Renault Megane IV 2016

Novice iz sveta Renault
Odgovori
n3m0
Prispevkov: 36
Pridružen: 17 Feb 2015, 13:30

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a n3m0 »

Pozdravljeni.
Imam megana grandtour z sanmi na strehi in bi rad nabavil prtljažnik, pa ne vem, na kaj moram biti pozoren in kakšen je sploh primeren za moj avto.
Hvala za pomoč.

Poslano z mojega VOG-L29 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a robertp »

Za Kadjarja sem nabavil na eBayu Menabo. Mislim da imava enak tip sank intisto kar je občasno v Lidl/Hofer ne paše. Sem fizično preveril.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Romancek1
Prispevkov: 37
Pridružen: 20 Avg 2017, 13:16

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Romancek1 »

A to bi kupil original Alu prečne strešne nosilce? Koda artikla je 8201633783. Jaz jih imam in so OK. Cena žal visoka, okoli 180,00 €.
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a robertp »

Ne, Menabo. 80EUR v spletni trgovini. Lahko poiščem nakup...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Eno vprašanje za vse tiste, ki imate doplačilo 18' col feltne na meganu in če imate Contisportcontact 5 gume. Kako se vam zdijo vaše gume? Pri meni so sedaj po vročini izredno mehke in avto kar plava čez ovinke, pravtako je volan izredno neodziven in lahak. Zvečer ko se shladi je precej boljše in bi reku skoraj normalno, ampak še zmerj mehko.

Berem po internetu, da so nasplošno te gume zelo mehke in neodzivne zaradi mehke bočnice (ne vem zakaj je potem v imenu "sport"). Uglavnem, te gume dobesedno kazijo vtis avta, ker ko se ga odpeljal iz avtohiše je blo vse super in zakon, ker je bilo hladno in mokro. Sedaj ko se je začela ta vročina, se pa avto niha čez ovinke ko "pas na čamcu".
Mogoče so gume preveč nove, ne vem. DOT je 1119.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Romancek1 napisal/-a:A to bi kupil original Alu prečne strešne nosilce? Koda artikla je 8201633783. Jaz jih imam in so OK. Cena žal visoka, okoli 180,00 €.
Jaz imam tudi original, kaj tebi zvizgajo ali so tiho med vožnjo?

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a robertp »

ClioOwner napisal/-a:Eno vprašanje za vse tiste, ki imate doplačilo 18' col feltne na meganu in če imate Contisportcontact 5 gume. Kako se vam zdijo vaše gume? Pri meni so sedaj po vročini izredno mehke in avto kar plava čez ovinke, pravtako je volan izredno neodziven in lahak. Zvečer ko se shladi je precej boljše in bi reku skoraj normalno, ampak še zmerj mehko.

Berem po internetu, da so nasplošno te gume zelo mehke in neodzivne zaradi mehke bočnice (ne vem zakaj je potem v imenu "sport"). Uglavnem, te gume dobesedno kazijo vtis avta, ker ko se ga odpeljal iz avtohiše je blo vse super in zakon, ker je bilo hladno in mokro. Sedaj ko se je začela ta vročina, se pa avto niha čez ovinke ko "pas na čamcu".
Mogoče so gume preveč nove, ne vem. DOT je 1119.
Koliko imaš kilometrov prevoženih?
Kolikor berem po netu so nasplošno nezadovoljni z letnimi Conti gumami. Jaz sem jih imel 2x kot prvo vgradnjo (na Scenicu II in Kadjarju) in 3x sem jih kupil kot zamenjavo (prvič, zadnjič in nikdar več). Po 5kkm so začele postajati stopničaste in so tulile, nobena rotacija ni pomagala, niti ona, da se guma vrti v drugo smer... Precejšnja obraba (predvsem na zunanjih robovih), v mojem primeru se je morala najprej ogreti (kot da je dirkaška guma) nato je imela oprijem. Tudi na Kadjarju je 3 sezono (po 20kkm) že zelo zgonjena, profil je bil na meji, na robovih pobrana. Za razliko od zimske Conti, ki je ob enaki prevoženi kilometrini kot letna (gre v 4. sezono) še zmeraj vsaj 5.5-6mm profila, enakomerno obrabljena. Na Scenicu so bile 17 col, na Kadjarju 19 col.
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Vidim po forumih, da je folk imel velike probleme z neenakomerno obrabo in so sumili da so tovarniško slabo nastavili optiko. Pa temu ni bilo tako, je bila kr guma problem. Uglavnem gume so taka katastrofa, Nexen za 60€ definitivno boljši od teh -> preverjeno!

Imam cca 500km trenutno.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Meni je original spredaj pojedlo po notranji strani. Potem sem v garanciji dobil dve novi iste s tem da imajo sedaj oznako AO (original Audi) in tudi imajo precej večji varovalni rob kot so imele v prvi vgradnji.

Trenutno vidim precejšnjo porabo na prednjih gumah na zunanji strani. Opažam tudi precej hrupa. Verjetno ne bodo ne vem koliko kilometrov naredile.



Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Ta model gume je čisto zgrešen. Premium Contact 6 je neprimerno boljša guma za isti denar v malo prodaji. Ne vem zakaj rinejo contisportcontact 5 kot prvo vgradnjo, verjetno jo continental daje napol zastonj..

Sej da ne bo pomote, guma se drži kot klop, ampak filing v vožnji je totalno spužvast in nič kaj "SPORT" kot bi ime nakazovalo.
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Je kdo že zamenjal amortizerje ali kar koli drugega ker je avto škripal ob speljevanju (avtu dvigne prednji konec in takrat zaskripa) ali že ko ga z rokami pocingas?
To naj bi bila kar hiba pri meganih, talisman......

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
a_sist
Moderator
Prispevkov: 916
Pridružen: 24 Maj 2009, 20:21
Kraj: NM-Tolmin

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a a_sist »

Zakaj bi pa amortizer škripal?

Poslano z mojega SM-G960F z uporabo Tapatalk
Squealing tire is a happy tire :)
Uporabniški avatar
franko
Prispevkov: 709
Pridružen: 28 Jul 2009, 13:58
Kraj: dolenjske benetke

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a franko »

Verjetno ti zaskripa protiprasna zascita okoli amortizerja. Lahko jo poizkusis podmazati...
use se da sam če se če
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

To informacijo sem dobil na servisu ko so te zadeve že zamenjali, zdaj kaj je narobe pa kdo ve. Problem pa je ker je avto že ven iz tovarniške garancije in z mojimi kilometri 36k km se plača 50:50%. Skupna cena je 300€. Ne moremo pa biti sigurni ali je to sploh narobe. Problem je tudi ali se bo to čez 2 leti nazaj ponovilo!?

Naj bi pa se to kar dogajalo pri teh avtih, zato me zanima ali je to kdo že dejansko popravljal.

Poslano z mojega SNE-LX1 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

Od kdaj koštajo prednja amortizerja 300€? Kaj točno bi oni menjali to?
Odgovori