Renault Megane IV 2016

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Romancek1
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 Avg 2017, 13:16

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Romancek1 »

Končno so mi zamenjali R-link 2 z novim. Gor je sedaj verzija 7.024.166, pa tudi navigacija se je posodobila na 2018.06. Na zamenjavo sem čakal od 16.04.2019, ko so mi ga v delavnici pri nadgradnji iz verzije 2.2.19.300 v 7.0.. zafrknili.
Sedaj imam naloženo verzijo 7.0.24.166 in sem usposobil Android Auto in Apple Car Play :D .
terrancerob
Prispevkov: 1
Pridružen: 23 Jul 2019, 10:21

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a terrancerob »

Zdravo. Ali kdo ve o drugih podobnih aplikacijah, kot je Android Auto? Obiskal sem apknite in videl nekaj aplikacij, vendar ne vem, če so dobri ali ne.
replay
Prispevkov: 3
Pridružen: 05 Avg 2019, 17:59

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a replay »

robertp napisal/-a:Kakšna prometna obvestila? Za obvestila o zastojih in prometu moraš doplačati Live TomTom in dela super, brez pripomb.
Se opravičujem, ker zamujam cca. pol leta, ampak hočeš rečt, da ti tole dela?Slika
kingo
Prispevkov: 67
Pridružen: 10 Jul 2010, 19:46

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a kingo »

Absolutno, res dobra zadeva. Jo pa moraš prej naročiti (in plačati)!
_____________
Renault Kadjar
1.6 TCE, 2017
Bose Edition
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a robertp »

Točno tako. Sedaj se imenuje TomTom live connectivity.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
replay
Prispevkov: 3
Pridružen: 05 Avg 2019, 17:59

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a replay »

ne razumem, zakaj bi moral plačat nekaj v sloveniji, kar mi brezplačno dela v Avstriji in italiji
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a robertp »

Zato ker ti v Avstriji in Nemčiji deluje TMC, to kar ti pa opisujeva je pa TomTom-ova storitev, ki je neprimerno boljša. Sicer ps ko ti poteče naročnina na Digital services ti ne bo delalo nič... Takrat boš lahko oz. to moral kupiti v skupnem paketu...
Sicer pa kakor hočeš. TMC na Hrvaškem in v Sloveniji ne dela, s to storitvijo pa že ko zapelejm iz garaže vem kako gost promet je na AC in kje naj grem.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
replay
Prispevkov: 3
Pridružen: 05 Avg 2019, 17:59

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a replay »

Iskreno se zahvaljujem za odgovor (to je to, kar sem hotel prebrat), ampak čeprav mi je potekla naročnina pred letom in pol, mi v Italiji to še vedno deluje - mogoče mi lahko razložiš še zakaj je TomTomova aplikacija boljša od TMC. Hvala še enkrat :)
SlikaSlika
Romancek1
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 Avg 2017, 13:16

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Romancek1 »

Tudi jaz menim, da je ta TOMTOM odlična zadeva. Jaz sem podaljšal za 3 leta in dobil za malo manj kot 90 € ta digital paket. Vsako jutro, ko prižgem avto v navigacijo vtipkam delo (služba) in vem koliko bom zamudil oz. ali naj izberem kako vzporedno cesto. Enako velja za pot domov. Je pa zadeva zelo natančna.
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

A Android Auta nimate? Ker Google Maps kaže isto in zelo zanesljivo. Je pa zastonj.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Dobro, da imam avto še iz časov, ko ti ni bilo treba plačevati za storitve, ki si jih že kupil. TMC mi dela perfektno v Avstriji, Nemčiji in Franciji (drugje še nisem bil), po Sloveniji pa zadošča TA na radiu. Ne rabim plačevat proizvajalcu avtomobila, da mi pove, da bom naletel na kolono, ko je rush-hour. To je pač logično.

Torej na kratko, glede na to, da že tako ali tako plačaš za neko dodatno opremo, ki si jo želel, se mi zdi idiotsko, da bi potem moral plačevati še naprej, zato da lahko to dodatno opremo, ki si jo že kupil, sploh uporabljaš.

@Sport Driver je dal lep primer, kako zastonj priti skozi vse to. Če pa nimaš Android avta, greš pa v Kik in za 4€ kupiš držalo za telefon, pa je problem rešen.

Jaz pa imam varianto ki ni zastonj, ni pa draga. Že dolgo sem imel Sygic offline navigacijo na telefonu. Pol je bla pa par mesecev nazaj akcija in sem dobil za 17€ doživljenske posodobitve in obvestila o prometu. Pa fajn je ker si pač dol potegneš mape in ne rabiš stalno porabljati mobilnih podatkov. Raje to, kot pa da Renaultu plačujem 90€ vsake tri leta za uporabo že kupljene dodatne opreme.
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a robertp »

S to razliko da imam jaz na Renaultu up-to-date karte na tovarniški navigaciji (Here 2019.2) ti si pa moraš pomagati z dodatno napravo. In če be bi bilo akcije bi te prišla enaka storitev dokaj podoben denar. Tako da ne pametuj. TMC je v zatonu z uvedbo DAB se tudi opušča klasičen FM sprejem/oddaja na katerem temelji TMC. Telefon pa uporablja data kanal za sorejem prometnih informacih. In ta data kanal ti lepo mesečno plačuješ ponudniku, domnevam da več kot 30€/leto oz 2.5€/mesec. Tako da če že pametiš vsaj ne izkrivljaj dejstev.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Prav si prebral, da je bila akcija za 17€. Drugače je ta storitev 99.99€. In nikoli niti pomislil ne bi, da bi plačal 100€ za prometne info po Sloveniji. Nekateri pa očitno to delate. Govorim za Slovenijo, ker za tujino (A, D, F) imam jaz zastonj TMC, medtem ko ga ti nimaš.

Si pa dve slabe tolažbe izjavil.

Prva tolažba je za neki data kanal. Nimam pojma o čem govoriš, se mi pa ne pozna na položnici ali imam navigacijo s prometnimi informacijami ali ne, kar je edino važno. Torej ni stroškov in ne vem kaj nakladaš.

Druga tolažba pa za "opuščanje FM signala na katerem temelji TMC". Daj lepo te prosim. Verjetno res opuščajo, ampak ne bo opuščen še ziher 20 let, halo... Če se ti pa fajn zdi, da opuščajo storitve, ki so zastonj, in rinejo v ospredje plačljive storitve, pol pa kar denarnico ven pa plačuj.
1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Se kaj ve, pride tole tudi do Renaulta ali je rezervirano samo za Mercedes?
https://www.motor1.com/news/365763/merc ... -revealed/
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
benfr1
Prispevkov: 490
Pridružen: 20 Nov 2008, 22:06
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a benfr1 »

IcEm4n napisal/-a:Se kaj ve, pride tole tudi do Renaulta ali je rezervirano samo za Mercedes?
https://www.motor1.com/news/365763/merc ... -revealed/
Zanimivo...
Renault gre pa na 1.6 atmosferca za PHEV - za Captur II

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
The only thing constant in life is change.
Francois de la Rochefoucauld

Renault Laguna Coupe Monaco GP
Odgovori