senzor tlaka v gumah

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
Roby
Prispevkov: 165
Pridružen: 13 Dec 2009, 10:49

senzor tlaka v gumah

Odgovor Napisal/-a Roby »

Pozdravljeni

Zanima me zakaj mi na laguni2 kar naenkrat pokazal računalnik da morem zamenjat sprednje levo kolo ker je tlak pado na 1,5 bar.Takoj se je prižgala stop lunča in piše za zamenjavo kolesa.Nakar grem na petrol preverit pritisk in imam normalno 2,3 bare in kolo je ok.Zakaj mi to kaže računalnik.Ali je slučajno crknil senzor.Zanima me ali ima kdo od vas kakšen senzor za alu felno

LP
Uporabniški avatar
frendo
Prispevkov: 206
Pridružen: 09 Okt 2013, 20:21

senzor tlaka v gumah

Odgovor Napisal/-a frendo »

Prazna baterija verjetno al pa dejanska okvara ja.
Uporabniški avatar
brobins
Prispevkov: 195
Pridružen: 02 Nov 2007, 20:20
Kraj: Ljubljana

Re: senzor tlaka v gumah

Odgovor Napisal/-a brobins »

Upam, da si preveril tlak v vseh pnevmatikah. Lokacija kolesa se prikaže glede na serijsko št. senzorja in ne glede na dejansko lokacijo, če si slučajno platišča prestavil. Življenska doba baterije je cca 7 let.
Uporabniški avatar
vojko1962
Prispevkov: 179
Pridružen: 23 Maj 2006, 20:37

Re: senzor tlaka v gumah

Odgovor Napisal/-a vojko1962 »

Pri meni se je napaka pojavila takoj po menjavi zimskega kompleta z letnim kompletom,vendar se je po približno 10 km vožnje vse ponastavilo in so začeli prikazovati pravilen tlak.
Če rabiš senzor imam doma 2 na zalogi.
Platišča z zimskimi gumami imam od leta 2001 pa senzorji še vedno delujejo(trkam po lesu).
Včasih vozim hit,včasih pa počas
Uporabniški avatar
Roby
Prispevkov: 165
Pridružen: 13 Dec 2009, 10:49

Re: senzor tlaka v gumah

Odgovor Napisal/-a Roby »

Kako pa prideš do baterije? Senzorji so stari cca 8.let.Gre pa za 16.alu platišča laguna karavan letnik 2006

Ja začelo se je pa pojavljat kar naenkrat in kaže skozi 1,5.bar tlaka čeprav lahko nafilam na 3.0 bar bo kazalo 1,5 bara in se pokaže stop rdeči in napiše menjaj kolo.
Uporabniški avatar
Jonathan
Prispevkov: 128
Pridružen: 02 Feb 2013, 15:31

Re: senzor tlaka v gumah

Odgovor Napisal/-a Jonathan »

Mah to je standard napaka na senzorjih, meni je nato že kazalo, kot da gume sploh ni, pa z oranžno na veliko PUNCTURE in z rdečo flešalo STOP. Senzorji se poslavljajo, menjava se zame ni splačala. Zraven senzorja še potem spet rabiš povezovanje z avtom na servisu... Sem enostavno zamenjal ventile s senzorji za navadne in odklopil napako, pa je mir.
Uporabniški avatar
vojko1962
Prispevkov: 179
Pridružen: 23 Maj 2006, 20:37

Re: senzor tlaka v gumah

Odgovor Napisal/-a vojko1962 »

Do baterije ne moreš,saj je zalita s plastiko in če ti upe vse skupaj razdreti uničiš senzor.Lahko poskusiš odklopiti akumulator za 10 minut,da se ti senzorji resetirajo.Če ti bo po tem še nagajalo bo treba razmisliti o menjavi ali o odstranitvi senzorjev.
Včasih vozim hit,včasih pa počas
Uporabniški avatar
joztom
Prispevkov: 1102
Pridružen: 08 Feb 2010, 00:46
Kraj: Ljubljana

Re: senzor tlaka v gumah

Odgovor Napisal/-a joztom »

Kakšne veze ima akumulator s senzorji, ki so na feltnah? Itak avto vsake toliko časa obnovi zvezo. Zdaj so senzorji že precej poceni, časih je bilo to popyzdeno drago.
http://www.ebay.de/itm/RENAULT-REIFENDR ... 27ba85beb2" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
robertp
Prispevkov: 1615
Pridružen: 29 Jul 2005, 08:13
Kraj: Vodice

Re: senzor tlaka v gumah

Odgovor Napisal/-a robertp »

joztom napisal/-a:Kakšne veze ima akumulator s senzorji, ki so na feltnah? Itak avto vsake toliko časa obnovi zvezo. Zdaj so senzorji že precej poceni, časih je bilo to popyzdeno drago.
http://www.ebay.de/itm/RENAULT-REIFENDR ... 27ba85beb2" onclick="window.open(this.href);return false;
Odklop akumulatorja je univerzalen nasvet wanabee mojstrov. Tko kot taužentrožca (ki je mimogrede dobra za popit... Sem zadnjič našel karton Presadove, stare nekih 30 let in več)...
Skromnost je lepa čednost. Pozabite jo. Čimprej.
Odgovori