G.Scenic 1.9dCi 2010 -vsesal vodo

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
lucca brassi
Prispevkov: 48
Pridružen: 02 Jan 2007, 23:24
Kraj: Notranjska

G.Scenic 1.9dCi 2010 -vsesal vodo

Odgovor Napisal/-a lucca brassi »

Pozdravljeni

je kdo kdaj imel problem da mu je avto vsesal vodo - Renault G.Scenic 1.9dCi l.2010 ?

Peljal sem čez globljo lužo (cestni odtok +jezerska voda + ponižano cestišče da voda lažje odteka ), avto mi je crknil na mestu poskušal sem ga vžgati da bi se premaknil , začelo se je smoditi izpod havbe , tako da sem ga moral na roke porinit iz luže , nato poklical asistenco.

Na servisu so sporočili da 2 valja ne držita kompresija , verjetno zvita ojnica+ vse živo ... okvirni strošek popravila cca 2000€ , me je vsulo na rit.

Na bolhi berem : generalna obnova motorja Žgajner Rogaška Slatina cca750€ , po tel pogovoru je ocenil cca 1000€

http://www.bolha.com/nadomestni-deli/av ... 31081.html

Kakšne izkušnje ? Omenil mi je da za scenica imajo menjavo jermena za cca250€ ( jaz plačujem na servisu 500€ )
Moments before detonation ,..................TT
Renault Grand Scenic Energy BOSE Edition FAP 1,6 dCi , 131KM
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: G.Scenic 1.9dCi 2010 -vsesal vodo

Odgovor Napisal/-a Spula »

Omenjenega nepoznam, glede tistega iz Krškega pa imaš že veliko napisanega. Vprašajte še na drugih servisih za strošek popravila... Bo pa strošek najverjetneje okoli 1000€ več se bo vedelo ko bo podrto. Glede jermen je pa tako, da je marsikdo poceni ampak zamenja samo grt. zobatega s črpalko in pa samo zunanji jermen brez napenjalca in rolic zunanjega jermena... Zato se splača dobro pozanimati kaj vse vključuje.
RenaultSport
Odgovori