R.Megane 1.9dci - Po servisu- pomoč

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Sokolovoski
Prispevkov: 5
Pridružen: 18 Jun 2016, 15:53

R.Megane 1.9dci - Po servisu- pomoč

Odgovor Napisal/-a Sokolovoski »

Pozdravljeni,
Imam R.Megane 2005 1.9dci / 120KM, avto ima 231.000km prevoženih, sem pa 100km nazaj menjal filtre in olje, vsak dan se vozim cca 15km na eno stran v službo, kjer mi je 4-5dni po servisu, po cca 500m do službe avto izgubil moč, ter kadil na auspuh , pod pokrovom motorja in dim in smrad v kabino-SAMO VONJ OLJA in bela dimna zavesa.
Takoj sem parkiral in odprl pokrov motorja ter videl da je pri oddušku oljnih hlapov ven ruknilo olje..po 10urah - po službi, sem čez zadnji del motora polil kanglo vode da sem spral olje, probal avto vžgat, normalno vžgal, brez ene lučke o napaki, vonj je potegnilo po olju čez ventilacijo, pritisnal gas avto nič kadil, normalno deloval pa sem se odprljal domov.
Zdaj sem se dva dni vozil normalno v službo, le da sem opazil da se je pri odušku začelo rahlo mastit, sem ga dol vzel in obrisal, pihnil skozi njega normalno lahko pihnem čez brez znakov kake zamašitve vem je padla ena dve kapljico olja to je to...dal nazaj gor vse obrisal in se peljal. Dokler je avto hladen ni vonjav ne nič, ko se segreje pa smrdi iz ventilacije spet po olju ko se ustavim...pa ko se peljem se sliši kot da nekje “piha” samo ni turbi ker na mestu lahko pohodiš do konca gas pa se turbine ne sliši, motor res lepo laufa...
Imel kdo podobno težavo? Nasvet? Pomoč? Sicer imam skoz enega mehanika, ki ku popolnoma zaupam..ampak tak informativno, da vidim kako in kaj..mogoče to kdo doživel.
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: R.Megane 1.9dci - Po servisu- pomoč

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Raje preveri koliko je olja v motorju preden narediš še kaj kilometrov
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: R.Megane 1.9dci - Po servisu- pomoč

Odgovor Napisal/-a Spula »

Z vodo olje niste prav veliko sprali in se lahko "žge" zato pa smrdi. Preverite pa če še kje pušča in če je olja dovolj.
RenaultSport
Uporabniški avatar
Sokolovoski
Prispevkov: 5
Pridružen: 18 Jun 2016, 15:53

Re: R.Megane 1.9dci - Po servisu- pomoč

Odgovor Napisal/-a Sokolovoski »

saso24 napisal/-a:Raje preveri koliko je olja v motorju preden narediš še kaj kilometrov

Sem preveril olje max..na sibki in pot.racunalniku,..
Grem jutri po nov oddusek ..za vsak slucaj
Uporabniški avatar
Sokolovoski
Prispevkov: 5
Pridružen: 18 Jun 2016, 15:53

Re: R.Megane 1.9dci - Po servisu- pomoč

Odgovor Napisal/-a Sokolovoski »

Spula napisal/-a:Z vodo olje niste prav veliko sprali in se lahko "žge" zato pa smrdi. Preverite pa če še kje pušča in če je olja dovolj.
Najverjetneje, grem zjutraj v pralnico sprat motor zadaj...pusca nikjer nic...malo sicer diha motor pravi mehanik, ampak motor odlicno dela drugace..se se odlocam ce bi “generalko “ nardil ..
Uporabniški avatar
rambo
Prispevkov: 1722
Pridružen: 21 Dec 2004, 00:02
Kraj: Maribor

Re: R.Megane 1.9dci - Po servisu- pomoč

Odgovor Napisal/-a rambo »

koliko pa je malil olja tale mehanik?
Renault Laguna Monaco GP 2.0t-NAPRODAJ-FOR SALE
Renault Megane Coupe 2.0 16V L96 - SOLD
clio 1.4 RT letnik 95 BUHTL - SOLD
Odgovori