Renault Espace 2.2 dCi - Pedal sklopke

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
tweety_devil
Prispevkov: 63
Pridružen: 20 Apr 2008, 17:31
Kraj: nova gorica

Renault Espace 2.2 dCi - Pedal sklopke

Odgovor Napisal/-a tweety_devil »

Pozdravljeni
Včeraj sem naletel na novo težavo pri Renault Espace, med vožnjo po avtocesti, ko sem hotel zamenjat prestavo, sem opazil da je pedal sklopke čisto na tleh, potem sem ga dvakrat popumpal pa se je nazaj normalno dvignil in je spet delal brez problema, potem se mi je še enkrat umes to zgodilo, sem spet napumpal predal in se je spet vrnil nazaj in deluje.
V čem je problem?
Zavorne tekočine pa je malenkost manjkalo, pa sem jo že pred ted tem pojavom problema dolil.
Uporabniški avatar
ridder
Prispevkov: 553
Pridružen: 12 Dec 2010, 13:22

Re: Esapace 2.2 - Pedal sklopke

Odgovor Napisal/-a ridder »

tweety_devil napisal/-a:Pozdravljeni
Včeraj sem naletel na novo težavo pri espacu, med vožnjo po avtocesti, ko sem hotel zamenjat prestavo, sem opazil da je pedal sklopke čisto na tleh, potem sem ga dvakrat popumpal pa se je nazaj normalno dvignil in je spet delal brez problema, potem se mi je še enkrat umes to zgodilo, sem spet napumpal predal in se je spet vrnil nazaj in deluje.
V čem je problem?
Zavorne tekočine pa je malenkost manjkalo, pa sem jo že pred ted tem pojavom problema dolil.
Potisni ležaj?
Polnjenje klime že od 30€!!!!!!!!!
Če se ti težava zdi nerešljiva pokliči nas = ASTILBA d.o.o. priporočena delavnica za vzdrževanje vozil s strani renault kluba.
pomoč, informacije na 040-171-052
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Esapace 2.2 - Pedal sklopke

Odgovor Napisal/-a joztom »

To je klasična napaka Renaulta po 220kkm, lajtunga sklopke, ki jo čakaš 2 dni iz NM, (beboti, kaj če si tujec v tranzitu??) Stane 60€ in je treba ECU ven in nekaj ali raje še več znanja o luftanju hidravlike.
Zadnjič spremenil joztom, dne 13 Avg 2014, 07:07, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Hauba
Prispevkov: 1191
Pridružen: 16 Nov 2012, 21:20

Re: Esapace 2.2 - Pedal sklopke

Odgovor Napisal/-a Hauba »

Pri meni je bilo isto. Potisni ležaj ti dela probleme. Ko dlje časa ne menjaš ti gre v podn kajne (avtocesta, ko avto dlje časa stoji, itd.? Zdaj nekaj časa še gre s pumpanjem, potem ga pa enkrat neboš več spravil gor...

Reši čimprej, da neboš kot jaz obstal v 3pm in ga rinil čez nasprotni pas na parkirišče na cesti z omejitvijo 90km/h in nepreglednima ovinkoma na obeh straneh... Ni fajn :) :

1: 2000 Renault Clio II 1.4i 8v 55kw Alize
2: 2001 Citroen Xsara Picasso 1.8i 16v 85kw SX
3: 2003 Renault/Matra Avantime 2.2dCi 110kw Privilege
4: Main car: 2010 Citroen C5 III 2.0HDi 120kw Exclusive, Hydractive III+
5: 2nd car: 2003 Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 66kw Exclusive
Odgovori