Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

To vam lahko naredijo na pooblaščenem servisu ali v vsakem spodobnem servisu, kjer znajo uporabljati tester - vaš serviser, ni na tem spisku...................

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
MihR
Prispevkov: 6
Pridružen: 29 Dec 2013, 16:16
Kraj: Ljubljana

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a MihR »

živjo


ponovno težave z cliotom 1.2 16V kupiv nov kluč na novo skodiran, zamenjan senzor vžiga, popravil starter, rdeča lučka normalno ugasne toda se vedno ima težave igleda da ima težave z elektriko, ker na radiju se resetiraj vse postaje ko so shranjene, danes je vžgal normalno se peljem na drugi konec ljubljane parkiram za pol ure in avto ne vžge tud vergla ne sam klik nardi, nato vžge normalno na kable, na avtu pred pol leta pregledan akumulator in alternator oba sta bila dobra in ispravna, prosim kam naj ga peljem da se avto zrihta naraje popovdancu

Hvala, Lp
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Če na kable vžge, potem je vzrok akumulator ali slaba masa. Če ste kable direktno na akumulator priklopili, je hin akumulator, mogoče samo oksidirana klema. Če ste pa maso priklopili na karoserijo ali kamorkoli drugam, je pa lahko tudi problem v povezavi - klema in karoserija.
Če slabo polne, bi verjetno lučka posvetila, sicer pa to lahko reši vsak avtoelektričar.
LP, Samojed
strojnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 15 Jul 2014, 19:12

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a strojnik »

Pozdravljeni!


Tudi jaz imam težave z vžiganjem megane 2 1.6 16v letnik 2006. Včasih avto normalno vžge včasih pa ko že vžge se motor zaganja kratek čas in je že ugasnil tudi. Včeraj pa se je zgodilo, da ko je vžgal se je slišal ropot kot da bi zobnik od zaganjača še vedno bil v prijemu... Pa me zanima ali bi lahko bil to kriv senzor vžiga, da včasih prehitro ugasne zaganjač včasih pa pusti predolgo vkloplenega? Ali pa mislite, da je napaka na zaganjaču?

Hvala za pomoč
LP
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a Fan »

Senzor vžiga ne ugaša zaganjača...................... lahko pa nadleže zvoke povzroča variabilna jermenica.
V koliko zaganjač blokira, se ga demontira in preveri ali je potrebno samo čiščenje/mazanje ali menjava sklopke na zaganjaču
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
marx
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 Jun 2012, 10:26

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a marx »

Pozdravljeni.Še moj problem:vozilo kangoo 1,4 letnik 2001.Prejšnji teden so se začele težave z užigom.Dam ključ v ključavnico,probam vžgati in lučka hitreje utripa.Vzamem ključ ven avto zaklenem-odklenem z daljincem in dela.Nasledni dan isto sranje.Potem sem šel enemu mojstru in je malo polotal navitje v ključu.Avto dva dni dela,nato pa danes problem.Avto odklenem hočem vžgati ,lučka počasi utripa avto vergla v prazno.Probam avto zakleniti preko daljinca in NIČ.Prav tako ne da se zakleniti z rezervnim ključem.Nato sem nekaj brskal okoli senzorja mrtvega teka in okoli "magnetnega obročka" na ključavnici.Nato se je kar naenkrat zbudil in zalaufal.A mogoče kdo ve kaj je problem.Seveda na tester ne morem dokler avto dela.Bojim pa se da ne ostanem kje na cesti.

Lep pozdrav
Uporabniški avatar
_BosTeK_
Prispevkov: 759
Pridružen: 24 Okt 2007, 16:37
Kraj: Maribor

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a _BosTeK_ »

Scenic 1.6 16v 2001 letnik. Ima težave z vžigom. Menjan je bil senzor vžiga, vendar še vedno vergla nekaj časa preden vžge. Potem pa se od zunaj vonja kot da ni dobrega izgorevaja. Kakšne ideje ?
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a R5 »

Je tester pokazal napako na tem senzorju?Se je zamenjalo samo senzor ali tudi konektor s kablom?Velikokrat je sama napaka v konektorju/kablu.
Uporabniški avatar
_BosTeK_
Prispevkov: 759
Pridružen: 24 Okt 2007, 16:37
Kraj: Maribor

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a _BosTeK_ »

Menjal se je samo senzor in to na pamet :) bom pa še zamenj konektor
fokz
Prispevkov: 8
Pridružen: 18 Nov 2016, 18:02

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a fokz »

Si bom sposodo temo, da nebom odpiral nove...

2x v enmu tednu se mi je zgodlo, da se avto ni hotel prižgati...stisnem clutch + start...pa ni nič...

stisnem gumb 100x, probat s premzo...karkoli...nič...iz avta, nazaj not...nič...po dobrih 10min se odloči da bo šlo...

any idea? imam renault megane 1.9dci 2005 letnik

hvala :)
Uporabniški avatar
NaZgUL
Prispevkov: 14
Pridružen: 08 Jan 2009, 15:55

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a NaZgUL »

JAz imam poodoben primer,kot masjter en post višje,le da moj megane 1,9DCI že dlje časa nekam "grobo" teče,sploh pod malim gasom....Včeraj pa sem ga vžgal,dodal gas,da ni trokiral in je ugasnil (mislim da je napisal injection failure) od takrat naprej še samo vergla....?Kakšen nasvet bi bil zeloo dobrodošel...

Lp
Camber
Prispevkov: 7
Pridružen: 18 Nov 2018, 12:16

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a Camber »

Je imel kdo podoben primer (megane 2 1.6 16v 2008): ko je zunaj topleje, vstavim kartico, pritisnem gumb...nič. Radio igra, lučke se prižgejo (in ugasnejo), ventilacija piha, na ekrančku pa piše naj stisnem zavoro (v bistvu je treba stisnit sklopko ). Včasih potem vžge po minuti, včasih pa po petih. Ko je zunaj bolj hladno, vžiga v prvo kot nič.
Če nebi bilo pogojeno s temperaturo, bi verjetno lahko bil kakšen senzor pri sklopki, tako pa...ima kdo kakšno idejo? :D :shock:
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Avto ne vziga (bencinar) - senzor mrtve tocke??

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Če ima signalni kabel priklopljen na zaganjač s konektorjem (čeveljček) je lahko vzrok samo v slabem stiku na tem konektorju. Če ima kabel priklopljen z vijakom, potem verjetno to ni to. Na linku je slika zaganjača s konektorjem.

https://www.onlinecarparts.co.za/en/ele ... d7e22.html
LP, Samojed
Odgovori