Gretje zadnje šipe

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Gretje zadnje šipe

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Pri poskusu odstranitve brisalca, da bi lahko potegnil ven motorcek in ga scistil pa namazal (ne dela prav), je nehalo delati gretje zadnje sipe. Malo na trdo (s kladivom :) ) sem udaril po matici, da bi spustila in zvecer sem opazil, da gretje ne dela.

Lucka na armaturki se prizge, oba konektorja sta prilkopljena. Kot sem obracal angleski forum, je lahko problem v konektorjih nekje pri blatniku ali v releju. Sicer ne vidim nobene prave povezave, ampak ok, bom probal...

Ima kdo kaksne izkusnje s tem? Kako preverim, ce je rele slab? Avto pa itak poznate; Laguna 2 Grandtour...
Uporabniški avatar
bostjan.ambrozic
Prispevkov: 447
Pridružen: 18 Okt 2009, 20:32
Kraj: Gorenjska

Re: Gretje zadnje šipe

Odgovor Napisal/-a bostjan.ambrozic »

Najprej pomeri z voltmetrom na priključkih na šipi, če dobiš napetost gor, če je ni, potem poglej rele, potem ti pa ostane samo še inštalacija.
Renault Laguna II, 1.6 16V, 109KM
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Gretje zadnje šipe

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Se rele fizicno vidi, da je fuc ali je najboljse, da samo pretaknem enega delujocega noter, da vidim?
Uporabniški avatar
ridder
Prispevkov: 553
Pridružen: 12 Dec 2010, 13:22

Re: Gretje zadnje šipe

Odgovor Napisal/-a ridder »

drhouse napisal/-a:Se rele fizicno vidi, da je fuc ali je najboljse, da samo pretaknem enega delujocega noter, da vidim?
načeloma se sliši šklocanje.
Daj res vzemi voltmeter ali probno lampico če dobi štrom ;)
Polnjenje klime že od 30€!!!!!!!!!
Če se ti težava zdi nerešljiva pokliči nas = ASTILBA d.o.o. priporočena delavnica za vzdrževanje vozil s strani renault kluba.
pomoč, informacije na 040-171-052
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Gretje zadnje šipe

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Se bom za vikend malo poigral, drgac pa bosta z ocetom resevala konec poletja skuoaj z brisalcem in pusami na mostu.

Hvala obema ;)
Uporabniški avatar
Samojed
Prispevkov: 1242
Pridružen: 18 Jun 2003, 14:39
Kraj: Ljubljana

Re: Gretje zadnje šipe

Odgovor Napisal/-a Samojed »

Sicer lahko poskusiš zamenjat rele z sosednjim. Če rabiš podatke kateri je pravi mi napiši mail, pa ti pošljem pdf.
Vendra - mogoče neumestno vprašanje - ampak kako veš da ne deluje? Kljub čudnemu poletju ni ravno mraz itd. Sploh zato, ker kolikor sem opazil pri moji laguni (sicer bencinar, ampak isti šmorn) te zadeve malo po svoje štela. Če pozimi vklopim gretje, sicer deluje, vendar ga tudi sama prižge (po mojem na podlagi tempereture in vlage). To sem opazil ko je bil avto zarošen, pa nisem nič prižigal, pa so se hitro črte pokazale ker je gretje delalo smodejno.

Skratka - ne it na prvo žogo, ker je vse možno :)
LP, Samojed
Uporabniški avatar
Dawid
Prispevkov: 180
Pridružen: 03 Nov 2009, 13:09

Re: Gretje zadnje šipe

Odgovor Napisal/-a Dawid »

Tudi pri meni je tako, sicer imam bencinarja in limuzino, ampak pozimi se velikokrat zgodi, da mi kar sam vklopi gretje, v ogledalu samo vidim črte...
Avtokozmetika Spoliraj.ME, Mobilno EKO čiščenje in poliranje vozil David JERIČ S.P.

Spremljaš nas lahko tudi na http://www.spoliraj.me
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Gretje zadnje šipe

Odgovor Napisal/-a drhouse »

Huh, sem čisto pozabil napisati še v tej temi. Citiram iz moje teme o Laguni:
drhouse napisal/-a:Ok, v soboto me je mama prosila, da ji iz KP zvozim neke klopi, ker jih v Thalio ne spravi...

Po 15min matranja sva jih spravila noter, za ven pa šlo enih 25min in kot rezultat scukana plastika in obloge v prtljažniku. Seveda sem potem to izkoristil, da rešim mehanizem brisalca in gretje zadnje šipe.

Za šipo sem najprej menjal varovalko, ki je sicer zgledala dobra, ampak pri Kitajčkih nikoli ne veš, potem sem sčistil in našprical konektor v desnem zadnjem boku, kjer se spajajo vsi kabli iz zadnjega dela, potem pa sem še podrezal in sčitil kontakte na šipi. Zadeva dela, končno!

Pri brisalcu pa mi je predstavljal problem zapečen brisalec na osovino. Sem sicer naročil "abcigerje", ampak še niso prišli... Sem snel tapeto na prtljažniku, odvil 3 vijake in mehanizem se je glih toliko spustil, da sem lahko prišel do 6ih mali vijakov in tako odprl mehanizem. Itak poln rjavo črne svinjarije. Sem najprej na polno našprical z WD40, da je to stopilo, zbrisal in na novo namazal z mastjo. Pogledal sem še kontakte, jih malo sčistil... Zadeva dela :)

Za vikend pa sledi poskus priklopa AUX kabla in reševanje "motorčka" ventilacije, ker spušča zelo zanimive glasove :) Poročam!
Odgovori