Megane III 1.5 dCi - izkušnje, nasveti

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Kaki1
Prispevkov: 81
Pridružen: 24 Maj 2011, 19:12

Megane III 1.5 dCi - izkušnje, nasveti

Odgovor Napisal/-a Kaki1 »

Že dlje časa iščem podatke o tem ali imajo tele avti kakšne večje težave kot naj bi jih imela prejšnja generacija denimo. Ko sem ga kupoval so bili še relativno mladi s tam do 100.000km, sedaj 2 leti pozneje bi se morali najti tudi taki z 200.000+ km in me zanima kakšne imate izkušnje?
Ali se ponavljajo napake, kot naj bi bile pri starejših modelih (sistem vbrizga, turbine, ležaji glavnih gredi, pomiki stekel, centralno zaklepanje)? Je denimo še vedno priporočljivo menjati ležaje na cca 150.00km ali je to vendarle preteklost?

Sam imam 1.5 dCi, 110KM in do sedaj (55.000km) ni težav. No če bi bile že pri teh km pa res ne bi bil zadovoljen...

Želel bi le konkretne informacije, beri izkušnje ali študije na to temo in ne v stilu "poznam nekoga, ki pozna....".
Uporabniški avatar
Shooter
Prispevkov: 406
Pridružen: 08 Avg 2009, 13:24
Kraj: Podsreda

Re: MEGANE III 1,5 DCI - izkušnje

Odgovor Napisal/-a Shooter »

Glej sam se do zdaj imel 2cliota in modusa 1.5dci cliota nekaj cez 200tkm modus okoli 150tkm.In kaj mi je slo je bila ena soba na cliotu pri 170tkm.
Sam mislim da te motorji niso problematicni tudi za olicne lezaje ne ce so bili servisirani in vozeni kot je treba za disela.
Isci tazga ki je bil vzdrzevan kot je treba in ni bol namenjen za v trgovino in nazaj.
Vse je pa misija nemogoce skor
Odgovori