Clio 1.4 16v napaka elektronike-nabijanje obratov

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Marceliii
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Jan 2018, 22:20

Clio 1.4 16v napaka elektronike-nabijanje obratov

Odgovor Napisal/-a Marceliii »

Pozdravljeni

Rabil bi pomoc pri problemu ki se dogaja na mojemu avtu. Pred kratkim sem kupil avto in po dveh tednih se je prizgala lucka ki naj bi pomenila napaka elektronike / voda v bencinu. Slednje ni ker sem ga spraznil, dolil tekocino za ciscenje sob...itd in na novo napolnil tank.torej mora biti napaka drugje

V dobrem mesecu se mi je 2x zgodila ta napaka. Prvic sem se peljal cca 100km/h in je zasvetila lucka in maximalna hitrost je bila 90km/h in tudi pedalo za gas se ni odzval ce sem ga stisnil do konca. Drugic sem se peljal okoli 40-50km/h in je avto zacel sam pospesevati in pedalo za gas je bilo cisto neodzivno, obrati so pa skakali od 2000-2500/na min.
Vsakokrat ko sem se ustavil in ugasnil avto in ga na novo prizgal je ta napaka izginila. Kakor pravim se mi je to zgodilo le 2x v mesecu dni, tako da bi tezko rekel kje tocno je napaka.

Letos je bila z strani prejsnega lastnika menjana lamda sonda ter celoten izpusni sistem.
Prosim bi ce kdo pozna vzrok za ta dogodek da deli izkusnjo ali resitev...
Na spletu sem nasel kar dosti teorij ampak v praksi bolj neraziskane (body throttle,lamda sonda...)

Podatki o avtomobilu:
Clio 1.4 16v (bencin)
Letnik 2003


Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore/resitve
Zadnjič spremenil Marceliii, dne 06 Jan 2018, 22:56, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Clio 1.4 16v napaka elektronike-nabijanje obratov

Odgovor Napisal/-a Spula »

Marceliii napisal/-a:Pozdravljeni

Rabil bi pomoc pri problemu ki se dogaja na mojemu avtu. Pred kratkim sem kupil avto in po dveh tednih se je prizgala lucka ki naj bi pomenila napaka elektronike / voda v bencinu. Slednje ni ker sem ga spraznil, dolil tekocino za ciscenje sob...itd in na novo napolnil tank.torej mora biti napaka drugje

V dobrem mesecu se mi je 2x zgodila ta napaka. Prvic sem se peljal cca 100km/h in je zasvetila lucka in maximalna hitrost je bila 90km/h in tudi pedalo za gas se ni odzval ce sem ga stisnil do konca. Drugic sem se peljal okoli 40-50km/h in je avto zacel sam pospesevati in pedalo za gas je bilo cisto neodzivno, obrati so pa skakali od 2000-2500/na min.
Vsakokrat ko sem se ustavil in ugasnil avto in ga na novo prizgal je ta napaka izginila. Kakor pravim se mi je to zgodilo le 2x v mesecu dni, tako da bi tezko rekel kje tocno je napaka.

Letos je bila z strani prejsnega lastnika menjana lamda sonda ter celoten izpusni sistem.
Prosim bi ce kdo pozna vzrok za ta dogodek da deli izkusnjo ali resitev...
Na spletu sem nasel kar dosti teorij ampak v praksi bolj neraziskane (body throttle,lamda sonda...)

Podatki o avtomobilu:
Clio 1.2 16v (bencin)
Letnik 2003


Vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore/resitve
V naslovu 1.4 16V, v opisu pa 1.2 16V :D

Lahko je loputa, svečke, cinšpula, lahko je več stvari. Priklop na tester (clip) bo najhitrejša in najcenejša rešitev.
RenaultSport
Marceliii
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Jan 2018, 22:20

Re: Clio 1.4 16v napaka elektronike-nabijanje obratov

Odgovor Napisal/-a Marceliii »

sorry, popravljeno 1.4 :)
prejsni lastnik je rekel da ga je prilopil na tester in ni pokazalo napake. verjetno bi ga bilo treba priklopiti v momentu ko se ta napaka pojavi, kar je prakticno skoraj nemogoce ker ne mores predviditi kdaj se bo pojavila in ko se pojavil je avto prakticno nevozen.

saj pravim teorij je dosti, zato me zanima če je kdo imel tak problem in kakšno rešitev je imel.
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Clio 1.4 16v napaka elektronike-nabijanje obratov

Odgovor Napisal/-a joztom »

Torej je samo en odgovor, loputa, ki ni pod napetostjo drži 2-2,5k obratov, torej povezava je prekinjena, ali je potenciometer na pedalu hin ali pa sama loputa. Potenciometri so navzkrižno varovani, pa je največkrat slab stik na priklučkih, kablih ali pri nogah zbrcan kontakt. Najprej to preveri in našpricaj s kontakt sprayem.
Marceliii
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Jan 2018, 22:20

Re: Clio 1.4 16v napaka elektronike-nabijanje obratov

Odgovor Napisal/-a Marceliii »

Torej ce prav razumem, ce loputa ni pod napetostjo se motor vrti na teh obratih 2-2,5k.... hvala za predlog, bom preveril v naslednjih dneh ce je to resitev :)
Marceliii
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Jan 2018, 22:20

Re: Clio 1.4 16v napaka elektronike-nabijanje obratov

Odgovor Napisal/-a Marceliii »

Pozdravljen, loputa zgleda da deluje normalno. Edini nov vzrok za to dogajanje sem opazil, da je povod za to vlaga/ali kadar dežuje. Med suhimi dnevi se ne dogaja. prilagam tudi posnetek ki sem ga posnel in naložil na youtube. :angel:

https://www.youtube.com/watch?v=86KuVtH ... e=youtu.be
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Clio 1.4 16v napaka elektronike-nabijanje obratov

Odgovor Napisal/-a Spula »

Marceliii napisal/-a:Pozdravljen, loputa zgleda da deluje normalno. Edini nov vzrok za to dogajanje sem opazil, da je povod za to vlaga/ali kadar dežuje. Med suhimi dnevi se ne dogaja. prilagam tudi posnetek ki sem ga posnel in naložil na youtube. :angel:

https://www.youtube.com/watch?v=86KuVtH ... e=youtu.be
Ste priklopili na tester? Pustimo kaj je prejšnji lastnik rekel....
RenaultSport
Marceliii
Prispevkov: 5
Pridružen: 06 Jan 2018, 22:20

Re: Clio 1.4 16v napaka elektronike-nabijanje obratov

Odgovor Napisal/-a Marceliii »

Sem. Tester Ne kaze nicesar....
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Clio 1.4 16v napaka elektronike-nabijanje obratov

Odgovor Napisal/-a Spula »

Marceliii napisal/-a:Sem. Tester Ne kaze nicesar....
Najbrž je nekje slab stik, pri loputi ali pedalu potem pa naprej. Čudno je samo, da CLIP ne pokaže napake.
RenaultSport
Odgovori