Initiale Paris kot znamka?

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Initiale Paris kot znamka?

Odgovor Napisal/-a jurre »

Uporabniški avatar
benfr1
Prispevkov: 490
Pridružen: 20 Nov 2008, 22:06
Kraj: Novo mesto

Re: nova znamka - initiale paris?

Odgovor Napisal/-a benfr1 »

o tem menda resno razmišljajo. Odločitev o tej znamki in o povratku Alpine naj bi padla do konca leta. Načrtujejo en ali dva avtomobila višjega razreda. Prvi model naj bi bil na osnovi Mercedesa E, prišel bi leta 2015. Upam da se odločijo za to, ker z Latitudom si samo kvarijo ugled. Me zanima kaj bo drugi model? Mogoče nova Laguna?
The only thing constant in life is change.
Francois de la Rochefoucauld

Renault Laguna Coupe Monaco GP
Uporabniški avatar
benfr1
Prispevkov: 490
Pridružen: 20 Nov 2008, 22:06
Kraj: Novo mesto

Re: nova znamka - initiale paris?

Odgovor Napisal/-a benfr1 »

Carlos Tavares je razkril, da je Renault opustil načrte za limuzino višjega razreda na osnovi Mercedesa razreda E. Pravijo, da ne bi imeli dobička, problem pa je tudi da jim je Mercedes ponudil platformo zdajšnega modela. Kmalu zatem ko bi Renaulta poslali na trg pa bi Mercedes predstavil nov model.

Tudi sam raje vidim, da opustijo te načrte kot pa da na trg pošljejo zastarel model. V 'svoji' hiši imajo Infinitija pa naj si tam sposodijo osnovo in pripadajočo tehnologijo....
Še vedno pa imajo v planu novo znamko Initial Paris.

source:
http://www.worldcarfans.com/11303125506 ... p---report" onclick="window.open(this.href);return false;
The only thing constant in life is change.
Francois de la Rochefoucauld

Renault Laguna Coupe Monaco GP
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: nova znamka - initiale paris?

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

http://www.worldcarfans.com/11303315594 ... paris-trim
Super, razumem jih za Clia ampak kaj so mislil z Espaceom. Avto je star 11 let oni pa se namesto da bi se ukvarjali z novo generacijo zaje****jo z nekimi prestižnimi izvedenkami.
Uporabniški avatar
benfr1
Prispevkov: 490
Pridružen: 20 Nov 2008, 22:06
Kraj: Novo mesto

Re: nova znamka - initiale paris?

Odgovor Napisal/-a benfr1 »

Sport Driver napisal/-a:http://www.worldcarfans.com/11303315594 ... paris-trim
Super, razumem jih za Clia ampak kaj so mislil z Espaceom. Avto je star 11 let oni pa se namesto da bi se ukvarjali z novo generacijo zaje****jo z nekimi prestižnimi izvedenkami.
Predvidevam, da je mišljeno za novo generacijo Espacea. Me pa zanima kakšen bo ta paket opreme, če bo res tako drugačen... oprema Initiale je včasih že obstajala (in mislim, da je še na voljo npr. v Franciji)
The only thing constant in life is change.
Francois de la Rochefoucauld

Renault Laguna Coupe Monaco GP
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: nova znamka - initiale paris?

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Ali ni novi Espace napovedan šele za 2015 pa še to morda kot velik SUV ?
Uporabniški avatar
benfr1
Prispevkov: 490
Pridružen: 20 Nov 2008, 22:06
Kraj: Novo mesto

Re: nova znamka - initiale paris?

Odgovor Napisal/-a benfr1 »

ja ne vem kdaj pride, enkrat piše 2014 drugič pa 2015 :D
kar se pa tiče SUV Espacea:
Renault's Senior Vice President of Product Planning, Tom Lane, also revealed the company is considering turning the Espace into a large crossover. Nothing has been decided as of yet, but Lane contends the large MPV market is shrinking and he "cannot imagine just redoing the current Espace."
http://www.worldcarfans.com/11303155522 ... sideration" onclick="window.open(this.href);return false;

dejstvo je, da se veliki enoprostorci ne dosegajo velikih prodajnih številk...

jaz upam, da se odločijo za podobno potezo kot Ford in ponudijo 2 verziji Espacea: Grand Espace + nekakšen tekmen Fordovem S-Maxu
Espacea kot SUV pa si ne morem predstavljat...
The only thing constant in life is change.
Francois de la Rochefoucauld

Renault Laguna Coupe Monaco GP
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: nova znamka - initiale paris?

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Da ne bom pacal teme o novem Espaceu bodo slike tukaj.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Avtomobili poganja motor dci130, pri katerem preizkušajo novo tehnologijo dveh turbin, zaradi katere je kar 90% vsega navora (400 Nm) na voljo že pri 1500 vrtljajih. Avtomobil je dolg 4,85 m ampak od trenutnega Grand Espacea lažji kar za 250 kg. Posebnost tega avtomobila je tudi odličen zvok, ki ga zagotavlja 7 Bose zvočnikov po avtomobilu, subwoofer v armaturi in 20 cm zvočnik v prtljažnih vratih.
Uporabniški avatar
benfr1
Prispevkov: 490
Pridružen: 20 Nov 2008, 22:06
Kraj: Novo mesto

Re: nova znamka - initiale paris?

Odgovor Napisal/-a benfr1 »

čuden avto :D
Zunaj mi je zanimiv in upam, da bo serijska različica zelo podobna. Niso pa odkrili nič novega. Vsaj mene močno spominja na koncept izpred parih let (osnovna silhueta)
Renault Ondelios
Slika

Notranjost mi je malo slabša, moti me predvsem velik zaslon in odsotnost ostalih gumbov. Res, da je to le konceptni avto, vendar upam, da se ne bodo poslužili enakega recepta kot Tesla pri modelu S (meni se zdi taka sredinska konzola nepraktična, še posebno med vožnjo)
Slika

Glede na to, da naj bi bil to premium model, bi serijskemu pripadali tudi kakšni tehnološki bombončki (nastavitev podvozja, aktivni tempomat....) in upam, da kaj delajo na tem...

Pri motorizaciji sem pričakoval malo večjo konjenico oziroma kakšnen hibridni sistem. Ondelios je imel 2,0 dCi in 2 20kW elektro motorja, ki sta omogočala 4x4 pogon. Glede na velikost avtomobila in dejstvom, da so enoprostorca zmešali s SUV-jem, bi moral biti v ponudbi tudi 4x4 pogon. Modularna platforma na kateri bo zgrajen novi Espace jim to omogoča. Me pa zanima kako velik (prostornina) je ta dCi 130 motor. Je to obstoječi 1,6 ali kaj novega?
Je pa navdušujoč podatek, da so ga povezali z EDC menjalnikom kljub 400 Nm navora. Upam, da kmalu 'ojačajo' Clia RS :D
The only thing constant in life is change.
Francois de la Rochefoucauld

Renault Laguna Coupe Monaco GP
Odgovori