Tresenje motorja ( megane 2 1.5 dci )

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Jure180
Prispevkov: 109
Pridružen: 08 Jul 2009, 22:19
Kraj: Duplek

Tresenje motorja ( megane 2 1.5 dci )

Odgovor Napisal/-a Jure180 »

Pozdravljeni, imam en problem in sicer...Danes je bil avto pri mehaniku, da mi opravi veliki servis, in zraven smo še menjali zgornji nosilec motorja (kost) in zdaj sem opazil da avto bolj trese, ter se bolj sliši v kabino, pri speljevanju na ravnini brez gasa, oziroma, ko počasi speljujem.... zdaj pa me zanima je lahko že novi nosilec hin, ali je možno da je kaj drugega krivo, nosilec pa sem dal menjati zato, ker je bil stari celi napokan...prek kakimi tremi meseci pa sem menjal tudi spodnji nosilec , tako da sta sedaj oba nova....hvala za odgovore..lp jure
Uporabniški avatar
mtman
Prispevkov: 32
Pridružen: 20 Mar 2012, 11:46

Re: Tresenje motorja ( megane 2 1.5 dci )

Odgovor Napisal/-a mtman »

Zdravo.
Imam enak problem (enak avto enak motor). Menjam "armortizer" motorja spodnji malo prej, sedaj še zgornjega in imam traktor in mlinček. A niso ponavadi gumice narejena zato, da blažijo tresljaje motorja? Sedaj ko so pa nove ne napokane pa trese ko ....

oprosti, ko nisem nič pomagal ampak tudi mene jezi zelo in bi bil vesel kakšnega nasveta.
Uporabniški avatar
bac
Prispevkov: 219
Pridružen: 09 Dec 2010, 17:54

Re: Tresenje motorja ( megane 2 1.5 dci )

Odgovor Napisal/-a bac »

verjetno se samo nosilec ni pravilno "ulegu" . auto pelji nazaj k mehaniku..ima dve minutke dela, da napako odpravi. :wink:
Uporabniški avatar
Jure180
Prispevkov: 109
Pridružen: 08 Jul 2009, 22:19
Kraj: Duplek

Re: Tresenje motorja ( megane 2 1.5 dci )

Odgovor Napisal/-a Jure180 »

Je možno da imajo neoriginalni nosilci drugačno kvaliteto gume, in je mogoče pretrda guma in se zato prenesejo vibracije na karoserijo ??
Uporabniški avatar
Jure180
Prispevkov: 109
Pridružen: 08 Jul 2009, 22:19
Kraj: Duplek

Re: Tresenje motorja ( megane 2 1.5 dci )

Odgovor Napisal/-a Jure180 »

Je možno da imajo neoriginalni nosilci drugačno kvaliteto gume, in je mogoče pretrda guma in se zato prenesejo vibracije na karoserijo ??
Uporabniški avatar
Jure180
Prispevkov: 109
Pridružen: 08 Jul 2009, 22:19
Kraj: Duplek

Re: Tresenje motorja ( megane 2 1.5 dci )

Odgovor Napisal/-a Jure180 »

Evo zamenjal novi nosicel z starim ( originalnim) in je občutna razlika pa čeprav je originalni na obeh straneh spokan...avto manj trese, kot pa z novim...ima mogoče kdo originalen nosilec za ta avto ??
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: Tresenje motorja ( megane 2 1.5 dci )

Odgovor Napisal/-a joztom »

Kakšen je pa glavni silikonski nosilec motorja na tej (desni) strani, ne pasja kost.
Febi Bilstein 29312 Engine Mounting
LEMFÖRDER 36280 01 Engine Mounting
še boljši je Hutchinson.
Odgovori