VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Novice iz sveta Renault
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

imam par pripomb na pripombe :D
Držita se tudi slovenskega jezika
knjižna in pravilna slovenščina je za na poročila in osmi dan
enostavno zveni preveč nenaravno, da bi bilo prepričljivo,
tako da če je kakšna narečščina ali ljubljanščina vmes niti ne moti, drugače pa mislim da nista preveč domača, vsaj Sanel ki opravi večino govorjenja ne
mislim da je tako bolje, ker izpade bolj sproščeno
Na videu je videt precej prekrškov, ki sta jih naredila med testiranjem (kje med semafori v LJ se lahko pelješ več kot 80?)
pa recimo da je to montaža, lahko da sta na celovški, ali na obvoznici,
sem šel še enkrat gledat pa nisem zapazil kje točno se to dogodi :D
Prav tako ne iščita gumbov med vožnjo
torej gumbov na armaruri se ne sme pritiskati med vožnjo?
precej nerodno, ko je treba vklopiti naprimer tempomat, radio, klimo, utripalke, luči....
Zadnji "stunt" je sicer kul, samo tega se ne počne v mestu.
...ker se veverice na gradu tega bolj ustrašijo, kot tiste v gozdovih okrog ljubljane

bi se strinjal, če bi vlekla ročno sredi Slovenske, ob treh popoldan na prehodu za pešce, medtem ko imajo ti zeleno luč :mrgreen:


drugače pa se z večino nasvetov kar strinjam :wink:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Re: VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Odgovor Napisal/-a clio open »

@Legoless, vsekakor hvala na predlogih! S števcem je tako: nekaj merskih odstopanj je bilo, ker smo na posameznih kadrih uporabljali set drugih pnevmatik, kjer je prihajalo do merskih odstopanj z originalnimi - dogovor z Renaultom zavoljo obrabe pnevmatik. Zopet se ne spomnim kje je to že bilo... Če me razumeš :D Pa tudi zmontirat se da čuda :D Sem se pa pozanimal, pred objavo, kako in kaj s tem.

Vrjami pa, da je bilo med snemanjem vse skupaj videti izjemno dolgočasno. Veliko bolj adrenalinsko je bilo snamenje kamermana :lol:
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
Legoless
Prispevkov: 43
Pridružen: 10 Jun 2009, 12:16

Re: VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Odgovor Napisal/-a Legoless »

@Shusuglao jaz tudi :P
knjižna in pravilna slovenščina je za na poročila in osmi dan
enostavno zveni preveč nenaravno, da bi bilo prepričljivo,
tako da če je kakšna narečščina ali ljubljanščina vmes niti ne moti, drugače pa mislim da nista preveč domača, vsaj Sanel ki opravi večino govorjenja ne
mislim da je tako bolje, ker izpade bolj sproščeno
Sicer se strinjam, da Sanel govori lepo in sproščeno. Ljubljanščine pa res ne rabimo. Niso poročila, ampak če gledamo iz cele Slovenije, potem pač bi se lahko držali tudi tega. Lahko pa jaz začnem tudi narečno pisat tukaj po forumu. :P
pa recimo da je to montaža, lahko da sta na celovški, ali na obvoznici,
sem šel še enkrat gledat pa nisem zapazil kje točno se to dogodi :D
Nisem šel preverjat, kje sta kaj počela, niti koliko točno sta vozila. Le opozarjam. :)
torej gumbov na armaruri se ne sme pritiskati med vožnjo?
precej nerodno, ko je treba vklopiti naprimer tempomat, radio, klimo, utripalke, luči....
Noben ni rekel, da se jih ne sme pritiskat. ;) Samo, da se jih ne išče tako, da voznik glavo nagne in usmeri pogled pod sedež in ne na cesto, hehe. :)
...ker se veverice na gradu tega bolj ustrašijo, kot tiste v gozdovih okrog ljubljane

bi se strinjal, če bi vlekla ročno sredi Slovenske, ob treh popoldan na prehodu za pešce, medtem ko imajo ti zeleno luč :mrgreen:
Saj zato niti nisem se zelo pritoževal glede tega. Ampak glede na to, da je Twingo bil na Racelandu, sem prepričan, da bi lažje in varneje to izvedli tam :P

Nisem napisal posta zato, da bi koga šimfal, ampak zgolj dobronamerno opozoril ;) Ne bi rad, da bi ju ob kakšnem snemanju pričakala patrulja za vogalom. :)

Lp
Uporabniški avatar
UrbanD
Administrator
Prispevkov: 3702
Pridružen: 13 Mar 2008, 17:03
Kraj: Ljubljana

Re: VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Odgovor Napisal/-a UrbanD »

Od Jode Twingo, torej 2011 letnik, ima odstranjen resonator spredaj in na boxu za filter je odprta reža, ki je serijsko zaprta. Zato tok boljši zvok sploh skozi tunel 8)

Kar se komentarjev na komentarje tiče je pa tko... Veter je zvok pokvaril samo v enem posnetku, s katerim sem se ukvarjal 2h da je tak kot je, drugače se ne bi razumelo čisto nič. Prav tako še nekaj drugih, ki sem jih uspel popravit. Pač nismo mel "mačka" na mikrofonu.

Kar se tiče snemanja skozi mesta itd. se nikakor ne strinjam s tem, da naj ne snemamo po mestih... Ravno mestne "dogodivščine" dajejo celotnemu posnetku nek čar in tut kakšna akcijska "ročna" in kaj podobnega, ne škodi. Dokler se nobenga ne ogroža in dokler okoli mesta, kjer se take stvari izvajajo, stojijo trije člani ekipe, me čisto nič ne skrbi. Me pa preseneča da si se uspel "obesit" na dva, mogoče tri sekunde, kjer se dejansko vidi števec pa še to popolnoma zamegleno; ne pa na ostale dele filma.

Sem že velikokrat povedal pa bom še enkrat... Če se kdo smatra da lahko zadeve naredi boljše, naj izvoli!

Sam sem za tovrstna snemanja letos vrgel proč že preko 1000€ iz svojga žepa pa mamo glih o od opreme ki jo nucamo.
Clio II ph2 1.2 16V Billabong - sold
Clio II ph2 RS 172 - sold
Clio III ph1 RS 197 F1 Team - sold
Clio II ph2 RS 182 - sold
Clio IV ph2 RS Trophy - sold
Seat Leon Cupra ST 300 4drive - family car
Mitsubishi Lancer EVO VIII MR - weekend car
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

Sicer se strinjam, da Sanel govori lepo in sproščeno. Ljubljanščine pa res ne rabimo. Niso poročila, ampak če gledamo iz cele Slovenije, potem pač bi se lahko držali tudi tega. Lahko pa jaz začnem tudi narečno pisat tukaj po forumu. :P
ne vem če si tudi ti iz tam, ampak takega mnenja so praviloma samo severni sosedje slovenije, štajerci
nevem zakaj, najbrž so posredi kakšni kompleksi

meni so narečja ok, še več, celo zabavna so,
me nebi motilo če bi nekdo po štajersko, primorsko ali gorensko zavijal, edino pri korošcih in prekmurcih bi rabili podnapise, drugače pa, bolj pisano bolje

pač v tem primeru je ljubljanščina in tudi to je super 8)
bodo vsaj neljubljančani kakšno novo besedo slišali

lahko pa urbana prosimo da naredi podnapise ali slovarček na koncu če je tako nerazumljivo da se ne da gledati :mrgreen:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Re: VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Odgovor Napisal/-a clio open »

Znajo bit english subtitels :lol:
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
Legoless
Prispevkov: 43
Pridružen: 10 Jun 2009, 12:16

Re: VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Odgovor Napisal/-a Legoless »

Napisal sem konstruktivno kritiko. Sprejet jo je znal le clio open. Obljubim, da vas ne bom več mučil z mojimi komentarji.

Lp
Uporabniški avatar
Cr00k
Prispevkov: 903
Pridružen: 03 Avg 2010, 22:40
Kraj: Celovec

Re: VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Odgovor Napisal/-a Cr00k »

Legoless napisal/-a:Napisal sem konstruktivno kritiko. Sprejet jo je znal le clio open. Obljubim, da vas ne bom več mučil z mojimi komentarji.

Lp
Open 4 the president! :D

..aja, sj je že :)
Slika
Uporabniški avatar
Duli
Prispevkov: 2085
Pridružen: 24 Apr 2006, 17:44
Kraj: Novo mesto

Re: VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Odgovor Napisal/-a Duli »

Legoless napisal/-a:Napisal sem konstruktivno kritiko. Sprejet jo je znal le clio open. Obljubim, da vas ne bom več mučil z mojimi komentarji.

Lp
Se strinjam s teboj, tudi s tvojimi kritikami.

Usakmu je lahko jasno, da sta se vozila fino prehitro med semaforji, ker se števc lepo vidi, pa naj se to Urbanu zdi še kako kul, pač ni, isto ne ročna pa bočni skok čez tiste jame na koncu gor na gradu. Ker predpisi so le predpisi, če jih že kršite, se ni treba s tem hvaliti v videoposnetkih.
Clio Renault Sport 200 Cup Racing Blue
Uporabniški avatar
vepar
Prispevkov: 1277
Pridružen: 28 Avg 2004, 15:41
Kraj: nm

Re: VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Odgovor Napisal/-a vepar »

Duli napisal/-a:
Legoless napisal/-a:Napisal sem konstruktivno kritiko. Sprejet jo je znal le clio open. Obljubim, da vas ne bom več mučil z mojimi komentarji.

Lp
Se strinjam s teboj, tudi s tvojimi kritikami.

Usakmu je lahko jasno, da sta se vozila fino prehitro med semaforji, ker se števc lepo vidi, pa naj se to Urbanu zdi še kako kul, pač ni, isto ne ročna pa bočni skok čez tiste jame na koncu gor na gradu. Ker predpisi so le predpisi, če jih že kršite, se ni treba s tem hvaliti v videoposnetkih.

tisti zavoj z ročno na koncu je tudi mene zmotil... še en posnet dokaz da se testnega avta ne kupuje.
meni je pol manj avto vrglo v zrak pa sem zvil zadnji most takole... :roll:
vel satis 2.2dci privilege fahrer----hvalabogu nič več :D
Uporabniški avatar
clio open
Prispevkov: 3124
Pridružen: 13 Nov 2007, 10:40
Kraj: Ljubljana

Re: VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Odgovor Napisal/-a clio open »

To je bil zadnji, ponesrečen, poskus. Ostali so bili bolj civilizirani (oz. ostala dva), le da jaz v drugem Twingu nisem zategnil ročne. V tretjem poskusu je vozil lastnik.

Sicer je pa avtomobil iz press parkinga in je bil že po enem tednu butnjen - pri raznih novinarjih, ki znajo Renault le grajat, se pa okoli njega slinijo kot 40-letni devičniki. In mi vrjamte, da je bilo avtu pri drugih mnogo huje.

Celo vabim vas na ustvarjanje takega videa - razen parih sekund vsakega kadra, se avtomobil vozi počasi in zdolgočaseno. Imava pa naslednji avto že ta vikend - in ni Renault.

Moram pa priznat, da na števec nisem bil pozoren - usedel sem se iz Clia III (1.2 16V) v tole. In sem vozil po občutku - kar je pri tem precej več. Edini fail tu je, da je števec digitalen, sicer ga nihče ne bi videl.

Megan Trophy - denimo - je bil v naših rokah 2X; prvo večje ponucanje je doživel na Raclendu (ne bom govoril pri kom); ko smo ga videli nekaj mesecev za tem, je bil avto zjahan do amena. Da ne govorim o tem, kako zjahan je bil Grand Scenic. Zato dajte komentarje o uničevanju avtomobila zadržat zase...

Prosim upoštevajte, da so stvari namenoma zmontirane tako kot so...
Ne bi šv zdj peš u mesto, pa da mi plačaš taxi.
Uporabniški avatar
jurre
Prispevkov: 3049
Pridružen: 16 Avg 2005, 22:59
Kraj: Kranj

Re: VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Odgovor Napisal/-a jurre »

pohvale z moje strani za filmcke 8) skoda edino za tisti veter, ampak je tako vsak filmcek boljsi..
Uporabniški avatar
Kyrius
Prispevkov: 472
Pridružen: 14 Avg 2010, 14:00
Kraj: Wolfsberg

Re: VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Odgovor Napisal/-a Kyrius »

UrbanD napisal/-a: Veter je zvok pokvaril samo v enem posnetku, s katerim sem se ukvarjal 2h da je tak kot je, drugače se ne bi razumelo čisto nič.
Js bi pa lepo vprašu s katerim programjem si tako obdelu zajet zvok ? če ni skrivnost seveda ... se zahvaljujem že vnaprej :D
Uporabniški avatar
Renault fan
Prispevkov: 60
Pridružen: 07 Apr 2011, 19:18
Kraj: Slov. Bistrica, Celje,Polzela

Re: VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Odgovor Napisal/-a Renault fan »

Super avtek, ampak sam bi rajse imel cliota R.S. :)

in pohvale vodilnim seveda.
Renault Clio 1993 (ph1) 1.4 RT SOLD
Renault Megane II (ph 1) dci, 1.5 2005 SOLD
Renault Clio 2.0 16V RS ph 2000 (172)
Renault clio 2.0 16v RS2 ph3 2005 (182)
Uporabniški avatar
vran22
Prispevkov: 388
Pridružen: 28 Jan 2012, 13:29
Kraj: Prebold

Re: VOZILI SMO: Twingo R.S. cup

Odgovor Napisal/-a vran22 »

Men osebno uredu posneto. Mal da se tut pokaže kake napake pri renoju, recimo tisti skriti gumbek pod volanom.. Pa tut mal zmogljivosti twingeca :D UrbanD na koncu se mi zdi pa carsko izvedeno :)
R. Megane II ph1 1.9dci Privilige Lux :)
Odgovori