Pranje stekel zadaj megane 2

Okvare na vozilih in pomoč pri raznih problemih
Odgovori
Uporabniški avatar
jereb007
Prispevkov: 137
Pridružen: 17 Okt 2007, 09:22
Kraj: sevnica

Pranje stekel zadaj megane 2

Odgovor Napisal/-a jereb007 »

Lp
Imam namreč Megane 2 (2005) in mi ne deluje pranje zadnjega vetrobranskega stekla. Če priklopim na tester ni dejansko nobene napake. Če kontroliram dejansko delovanje stikala, ga računalnik vidi in odda zahtevo za pranje vetrobranskega stekla, vendar ni napetosti na motorčku.
Sprednje pranje pa dela
Rad bi izvedel kateri rele moram zamenjati, ker predvidevam okvaro releja.


Ima kdo načrt od UCH-ja?
ah, ta moj clio
Uporabniški avatar
Spula
Prispevkov: 1389
Pridružen: 07 Nov 2012, 17:54
Kraj: LJ okolica

Re: Pranje stekel zadaj megane 2

Odgovor Napisal/-a Spula »

jereb007 napisal/-a:Lp
Imam namreč Megane 2 (2005) in mi ne deluje pranje zadnjega vetrobranskega stekla. Če priklopim na tester ni dejansko nobene napake. Če kontroliram dejansko delovanje stikala, ga računalnik vidi in odda zahtevo za pranje vetrobranskega stekla, vendar ni napetosti na motorčku.
Sprednje pranje pa dela
Rad bi izvedel kateri rele moram zamenjati, ker predvidevam okvaro releja.


Ima kdo načrt od UCH-ja?
Varovalke so cele? Ima 2 motorčka (spredaj/zadaj)?
RenaultSport
Uporabniški avatar
jereb007
Prispevkov: 137
Pridružen: 17 Okt 2007, 09:22
Kraj: sevnica

Re: Pranje stekel zadaj megane 2

Odgovor Napisal/-a jereb007 »

Varovalke so vse cele, ima pa samo 1 motorček z ventilom. Menja se samo polariteta na motorčku (da se obrne smer vrtenja).
Če gledaš ta post http://www.meganesport.net/community/sh ... conversion ima omenjen konektor R9. Iz UCH enote gre preko tega konektorja na motorček za pranje stekel.

Ko sem snel konektor in meril napetost (dal komando za pranje prve šipe) sem dobil 12V in za zadnje šipe -12V, kar pomeni da je okvara releja 100%, dobim zahtevo, le moči rele ne da čez (okvara kontaktov)

Na UCH-ju jih je kar nekaj. Samo ne vem kateri je.
ah, ta moj clio
Odgovori