Kadjar bluetooth povezava

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
TMatic
Prispevkov: 4
Pridružen: 15 Apr 2017, 09:57

Kadjar bluetooth povezava

Odgovor Napisal/-a TMatic »

Imam Kadjara, letnik 2015 z R-link (ali je R-link2..ne vem tocno) sistemom. Problem imam pri bluetooth povezavi s telefonom (galaxy S7 edge, android 7.0 nougat). SW na R-link sistemu je 2.2.11.803. Povezava se vzpostavi in potem takoj prekine in to se ponavlja...

Ima kdo kaksne predloge/izkusnje? na SAD Maribor so mi rekli da je to najnovejsi SW. Koliko berem po foroum iz ostalih držav so vsepovsod že novejše verzije (2.2.15, tudi 2.2.17).
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Kadjar bluetooth povezava

Odgovor Napisal/-a robertp »

Predlagam ti, da se zapelješ h kakemu drugemu pooblaščencu, ki je bolj prijazen, predvsem pa strokoven... kot razlog nadgradnje podaj težave z BT povezavo... Naprava je R-Link2. Pripeta je slika trenutne zadnje verzije SW (moje vozilo, dec. 2015 proizvodnja) Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
TMatic
Prispevkov: 4
Pridružen: 15 Apr 2017, 09:57

Re: Kadjar bluetooth povezava

Odgovor Napisal/-a TMatic »

Hvala za info. Točno ta verzija bi tudi po mojih raziskavah naj bila zadnja. Sem se že dogovoril pri drugem poooblaščenem serviserju, upam da bom imel tam boljšo izkušnjo.
wilson
Prispevkov: 12
Pridružen: 25 Feb 2014, 01:33

Re: Kadjar bluetooth povezava

Odgovor Napisal/-a wilson »

Zdravo. Enak problem imel na clio iv in nexus 6p. Na servisu mi recejo da naj placam 30€ za posodobitev, pa nisem. Sem si doma sam to napravil, vendar nic ni bilo bolje. Hvalabogu da jim nisem placal. Nato pa mi je telefon ponudil posodobitev na visji android 7.1.2, pa sem še takoj isti dan poizkusil in je delalo. V opisu nadgradnje je se pisali da je tudi noter fix bluetooth. Tako da ti priporočam da pocakas na nadgradnjo, ali pa da downgreadas android ce ti ni težko. Mogoce bi pa lahko slo tudi z kakimi fixi iz google play. Poizkusi...

Poslano z mojega Nexus 6P z uporabo Tapatalk
Using Tapatalk
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: Kadjar bluetooth povezava

Odgovor Napisal/-a robertp »

Ne vem kakšen je servisni plan OT, ampak na rednem servisu (a ali b) je po načrtu storitev, kateri je predpisan s strani Renaulta, tudi nadgradnja programske opreme R-Link2 naprave. Ker ima OT isti letnik vozila kot jaz, vem da je ta nadgradnja zunaj že od julija 2016. Sigurno je imel vmes tudi že servis (vsaj a). Ker je vozilo še v 24 mesečnem splošnem jamstvu lahko sproži reklamacijski zahtevek/garancijsko popravilo.
Sicer ne vem kje je OT do sedaj servisiral, imam pa občutek da tale ŠAD malo po štajersko nateguje stranke. Ne bo prvič. Če jim ni kaj jasno lahko preverijo pri Renault-Nissan Slovenija kaj so njihove obveznosti. Recim na A1-Real v ljubljani to dobro vedo.
Tako da izgovor da ni posodobitve (je) in da je plačljiva (ni, ker bi jo morali izvesti že 2016 ob servisu) ne velja. Ponavadi pritožba na Renault-Nissan Slovenija magično reši take nesporazume in osveži spomin koncesiji oz. odgovornemu na servisu...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
TMatic
Prispevkov: 4
Pridružen: 15 Apr 2017, 09:57

Re: Kadjar bluetooth povezava

Odgovor Napisal/-a TMatic »

Bil danes pri Avtoservis Koletnik, kjer so mi nadgradili SW na 2.2.17.803. Telefon se mi zdaj poveže v prvo, tudi klici delujejo. Bom spremljal in upam da bo tako tudi ostalo!

Pri ŠAD pa jim očitno gre tako dobro, da ne potrebujejo novih strank in jih raje po hitrem postopku odpravijo.
TMatic
Prispevkov: 4
Pridružen: 15 Apr 2017, 09:57

Re: Kadjar bluetooth povezava

Odgovor Napisal/-a TMatic »

Ve kdo kako je glede kart navigacije? Pripada kakšna brezplačna nadgradna na novejše karte v času garancije/jamstva?
Odgovori