Clio 1.2 99 letnik, obrati letijo v prazno

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
svecka
Prispevkov: 1
Pridružen: 12 Maj 2014, 13:53

Clio 1.2 99 letnik, obrati letijo v prazno

Odgovor Napisal/-a svecka »

Potrebujem pomoč.

Sem študent in lastnik starega Renault Clia 1.2 (Elf) , letnik 1999, izdelan v Revozu. Motor je 95 bencinar.

Avto ima sedaj prevoženih 100.000km. Števec ni bil nazaj prevrten. Pojavlja se mi težav, da ko recimo želim prehitevati in pritisnem na gas "do konca", mi avto ne potegne (poteguje do 3000 obratov), ampak preprosto nabije obrate iz 3000 na 5500 v 1 sekundi, kot da bi bil avto v prostem teku. Potegniti motor nikakor noče, razen če pritiskam na gas počasi (enakomerno pospeševanje). Hitro speljevanje ni več možno in tudi v klanec če želim prehitevati tovornjak, ne morem, razen če ne pospešujem enakomerno in dodajam gas ravno do točke, ko že slišim, kot se hočejo spet obrati nabiti do konca. Ko so obrati nabiti, motor ne pospešuje.

Te težave ni v 1 in 2 prestavi, v ostalih pa je.


sklopko sem že probal če je zanič (2 prestava, zategnjena ročna), vendar ni, zobniki in jermen so bili menjani pri 77.000km. Olje, zračni filter in oljni filter so tudi novi (4000 km prevoženih od redne menjave). Ko sem avto gledal od spodaj sem tudi opazil, da so nove tudi zavorne plošče in tudi pogonska gred (vsaj mislim, ne spoznam se toliko na avtomobile).

Ta napaka se mi je predhodno enkrat že ponovila (obrati v prazno), vendar je potem izginila. Avta nočem zamenjati, ker ima nizko porabo pa tudi lepo je ohranjen in ustreza mojim študentskim potrebam.

Prosim za kakršnekoli nasvete, kaj bi bila lahko težava, saj si trenutno mehanikarjev ne morem privoščiti, ki mi bodo zamenjavali dele kot po tekočem traku, čeprav z njimi ni nič narobe.

Najlepša hvala.
Uporabniški avatar
R5
Prispevkov: 530
Pridružen: 25 Nov 2011, 13:07
Kraj: beu kamn

Re: Clio 1.2 99 letnik, obrati letijo v prazno

Odgovor Napisal/-a R5 »

S tem avtom se je v preteklosti velokokrat speljevalo pri 2.000 obratih pa nogo na sklopki držalo še par deset metrov,sklopka je šla papa :|
Uporabniški avatar
drhouse
Prispevkov: 4046
Pridružen: 10 Mar 2005, 12:00
Kraj: Sežana (okolica)

Re: Clio 1.2 99 letnik, obrati letijo v prazno

Odgovor Napisal/-a drhouse »

R5 napisal/-a:S tem avtom se je v preteklosti velokokrat speljevalo pri 2.000 obratih pa nogo na sklopki držalo še par deset metrov,sklopka je šla papa :|
x2
Uporabniški avatar
Storz
Prispevkov: 956
Pridružen: 16 Maj 2012, 20:26
Kraj: Vrhnika oz tm okol

Re: Clio 1.2 99 letnik, obrati letijo v prazno

Odgovor Napisal/-a Storz »

drhouse napisal/-a:
R5 napisal/-a:S tem avtom se je v preteklosti velokokrat speljevalo pri 2.000 obratih pa nogo na sklopki držalo še par deset metrov,sklopka je šla papa :|
x2
3x :p
Odgovori