Kilometer stevec - Megane 1.6l 1997

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
Blond
Prispevkov: 243
Pridružen: 28 Sep 2006, 11:17
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Blond »

Evo, pa sem zrihtal hudica (zamenjal dajalnik impulozv). Ce se bo kdorkoli tega lotil sploh ni nobenega problema ce se prav lotis.

Sam sem se matral in je*bal pa vendar nisem nikakor pogruntal kje bi bila ta varovalka. Seveda mi je uspelo zlomiti dajalnik impulzov ven pa nikakor ni sel.
No ce bi ze prvic malo boljse pogledal bi zadevo resil v 2 minutkah.

Dajalnik impulov se prav lepo vidi od zgoraj zato sem mislil, da bom tako najlazje prisel zraven. Vendar sem se motil. Varovalke, ki drzi dajalnik impulov noter se sploh ne vidi od zgoraj. Ko pa sem avto dvignil in pogledal se spodaj pa je zadeva cisto pregledna in enostavna. Varovalka je tudi dobro vidna in cisto enostavno se pride do nje. Sem jo snel in seveda potem tudi dajalnik impulzov gre cisto enostavno ven. Potem novi not, konektor in varovalka gor in v 2 min je zamenjano.

Ce boste to kdaj sami menjavali. Brez strahu je cisto enostavno.

Je pa res, da s tem se nisem resil problema. Kilometer stevec se vedno ne dela.
Zamenjal sem celi stevec in ta dajalnik impulzov pa se vedno ne dela.

Zgleda, da je problem v instalaciji. in to bo sedaj veeeliiik problem.

Kak predlog ???

Blond
Uporabniški avatar
Blond
Prispevkov: 243
Pridružen: 28 Sep 2006, 11:17
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Blond »

Evo mene spet s tem stevcem ;)

Kilometer stevec se vedno ne dela.
Zamenjal pa sem sondo in stevec.

Celo leto ni naredil niti 0,1km.
Vceraj zjutraj pa na prvih 10km od doma kazalec nekajkrat poskoci in skupaj pokaze 0,3km.
Danes je bilo se bolj mrzlo in na teh prvih 10km je kazalec hitrosti skoraj tocno delal, tako sem do sluzbe naredil 2,7 km.

Skupaj sem v dveh dneh od konca zime naredil 3km.

Jazi me to, da je avto bil ze 3x na servisu, sam sem zamenjal dajalnik impulzov in stevce pa ta drek se vedno ne dela.

Oz dela ko je avto cez noc zunaj in je fejst mrzlo. Nekje pri -5 zacne in bolj kot je mrzlo dalj casa dela. Ko se motor zagreje pa neha delat.

Skoraj preprican sem, da je tezava z elektriko ampak nimam pojma kje iskat. Imate kak predlog ???

LP
Blond
Podpis ni primeren...
Uporabniški avatar
tonyk
Prispevkov: 7
Pridružen: 20 Feb 2010, 22:23
Kraj: Metlika

Re: Kilometer stevec - Megane 1.6l 1997

Odgovor Napisal/-a tonyk »

... jaz sem tudi zamenjal dajalnik impulzov, isto, zamenjal delujoč števec, isto, premeril instalacijo, ni mase. sivo žico iz dajalnika, ki je masa, zamenjal z novo do škatle z varovalkami v motornem prostoru in sedaj dela OK.
Pred tem je na testerju pokazal tri napake, senzor hitrosti, lambda sonda in senzor obratov motorja.
Motor je imel različen prosti tek, tudi poraba je bila višja.
V pomoč ostalim, ker jaz nisem našel odgovora na forumu.
Uporabniški avatar
rambo
Prispevkov: 1722
Pridružen: 21 Dec 2004, 00:02
Kraj: Maribor

Re: Kilometer stevec - Megane 1.6l 1997

Odgovor Napisal/-a rambo »

slike ne delajo, jih lahko kdo obnovi, se mi enako pojavilo na meganu letnik 96 2.0 16v
Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
Odgovori