Renault Megane IV 2016

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Sport Driver napisal/-a:Pomoje odvisno. Če imaš dena, da lahko skširaš morda najbolje da se vzame čisto 5ko in kredit za eno leto in je.
Sem šel v salon preverit razliko med enim in drugim financiranjem (imam oba izračuna na papirjih). Paket Čista 5ka nekako ne odtehta višje cene (če se nisem pri številkah kaj zakalkuliral). Poleg tega pa tudi nisem preveč navdušen nad tem, da bi se avto servisiral na 25-30k km.
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Pa to če vzameš za eno leto? Glede servisov je pa tako, če v enem letu narediš več kot 15k km ti menjajo olje po prvem letu. Razen če so servisni intervali na 2 leti, potem pa morda ne.

Poslano z mojega Nexus 5X z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

V bistvu je tako. Če narediš več kot 15kkm v enem letu se ti naredi zamenjavo olja in mikro filtra. Če narediš do 15kkm pa se ti zamenja samo filter v prvem letu. Meni pa še vedno ostaja vprašanje zakaj ne bi zamenjal olja že po 3kkm kot je to bilo včasih

Poslano z mojega HUAWEI VNS-L21 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Glede Lizinga pa je tako jaz sem vzel samo 10k€ na 5let in če upoštevam da ga servisiram na servisu 5 let in plačujem sam servise sem skoraj na istem + jaz sem imel kasko plačan. Tako da sem se odločil za plačane servise. Če vzameš pa več Lizinga pa je bolje vzeti 3% financiranje brez servisov.

Poslano z mojega HUAWEI VNS-L21 z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Precej podobno varianto tudi sam planiram (mogoče le malenkost krajšo dobo odplačevanja in manjšo vsoto financiranja).
Letno pa delam vsaj 25k km, če so pa tisti 3 servisi (kolikor jih bom naredil "zastonj") vredni 819€ - toliko Renault ceni MyRevision za 1.5dci, pa naj vsak sam presodi. :)
Kaj pa je pri kasku vse vključeno (lahko tudi na ZS)?
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
matt79
Prispevkov: 491
Pridružen: 18 Feb 2008, 16:20

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a matt79 »

Moj avto je stal 20800€. Tako da sem vzel 9500€ Lizinga. Na tri leta je bil obrok precej večji. Seveda niso tisti servisi toliko vredni ampak lahko računaš da je menjava olja in filtra klime več kot 200€ kar je ZELO drago. Kasko je pa osnoven, niti AO+ nima. če hočeš polnega doplačaš še 240€. Pri zavarovalnici bi prišlo to med 600 do 700€.

Poslano z mojega HUAWEI VNS-L21 z uporabo Tapatalk
n3m0
Prispevkov: 36
Pridružen: 17 Feb 2015, 13:30

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a n3m0 »

Pozdravljeni.
Tudi sam si lastim megana bose edition.
Sem zelo navdušen.
Me pa zanima, ali se da kje naštimat, da ti kaže v kateri prestavi je avto. Pa tudi to, ali se da kje spreminjati videz avtoradija na r-linku?
Hvala za odgovore in lp.

Poslano z mojega SM-G928F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Verjetno samo pri EDC menjalniku piše v kateri prestavi je. Izgled radia pa mislim da se ne da spreminjat.
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Uporabniški avatar
oorosh
Moderator
Prispevkov: 1751
Pridružen: 16 Feb 2009, 12:32
Kraj: Akina

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a oorosh »

S službenim Meganom IV dci sem oz. smo prevozili že skoraj 10.000 km (od oktobra 2016), mojih par opažanj oz. napakic, ki me motijo:

-odtočni kanali pri prtljažnih vratih so poddimenzionirani, saj se ob odpiranju prtljažnih vrat po ali ob močnejšem dežju lahko skoraj stuširaš, ker gre za odtekanje velike količine vode, zadnjič sem po nočnem dežju zjutraj odprl prtljažnik in je voda tekla ven še kakšnih 30 sekund (!)

-odpiranje voznikovih vrat; vrata se težje odpirajo kot ostala, najbolj je tole opazno ko je zunaj topleje (15 stopinj ali več), občutek je tak, kot da bi se vrata prilepila na tesnilno gumo, od znotraj jih je potrebno kar malo butniti, da se odprejo

-cviljenje zavor, pri nižjih hitrosti zavore cvilijo kot da bi se ustavljal vlak in ne avto, na zimskih gumah je bilo še bolj intezivno kot na letnih, najbolj opazno pri hitrosti od 20 km/h do 0 oz. ustavitve

-bluetooth povezava s telefonom se včasih zgubi oz. prekine, pomaga edino brisanje naprave iz avtoradia in ponovna povezava, sem poskusil z Iphonom 5s, Samsungom A3 in A5, pa je povsod enako

-nabiranje kondenza pri zadnjih lučeh, se sicer pojavlja samo v zadnji desni luči, v levi pa ne

-glasno delovanje klimatske naprave oz. motorja med vklopljeno klimo, se ne pojavi vedno ampak le občasno, takrat je včasih prisoten tudi "čriček" v armaturni plošči, sliši se kot vibriranje plastike

-slabo delovanje šob za pranje prednjega stekla, do nekje 60 km/h še kar gre, kar je hitreje in na AC pa je skoraj nemogoče lepo oprati šipo, zadnjič sem moral iz 130 spustiti na 100 km/h in prati slabih 30 sekund, da je bil kakšen efekt

-ene dvakrat se mi je zgodilo, da se luči niso izklopile ob izhodu iz tunela, bil je lep in sončen dan, luči prižgane na AUTO, ob vstopu v tunel so se prižgale kratke (zasenčene), pri izhodu pa so gorele še slabih 10 minut, dokler se ni avta ugasnilo in spet prižgalo

To je zaenkrat to, seveda se bo ob prvem servisu na pooblaščencu, tole vse skupaj dalo urediti oz. pregledati.


Ampak zadnje lučke so pa hude!

Slika
HTWC Dual VVT-i inside

武士道
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Nisem vedel, da je Launch Control možen (s priklopom na tester seveda) tudi na avtih, ki niso GT oz. RS.
https://www.youtube.com/watch?v=hneq2JM3OXk" onclick="window.open(this.href);return false;
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a robertp »

Renault bo gotov... Ko se bo enkrat nekdo zares lotil tega, bo podobno kot na VAGu kjer odklepaš funkcije, ki ti jih drugače drago zaračunajo...
Sem prepričan, da bi se recimo na moji gajbici komot dalo aktivirat tako nadzor nad varnostno razdaljo kot AAC (ker imam tako kamero kot radar vgrajen...)
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Uporabniški avatar
jony_1
Prispevkov: 62
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:41

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a jony_1 »

Če ima slučajno kdo že novega megana grandtour. Zanima me koliko ste kaj zadovoljni s preglednostjo? So park senzorji zadaj dost?

LP
n3m0
Prispevkov: 36
Pridružen: 17 Feb 2015, 13:30

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a n3m0 »

Jaz ga imam in morem rečt, da so zenzorji dovolj. Ko pelješ vzvratno se ti prižge kamera in pa še ogledala uporabljaš in je to dovolj.
Je pa huda mašina in sem zelo zadovoljen z njim.


Slika

Poslano z mojega SM-G928F z uporabo Tapatalk
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Mi lahko kdo pomaga, s katerimi tipkami se da premikati po tem meniju (slika je simbolična)? Edino, kar mi prikazuje, je telefonski klic (ko je aktiven).
Slika
Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
skopusnik
Prispevkov: 2542
Pridružen: 09 Apr 2008, 14:36
Kraj: Novo mesto

Re: Renault Megane IV 2016

Odgovor Napisal/-a skopusnik »

Na desni strani volana nad OK imaš telefon, zraven pa 3 kvadratke - s slednjim.
The best place to watch a race is in the rear view mirror.
Odgovori