Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Novice iz sveta Renault
Odgovori
Uporabniški avatar
maxx
Prispevkov: 33
Pridružen: 21 Okt 2017, 12:48

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a maxx »

drhouse napisal/-a:Glih, ko smo pri "napakah"... Ima kdorkoli kakršenkoli info okrog 1.6dCi mašin? Renault jih je relativno hitro (4, 5 let?) in brez pompa umaknil oz. menjal za 1.7dCi. Je bil razlog res ekologija ali držijo govorice iz lokalnih uradnih servisov, da je 1.6dCi dejansko polomija od motorja ter, da je težav veliko? Govori se drugače ne nič, kar sem jih peljal (130 in 160 v Kadjar, Espace, Megane, Talisman) prav simpatičen motorček...
Imam oba; 1.6 dci (130) (v Nissanu qashqai J11) in 1.5 dci (v Meganu IV.) Osebno mi je 1.6 boljši. Je bolj uglajen, mirneje teče porabi pa približno enako (ob dejstvu, da ima več moči). 1.5 dci je delovni stroj ima bolj robat glas, mislim, da se je obdržal zaradi boljše prodaje (kot je ugotovil Robert) saj je cenovno bolj ugoden.

Za tiste, ki vozijo relacije po avtocesti vsekakor priporočam 1.6 dci, za neko normalno uporabo pa priporočam 1.5 dci. Kar se tiče morebitnih "napak" motorja.....v prvem imam prevoženih 125.000 v drugem 93.000 z nobenim nisem imel težav (kupljena oba nova).
Uporabniški avatar
ClioOwner
Prispevkov: 968
Pridružen: 20 Sep 2007, 19:27

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a ClioOwner »

130 hp variante so sigurno dobre, preverjena roba. Glede 160hp variant pa nimam pojma. Sigurno je bolj problematičn ker ima dve turbine in je bolj obremenjen.
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Ne vem, pač sprašujem :) Nimam uradnih informacij, imam pa info od mojega serviserja in par drugih kolegov, ki so jim mehaniki omenjali problematične 1.6 in, zanimivo, glih 150k km je bilo omenjanih.

Kar sem jih peljal, je bilo vse novo ali praktično novo in se je peljalo super, moje mnenje ostaja pozitivno. Mi pa je zanesljivost izjemno pomemben podatek, ker se počasi gleda za drugim avtom in lahko pride tudi 1.6dCi v igro...
Uporabniški avatar
Sport Driver
Prispevkov: 740
Pridružen: 28 Dec 2011, 10:28

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a Sport Driver »

Hauba napisal/-a:Pravkar prišel iz testne vožnje s Peugeot 508 (novim, seveda). Kdorkoli razmišlja o nakupu Talismana... Pejte še vi na testno, boste hit spremenil mnenje. Za par razredov je 508 boljši v vseh pogledih. Udobje, menjalnik, izgled, kvaliteta, itd.

To so besede težkega Citroenovca, ki bi raje vozil Lado kot Peugeota... Ampak tale 508 je bil pa res adijo pamet. Tako da odmislite Talismana ;)
Pa nič se ne vidi ven. Oče je rekel da ni šans da bi tole vozil, ne vidiš kje je kaj, šipe majhne. Mene ne moti samo si pri 20 pa res ne bi kupil avta D razreda. Na splošno je pa avto majhen kar se prostora tiče, še manjši kot Laguna 3 pa čeprav je daljši.

Je pa lep, čeprav materiali notri niso noben step up glede na navadno konkurenco, so prej primerljivi, premium, vsaj nova serija 3 in Volvo V60 sta pa kar kakšno stopničko višje.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Uporabniški avatar
VoltageMX
Prispevkov: 77
Pridružen: 13 Maj 2008, 14:03
Kraj: Maribor

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a VoltageMX »

Facelift razkrit!

https://www.motor1.com/news/400768/rena ... -unveiled/
mmggmm
Prispevkov: 1
Pridružen: 17 Avg 2020, 09:15

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a mmggmm »

Sem nov na vašem forumu pa upam, da sem zadel pravilno temo.
Na cesti že nekaj časa občudujem tegale Talismana, ravno ta vikend sem zasledil 4 na naših cestah.
Pri 3 od 4 sem opazil, da mu zadnji zgornji luči nista goreli ... tisti ravni črti, pa me zanima ali jih moraš to posebej prižgati pa jih samo ti vozniki niso imeli prižganih, ali imajo kakšno težavo?
Uporabniški avatar
IcEm4n
Prispevkov: 1794
Pridružen: 12 Jul 2007, 18:45
Kraj: LJ kotel

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a IcEm4n »

Si slučajno videl osnovno opremljene limuzinske različice? Tiste imajo drugačne zadnje luci:

https://img.autrado.de/2411/390261_640.jpg

Karavani se mi zdi, imajo vsi iste (možno, pa da jim tudi je sveti kompletno v osnovni razlicici).

Poslano z mojega GM1903 z uporabo Tapatalk

Ni brzine brez turbine! :D

Slika
Uporabniški avatar
plavko61
Prispevkov: 53
Pridružen: 11 Jun 2006, 11:40
Kraj: MB

Re: Renault Talisman - 2015 (naslednik Lagune)

Odgovor Napisal/-a plavko61 »

A mi lahko kdo kaj pove k bencinskim motorjem, kolko so problematični Tce 200 npr. ?
Odgovori