmeram, dobro gleda na cesto in bo se z malo predvidevanja prav lepo vse ok. Ce ti je pa usojena kaka bedarija, pa ne bodo pomagale prav nobene luci.

Kar se pa meglenk tice... Hecno koliko pritozevanja, kot da bi vam nasproti vozeci grozili z mitraljezom. Postavite se pred svoj avto, prizgite kratke luci in meglenke, pa si dobro oglejte situacijo. Svetijo skoraj enako, kaj sele da bi vas meglenke oslepile. Ce pa v kratke vstavite se kake fake xenon zarnice, ali celo xenon kit... Pa zadeva ze konkretno prekasa uboge osovrazene meglenke. A se ni torej brez veze razburjat? Osebno mi gredo se bol kot "meglenkarji" na k. drekaci, ki zaradi njih potem fasejo zivcnega...

Lp
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Renault Megane III - 2009

Odgovor Napisal/-a jurko »

V dežju in spranem asvaltu meglenk nimaš kej nucat, ker s tem samo še bol oslepiš nasproti vozečega.
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
revier
Prispevkov: 412
Pridružen: 06 Nov 2012, 10:47

Re: Renault Megane III - 2009

Odgovor Napisal/-a revier »

Meglenke so zakon v megli! meglenke ti res dobro osvetijo rob cestišča in vidiš kje pelješ, brez meglenk, si kot slepa kura... še nobene kratke luči mi ne osvetijo rob cestišča ob megli tako kot meglenke. In ja niso zastonj na avtomobilih meglenke!
Uporabniški avatar
Fuego 85
Prispevkov: 825
Pridružen: 20 Feb 2005, 15:23

Re: Renault Megane III - 2009

Odgovor Napisal/-a Fuego 85 »

jurko napisal/-a:V dežju in spranem asvaltu meglenk nimaš kej nucat, ker s tem samo še bol oslepiš nasproti vozečega.
Avtocesta ob 5h zjutraj? Kombi 130 kmh (ce se mudi seveda).. Rajs sm komplet razsvetljen k da mi nekdo k se napou spi pot zapre. Se posebi v dezju.. Skoda besed na kaksne nacine padalci uletavajo..

Revier, se podpisem. Ali pa lansko zimo ko so bili snezni metezi so tudi prav prisle, ob pocasni voznji vidis prou vsak kamen, vejo, ali katero drugo pizdarijo v snegu..

Lp
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: Renault Megane III - 2009

Odgovor Napisal/-a R5 »

Tisti ki pravi da meglenke nič ne koristijo ni še v megli vozil ali pa meglenk nima,sem vozil že v taki megli skozi gozd da sem ugasnil tudi kratke luči prižgane sem imel samo meglenke in pozicijske da se je kaj videlo čim sem prižgal kratke je bil občutek kot da je zid pred mano.
me pa tudi mene razjezijo vozniki z zadnimi meglenkami ko ni megle prve me ne motijo.
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: Renault Megane III - 2009

Odgovor Napisal/-a jurko »

No msilim da smo zadel bistvo meglenk. Takrat ko je taka megla, da se morš počas pelat in ti res osvetli use. Ne pa uni pacijenti ki jih uporabljajo kar mal tko za brezveze. Tle so seveda izjeme uni ki jih ugasnejo, ko prideš na sprot.
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Renault Megane III - 2009

Odgovor Napisal/-a drhouse »

A Leon pa je potolkel Megana na Ringu? :(
Odgovori