avto ne vzge

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
gapy_07
Prispevkov: 24
Pridružen: 08 Avg 2013, 12:29

avto ne vzge

Odgovor Napisal/-a gapy_07 »

Zdravo. Lastim si cliota 1.2 letnik 2007. Ko sem se vozil mi je radio zacel ugasati.. ko sem se ustavil avto ni vec vzgal. Potem smo ga vzgali na "porivaj" ker ga je bilo treba umakniti. Sem se vozil priblizno 1minuto normalno. Potem pa so se mi prizgale lucke za rocno zavoro, za servo volan, abs uglaunem skoraj vse kar je mozno. Ker smo predvidevali da je sel alternator smo ga zamenjali...sedaj pa avto sploh vec ne vzge. Ko mu das kontakt stevec utripa kot novoletna jelka. Je imel ze gdo podoben problem? Kaj naj se pogledam?
Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
R19-racing
Prispevkov: 592
Pridružen: 14 Jan 2010, 19:16
Kraj: koper

Re: avto ne vzge

Odgovor Napisal/-a R19-racing »

a akumulator je dober?poln?meni je tudi ko je sel alternator prvo ugasnil radio pa luci itd,sem zamenjal alternator in na novo napolnil akumulator in je blo cool..
Uporabniški avatar
gapy_07
Prispevkov: 24
Pridružen: 08 Avg 2013, 12:29

Re: avto ne vzge

Odgovor Napisal/-a gapy_07 »

R19-racing napisal/-a:a akumulator je dober?poln?meni je tudi ko je sel alternator prvo ugasnil radio pa luci itd,sem zamenjal alternator in na novo napolnil akumulator in je blo cool..
Smo zamenjal akumulator pa ne da nic od sebe :/
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: avto ne vzge

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

Po opisu v prvem postu, je lahko napaka:
- premalo elektrike, kratki stik ( ožičenje ), slaba masa ( kleme akumulatorja ali priklopi ožičenja ), skratka sesedanje toka

V nadaljevanju, pa je šlo nekaj po zlu. Ali se ni odpravilo prvotne napake ( slaba masa, kratek stik ........... ), ali pa se je tlačilo kaj na vozilo kar ni od tega tipa ( zamenjan vrstni red ožičenja ), po možnosti se je vgradilo kaj starega že uničenega :(

Podrobni pregled električne napeljave bi moral dati odgovor. Kaj pravi tester??

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
jereb007
Prispevkov: 137
Pridružen: 17 Okt 2007, 09:22
Kraj: sevnica

Re: avto ne vzge

Odgovor Napisal/-a jereb007 »

Vergla pa? Če ne je slaba masa med motorjem in karoserijo. Za test poizkusi dati minus direktno na motor, potem pa poizkusi
ah, ta moj clio
Uporabniški avatar
gapy_07
Prispevkov: 24
Pridružen: 08 Avg 2013, 12:29

Re: avto ne vzge

Odgovor Napisal/-a gapy_07 »

Fan napisal/-a:Pozdravljeni

Po opisu v prvem postu, je lahko napaka:
- premalo elektrike, kratki stik ( ožičenje ), slaba masa ( kleme akumulatorja ali priklopi ožičenja ), skratka sesedanje toka

V nadaljevanju, pa je šlo nekaj po zlu. Ali se ni odpravilo prvotne napake ( slaba masa, kratek stik ........... ), ali pa se je tlačilo kaj na vozilo kar ni od tega tipa ( zamenjan vrstni red ožičenja ), po možnosti se je vgradilo kaj starega že uničenega :(

Podrobni pregled električne napeljave bi moral dati odgovor. Kaj pravi tester??

Lep pozdrav
Hvala za odgovor. Na tester ga nismo priklopil ker je problem dobit majstra k bi prsu na dom s testrjm :)
Uporabniški avatar
gapy_07
Prispevkov: 24
Pridružen: 08 Avg 2013, 12:29

Re: avto ne vzge

Odgovor Napisal/-a gapy_07 »

jereb007 napisal/-a:Vergla pa? Če ne je slaba masa med motorjem in karoserijo. Za test poizkusi dati minus direktno na motor, potem pa poizkusi
Ne vergla :/ samo ko sem dal kontakt je kompleten stevec utripal ko novoletna jelka... ko sm pa kluc do konca obrnil kot se avto normalno vzge pa tudi stevec ugasne.
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: avto ne vzge

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

Nima dovolj toka, nima dovolj močne mase, nekaj je v stiku, okvarjen zaganjač ..............................

Normalno, da je težko dobiti nekoga, da pride na dom ....................razen AMZS, kjer pa vam ne bo všeč cena. Veliko bi že pomagalo, da bi imel v profilu napisano od kje tipkate ( brez skrbi, nihče vas ne bo pojedel ), mogoče je kakšen uporabnik foruma v vaši bližini.

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
gapy_07
Prispevkov: 24
Pridružen: 08 Avg 2013, 12:29

Re: avto ne vzge

Odgovor Napisal/-a gapy_07 »

Fan napisal/-a:Pozdravljeni

Nima dovolj toka, nima dovolj močne mase, nekaj je v stiku, okvarjen zaganjač ..............................

Normalno, da je težko dobiti nekoga, da pride na dom ....................razen AMZS, kjer pa vam ne bo všeč cena. Veliko bi že pomagalo, da bi imel v profilu napisano od kje tipkate ( brez skrbi, nihče vas ne bo pojedel ), mogoče je kakšen uporabnik foruma v vaši bližini.

Lep pozdrav
Okolica novega mesta :)
Uporabniški avatar
gapy_07
Prispevkov: 24
Pridružen: 08 Avg 2013, 12:29

Re: avto ne vzge

Odgovor Napisal/-a gapy_07 »

kriva je bila masa da avto ni vzgal. Tko da hvala za nasvete.
Zdej se je pa problem ponoviu....zopet je alternator sel... tko da ce je gdo iz novega mesta ali okolice da ma tester... bi lepo prosu :shock: kr je najbrz problem nekje drugje se...naredil sem pa priblizno 400km
Tele lucke so pa svetile... airbag in pa lucka za servis skos svetita, rocna ni bila zategnjena, pa lucka za akumulator bi najbrz tut mogla svetit ampk iz neznanih razlogou ne dela ( tut preden je spet crknu ko sem dal kontakt ni zasvetila) aja pa na teh obratih je laufal v prostem teku na mestu. Tko da ce ma gdo kakrsnokoli idejo kaj naj se pogledamo pred ponovno menjavo alternatorja...bom zlo veseu. Slika
Uporabniški avatar
gapy_07
Prispevkov: 24
Pridružen: 08 Avg 2013, 12:29

Re: avto ne vzge

Odgovor Napisal/-a gapy_07 »

Aja se to...znaki so isi kot ko je crknu alternator.... ampk akumulator po dolocenem casu napoune in auto normalno uzge po 3minutah laufanja pa zgublja moc... tudi ce mu dodajas gas nekaj casa se dobiva obrate potem pa nic vec in na koncu crkne
Uporabniški avatar
Dr_S
Prispevkov: 709
Pridružen: 31 Avg 2003, 17:54

Re: avto ne vzge

Odgovor Napisal/-a Dr_S »

Verjetno je nekaj na napeljavi narobe, kar uničuje alternator

Tole bo bolj za strokovni preglede avto električarja, kot pa samo tester
Go HARD or Go HOME
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: avto ne vzge

Odgovor Napisal/-a Fan »

gapy_07 napisal/-a:Aja se to...znaki so isi kot ko je crknu alternator.... ampk akumulator po dolocenem casu napoune in auto normalno uzge po 3minutah laufanja pa zgublja moc... tudi ce mu dodajas gas nekaj casa se dobiva obrate potem pa nic vec in na koncu crkne
Fan napisal/-a:Pozdravljeni

Nima dovolj toka, nima dovolj močne mase, nekaj je v stiku, okvarjen zaganjač ..............................

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: avto ne vzge

Odgovor Napisal/-a joztom »

Če niso dobri kontakti na plusu ali masa vedno in na vsakem avtu prebije diodno ploščo. Zaganjač ne more uničiti alternatorja.
Uporabniški avatar
Fan
Prispevkov: 1695
Pridružen: 04 Avg 2008, 01:54
Kraj: Ljubljana

Re: avto ne vzge

Odgovor Napisal/-a Fan »

Pozdravljeni

koliko je zaganjač v stiku, lahko uniči: akumulator, električni vložek ključavnice in regulator na alternatorju ........................ je pa brez veze nekaj menjati na pamet - draga popravila

Potrebno je spustiti nekoga zraven vozila, ki se vsaj malo spozna na avto elektriko :)

Lep pozdrav
Ker imam prepoved zasebnih sporočil, mi lahko vaša vprašanje pošljete na: [email protected]

https://www.facebook.com/Zavorni-Servis ... en-section" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori