Laguna slabo vžiga, ko je motor topel

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
kingsix
Prispevkov: 46
Pridružen: 17 Apr 2015, 19:31

Laguna slabo vžiga, ko je motor topel

Odgovor Napisal/-a kingsix »

Pozdrav,

Torej, kot že piše v naslovu - laguna 2007 1.6 16v slabo vžiga in to izkjlučno, ko je avto topel. Mrzel ali vroč (v roku cca 15 min od kaj je bil ugasnjen) vžge popolnoma brez problema. A ko avto stoji uro in do tam 4 potem slabo vžge.... dejansko vergla kar nekaj časa preden vžge, ali pa moram poskusit v vžigom večkrat. Ko vžge, mi v kabini zasmrdi po bencinu in ga tudi moram še malo z gasom "zbudit". Enako je tako na plinu kot bencinu, tako, da mislim da je z dovodom goriva ok.
Pred časom so že bili neki problemi z izgorevanjem goriva in so bili očiščeni/menjani injektorji goriva, menjane svečke in vžigalne tuljave. Sedaj sem še pred tednom menjal senzor vztrajnika (oz. mrtve točke z novimi žicami) in senzor odmične gredi. Računalnik je namreč javil, da senzor odmične ni ok. Pred tem je bil težava tudi hladen vžig, ki je pa sedaj ok. Menjan je bil mimogrede tudi komplet ohišje termostata z senzorjem za hladilno sredstvo.
Avto drugače laufa 100% ok.

Kaj torej ostane? Ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo narobe? Nekako izgleda, da je tole temeraturno odvisno... Še je kje kak senzor, ki bi lahko nagajal? Razmišljam, če morda katera vžigalna tuljava ni ok ali svečka? ne vem....
No, zdi se mi da je avto tudi malce bolj nemiren, kot je bil pred časom - ima tudi malce nižje obrate prostega teka kot prej. Ne vem..morda je povezano.

Hvala za pomoč oz. ideje. LP
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Laguna slabo vžiga, ko je motor topel

Odgovor Napisal/-a Fan »

V koliko imate možnost priklopa na spodoben tester, preverite pravilno delovanje - senzor temperature motorja. Kakor sem razumel, je motor predelan na plin ................ se je mogoče merilo kompresijo??
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
kingsix
Prispevkov: 46
Pridružen: 17 Apr 2015, 19:31

Re: Laguna slabo vžiga, ko je motor topel

Odgovor Napisal/-a kingsix »

Motor je predelan na plin ja..Kompresija je bila izmerjena pred par cca 3 meseci in je bila ok. Senzor temperature motorja... to potem je ono ko vidim v kabini temperaturo? Nikjer ne najdem tega senzorja.. je to morda "Senzor, temperatura sesalnega zraka"? Drugo je edino še senzor hladilne, ki pa je bi lmenjan z termostatom. Bom dal preverit.

Hvala in lp.
Uporabniški avatar
kingsix
Prispevkov: 46
Pridružen: 17 Apr 2015, 19:31

Re: Laguna slabo vžiga, ko je motor topel

Odgovor Napisal/-a kingsix »

Ok avto sem priklopil na en generic tester in prebral dol vrednosti...

Preden sem avto štartal (potem je spet moral kar verglat da je šlo) in 1h potem ko sem ga ugasnil:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;

Vrednosti so mi malo čudne... Kaže mi cca 216 RPM a avto ni niti vžgan. Senzor obratov oz vztrajnika je nov. - skupaj z žicami. Potem throttle position kaže 13,7% a nisem nič stisnil pedala za gas (ko sem stisnil do konca je šlo do 84).

Potem ko je vžgal:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;

Pa potem ko komaj vžge moram dat malo gasa da se "stabilizira", drugače bi obrati kar padli. Prosti tek se mi tudi zdi da so nizki obrati in nekam skače vse skupaj. Avto je kar nemiren.

Danes zjutraj, preden je BP vžgal so bile vrednosti naslednje: -- obrati: 166rpm, vacuum: 0,695 in/Hg, throttle: 14,9. druga lambda: 1,18v , prva lambda: 0,46v .. obe konstantno.

Pred cca 2 tedni se mi je tudi prižgala check engine lučka, napako je kazalo na 2. lambdi (ki je bila lani menjana - bosch). Napako je nato sama izginila in se več ne pojavi.

A komu te vrednosti kaj povedo?
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Laguna slabo vžiga, ko je motor topel

Odgovor Napisal/-a Spula »

kingsix napisal/-a:Ok avto sem priklopil na en generic tester in prebral dol vrednosti...

Preden sem avto štartal (potem je spet moral kar verglat da je šlo) in 1h potem ko sem ga ugasnil:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;

Vrednosti so mi malo čudne... Kaže mi cca 216 RPM a avto ni niti vžgan. Senzor obratov oz vztrajnika je nov. - skupaj z žicami. Potem throttle position kaže 13,7% a nisem nič stisnil pedala za gas (ko sem stisnil do konca je šlo do 84).

Potem ko je vžgal:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing" onclick="window.open(this.href);return false;

Pa potem ko komaj vžge moram dat malo gasa da se "stabilizira", drugače bi obrati kar padli. Prosti tek se mi tudi zdi da so nizki obrati in nekam skače vse skupaj. Avto je kar nemiren.

Danes zjutraj, preden je BP vžgal so bile vrednosti naslednje: -- obrati: 166rpm, vacuum: 0,695 in/Hg, throttle: 14,9. druga lambda: 1,18v , prva lambda: 0,46v .. obe konstantno.

Pred cca 2 tedni se mi je tudi prižgala check engine lučka, napako je kazalo na 2. lambdi (ki je bila lani menjana - bosch). Napako je nato sama izginila in se več ne pojavi.

A komu te vrednosti kaj povedo?

Prva lambda je ponavadi "fiksna" se vrednost ne spreminja. Pri drugi pa skače napetost. Iz slik ki si jih dodal pa je na prvi 0.07V na drugi 0.78.
RenaultSport
Odgovori