1.6 dci problem

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Uporabniški avatar
jurko
Prispevkov: 2147
Pridružen: 25 Sep 2008, 16:01
Kraj: Gorenja vas

Re: 1.6 dci problem

Odgovor Napisal/-a jurko »

Če boste čipiral, ga peljite h klubskemu sponzorju Tunercu. Dela preko OBD, in mu ni potrebno razdirati računalnika.

No jaz ga zaradi raznih problemov še nisem peljal, da nebi potem mi padla garancija. Mi je pa v pol leta zmetalo ven skor vse možne napake in sem bil najmanj 10krat na servisu. So pa sedaj pogledali še računalnik, ker so že imeli tak primer da je metalo vse možne napake ven. No pokazalo je da ima tud ta zvit en pin, ki je povzročal vse napake povezane z vbrizgom. Sedaj čakam na nov računalnik in inštalacijo :)
1. Megane 1.6 16v classic l.1999 / 2. Clio RS l.2000 //3. Mégane Grandtour GTline 1.2TCe /// 4. Mégane Grandtour GTline 1.6dCi
Uporabniški avatar
B1 16v
Prispevkov: 816
Pridružen: 14 Jan 2004, 13:20

Re: 1.6 dci problem

Odgovor Napisal/-a B1 16v »

1.2 tce?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Uporabniški avatar
Aleen
Prispevkov: 1456
Pridružen: 19 Apr 2006, 21:40
Kraj: Kranj

Re: 1.6 dci problem

Odgovor Napisal/-a Aleen »

B1 16v napisal/-a:1.2 tce?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
1.6 dCi .... samo je zgleda pozabil spremenit v podpisu :wink:
RENAULT Sport
Slika
Uporabniški avatar
Bostjan66
Prispevkov: 8
Pridružen: 22 Nov 2016, 19:37

Re: 1.6 dci problem

Odgovor Napisal/-a Bostjan66 »

Mogoče se zatika swirl loputa na sesalnem kolektorju.
Za tiste ki ne veste kaj to je si preberete na linku:
http://www.newspress.co.uk/public/ViewP ... r_ref=4751" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
podgurc15
Prispevkov: 4
Pridružen: 15 Jul 2016, 08:22

Re: 1.6 dci problem

Odgovor Napisal/-a podgurc15 »

Pretkratkim sem naliv v tank čistilo LIQUI MOLY PRO LINE, zadeva še zmeraj "cuka", mogoče ima kdo še kakšno drugo rešitev?

@Boštjan, mehanik mi je že menal neki ventil na turbini, ALi je mogoče to ta loputa SWIRL? Hvala za odgovor.
Uporabniški avatar
tunerc
Prispevkov: 23
Pridružen: 23 Apr 2011, 20:21

Re: 1.6 dci problem

Odgovor Napisal/-a tunerc »

ja ti 1.6dciji imajo kup napak... predvem zviti pini na motornem racunalniku, crkovanje EGR vnetila ali temperaturnega senzorja na egr ventilu ali loputke v izpuhu...

sam sem ze delal tele 1.6dcije v garanciji preko posebnega flasherja, ki ga posedujem in do sedaj niso še pri nobenem, kateri je imel eno od teh naštetih problemov, odkrili da je vozilo bilo čipirano. Sicer resnica je, da nikoli ne mores 100% garantirati ali bodo ciptunnig odkrili ali ne, vendar kot sem dejal, sedaj je bilo vse brez problema. Imel sem en primer ki je bil ze parkrat na servisu, pa so mu zadevo odpravljali, po tem ppravilu je šel k meni na ciptuning in se mu je cez par mesecev pojavila zopet enaka napaka, kot pred čipiranjem. Avto so imeli na servisu skorajda 14 dni pa niso opazili tuninga :D
Uporabniški avatar
M3d3k
Prispevkov: 60
Pridružen: 20 Mar 2011, 17:53

Re: 1.6 dci problem

Odgovor Napisal/-a M3d3k »

Mislim, da sem danes odkril podobno težavo. Od cca1500 do cca2000 obratov ko malo bolj pritisnem na plin ne pospešuje kot bi moral, zvok pa ima motor takšen kot da bi veter pihal. Če pritisnem malo ni posebnosti, takoj ko bolj se pa spet tako čudno sliši, ni piskanje ni tuljenje ampak tak kot zvok kot veter... Bolj ko pospešujem bolj je naglas, dokler ne pridem na več obratov in zvok izgine.

Prosim za pomoč in nasvete pri težavi.
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: 1.6 dci problem

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

jaz bi pogledal če kakšna cev pušča
ali pa poslušaj vremensko napoved, morda burja piha :mrgreen:
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
M3d3k
Prispevkov: 60
Pridružen: 20 Mar 2011, 17:53

Re: 1.6 dci problem

Odgovor Napisal/-a M3d3k »

Ja to sem gledal, ker je vedno res ogromna luža spodaj, iz konce ene cevi teče, na otip in vonj je voda, zato sem sklepal da od klime.
Burja pa ni težava, ker žal nism s primorske. ;)
Uporabniški avatar
Shusuglao
Prispevkov: 5154
Pridružen: 18 Feb 2003, 19:27
Kraj: Ljubljana

Re: 1.6 dci problem

Odgovor Napisal/-a Shusuglao »

če cev od turbine pušča ne bo nič mokro pod avtom, ta voda je pa verjetno res od klime
Renault 18 TLJ Renault 21 GTS Renault 21 TURBO Renault 21 NEVADA Megane CC
Uporabniški avatar
M3d3k
Prispevkov: 60
Pridružen: 20 Mar 2011, 17:53

Re: 1.6 dci problem

Odgovor Napisal/-a M3d3k »

hvala, bom probu jutr prevert če bom kej opazil..Drugače pa servis..
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: 1.6 dci problem

Odgovor Napisal/-a Spula »

Bo treba najbrž kar na servis, ker zadaj pri turbini se vidi bolj malo oziroma nič. Verjetno pa pušča na tesnilu ali eni vmesni cevi pri turbini.
RenaultSport
Uporabniški avatar
M3d3k
Prispevkov: 60
Pridružen: 20 Mar 2011, 17:53

Re: 1.6 dci problem

Odgovor Napisal/-a M3d3k »

Na servisu so ugotovili da je spuščala izpušna cev. Zato ni v turbino vlekel zraka. Mam pa že urejeno tko da deluje spet vse normalno.
Uporabniški avatar
mlaker74
Prispevkov: 5
Pridružen: 05 Sep 2016, 18:33

Re: 1.6 dci problem

Odgovor Napisal/-a mlaker74 »

Pozdravljeni.
Bil sem pri mehaniku in mi je naredil letni servis. Dobim avto nazaj prevozil že cirka 1000km in nič več dušenja ali cukanja .
Pokličem mehanika in ga vprašam če je kaj popravil da avto več ne cuka . rekel je ne .Glavno prišla sma do zaklučka ,da je bil menjan zračni filter prej pa ne.. Ne vem če katerem to kaj pomaga odkar imam nov zračni filter deluje ok. Pa upam da ni samo trenutno..
Pa lep pozdrav.. :D
Uporabniški avatar
podgurc15
Prispevkov: 4
Pridružen: 15 Jul 2016, 08:22

Re: 1.6 dci problem

Odgovor Napisal/-a podgurc15 »

mlaker74 napisal/-a:Pozdravljeni.
Bil sem pri mehaniku in mi je naredil letni servis. Dobim avto nazaj prevozil že cirka 1000km in nič več dušenja ali cukanja .
Pokličem mehanika in ga vprašam če je kaj popravil da avto več ne cuka . rekel je ne .Glavno prišla sma do zaklučka ,da je bil menjan zračni filter prej pa ne.. Ne vem če katerem to kaj pomaga odkar imam nov zračni filter deluje ok. Pa upam da ni samo trenutno..
Pa lep pozdrav.. :D
je še zmeraj ok, po 3 mesecih? :)
Odgovori