Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
charisma
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 Mar 2017, 19:18

Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Odgovor Napisal/-a charisma »

Pozdravljeni,

pred kratkim sem kupil Megana l. 2005 1.9 dci in ugotovil, da ni brezhiben. Avto se sicer vozi normalno pri normalnih obratih, vendar težava nastane pri pospeševanju. Pri pospeševanju od 2 prestave naprej (nad 2000 obrati) ga začne tresti in če se tresenje nekaj časa nadaljuje pri visokih obratih, se na avtu izpiše Injection fault, tako da moram avto ugasniti, saj ga da v reserve mode. Ko avto ponovno prižgem ni nobenih težav.

Zanima me ali lahko to tresenje pri pospeševanju povežem z Injection fault napako, ali gre za ločeni napaki? Vprašal sem že nekaj serviserjev, vendar vsak pove drugače. Zanimivo, da na poceni diagnostiki pokaže napako pri tlaku, na original Renault diagnostiki pa ne pokaže nič.

Možnosti je veliko, bi pa vseeno prosil za vaše mnenje na forumu.

LP
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Odgovor Napisal/-a Fan »

Preverite pravilno delovanje EGR ventila. Sesalna cev ima za več kot 10 sekund napačen podtlak in vrže ven omenjeno napako.
V koliko bi se pravilno uporabljalo CLIPa, bi lepo pokazal pot do napake.
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

Podoben primer imel kolega, diagnoza so na koncu bili injektorji in tudi zelo hudo obrabljeni ojnični ležaji.
Topel "diesel" je težko tako na pamet odkrivat... lahko je tudi problem pri turbu kot pravi Fan.
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
charisma
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 Mar 2017, 19:18

Re: Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Odgovor Napisal/-a charisma »

Ugotoviti moram ali to tresenje povzroča napaka Injection fault, ki se ob tresenju pojavi in ali sta to dejansko dve ločeni napaki. Kaj menite?
Uporabniški avatar
matej_m
Prispevkov: 117
Pridružen: 04 Apr 2009, 14:37

Re: Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Odgovor Napisal/-a matej_m »

Daj zapelji do enega serviserja, da priklopi na en pošten tester. Potem lahko ugotavljamo naprej. Kolikor razumemo je injection fault samo posledica tega tresenja.
Kakšno mora biti pospeševanje, da pride do tresenja? Ali vedno trese ali samo če hitro/počasi pospešuješ? Ali pri enakomerni vožnji po pospeševanju trese? Ali avto normalno speljuje (sklopka, vztrajnik)? Če po tresenju ustaviš, deluje mašina normalno ali jo trese? Ali so zmogljivosti avtomobila običajne ali je bolj švoh? Koliko kilometrov ima prevoženih, kdaj je bil nazadnje servisiran, kaj je bilo od pomembnih zadev že menjanih?
charisma
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 Mar 2017, 19:18

Re: Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Odgovor Napisal/-a charisma »

Kot sem omenil sem avto peljal do privat serviserja, ki ima navaden tester. Pokazal je težavo pri premajhnem tlaku. Kasneje sem ga peljal še na "pošten" tester na Štajerski avto dom, tam pa njihov profi tester ni pokazal nobenih napak. Zato mi je tudi čudno.

-Do tresenja pride samo pri hitrem pospeševanju, ko pa gas spustim in je vožnja enakomerna nič ne trese.
-Avto speljuje in se vozi normalno brez težav.
-Če po tresenju mašino ustavim nič ne trese niti v prostem teku.
-Prevoženih ima 170.000
-Kupil sem ga prejšnji mesec, lastnik je trdil da je opravil samo običajne servise.

Vedno bolj mislim, da gre za dve ločeni napaki, ki se med seboj ne povezujeta. Za tresenje sta po mnenju serviserja kriva nosilca motorja, ki jih bo jutri zamenjal. Javim, če se bo napaka odpravila.

Najbolj me skrbi Injection fault, ki se tudi prikaže prav tako pri hitrem pospeševanju. Kaj vse je lahko narobe ko izpiše to napako? So možne svečke, filter goriva, bosch pumpa ali še kaj podobnega?
Uporabniški avatar
Megane2005
Prispevkov: 22
Pridružen: 02 Jun 2012, 21:14

Re: Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Odgovor Napisal/-a Megane2005 »

Tole zna bit EGR kasneje bo pa še turbina vsaj pri meni je bilo tako.
Uporabniški avatar
matej_m
Prispevkov: 117
Pridružen: 04 Apr 2009, 14:37

Re: Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Odgovor Napisal/-a matej_m »

Glede na moje izkušnje, se težave z EGR in grelnimi svečkami pokažejo kot napaka na računalniku takoj ob vžigu, ne šele med vožnjo. Pri meni (1.9dci 2007) sta se napaki kazali kot check injection in check emissions.
charisma
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 Mar 2017, 19:18

Re: Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Odgovor Napisal/-a charisma »

Menjal sem oba nosilca za motor in grelne svečke. Tresenja je v 3 in 4 prestavi pri visokih obratih manj kot prej. Ko ga imam v 5 prestavi in pri 2000 obratih pohodim gas je tresenje še vedno prisotno. Napako Injection fault mi je ponovno javilo...
Uporabniški avatar
matej_m
Prispevkov: 117
Pridružen: 04 Apr 2009, 14:37

Re: Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Odgovor Napisal/-a matej_m »

Tebi mašina cuka ali trese? Vem, da povsod piše, da trese ampak vseeno...
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Tako napako je meni ven metalo zaradi šobe ki je scala in ne brizgala kot bi morala. Preko testerja se da vidt koliko imajo odstopanja šobe
Uporabniški avatar
TwingoLove
Prispevkov: 311
Pridružen: 08 Feb 2015, 14:11

Re: Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Odgovor Napisal/-a TwingoLove »

@saso24 poglej kdaj sem že napisal naj preverijo injektorje.. Ko bo pa prebilo bat bodo pa spet velike oči in povešena usta.
@charisma Verjamem da je brez avta težko, ampak z takim avtom se jaz zagotovo nebi vozil, dokler se napake ne odpravijo.
Renault VelSatis Initiale Paris 2005, 2.2dCi
Avantime 3.0 V6 Privilege
Avantime 2.2dCi Privilege 3x
charisma
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 Mar 2017, 19:18

Re: Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Odgovor Napisal/-a charisma »

Ja verjetno mora biti težava na šobah ali pumpi. Kakšni so simptomi oz. znaki zamašitve ali okvare teh dveh?
charisma
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 Mar 2017, 19:18

Re: Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Odgovor Napisal/-a charisma »

Pojavila se mi je nova napaka. Avto sem prižgal, nakar se mi je vgasnil. Na kartici ne deluje več ne odklep, ne zaklep. Zazna mi jo ko jo ponovno vstavim, vendar avto noče vžgati. Je problem v kartici ali kje drugje? Ima avto kakšen varnostni sistem v primeru okvare injektorjev? Če ima bi mi moral vsaj zaklep in odklep delati na kartici po moje.
Uporabniški avatar
saso24
Prispevkov: 547
Pridružen: 12 Okt 2009, 19:10

Re: Tresenje - Renault Megane II 1.9dci, 88kw, 2005

Odgovor Napisal/-a saso24 »

Odšlepaj nazaj in zahtevaj kupnino nazaj. Avto bi med tem že zdavnej moral bit pri mehaniku da ugotovi napako ali ps pri najbližjemu bosch-istu
Odgovori